xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Instagram’da Popüler Olmak İçin İzlemeniz Gereken 3 Adım

2 1.839

Birkaç gündür aklımdaydı Instagram’da popüler olma yolları hakkında bir yazı yazmak. Hangi kaynaktan faydalansam diye bakınırken Emil Pakarklis’in yazdığı bir yazıyla karşılaştım ve Google Translate yardımı ile bir parça kendi yorumumu da katarak çevirmeye çalışmaya karar verdim. Bu yazı bir iPhone fotoğrafçılığı reklamı mahiyetinde gerçi ama içeriğini beğendim ve ziyaretçilerimizle paylaşmak istiyorum. Pakarklis profilinde sayfasındaki bütün fotoğrafları iPhone’la çektiğini belirtiyor ve hangi fotoğraf uygulamalarını kullandığını kurucusu olduğu İphone Photography School sitesine davet ediyor. İşte kendisinin Instagram’da popüler olmanın yolları hakkındaki fikirleri:

1. İşe Çarpıcı Bir Sayfa Oluşturarak Başlayın

Instagram’da dikkat çekmenizi sağlayacak birçok faktör var, fakat yapmanız gereken en önemli şey sayfanızın harika görünmesini sağlamaktır. Bunun için de kaliteli görüntüler yüklemeniz gerekir.  Özellikle de amacınız fotoğrafçılık alanındaki becerinizi sergilemekse görsellerin muhteşem göründüğünden emin olmalısınız. Bu durumda hiçbir şey yayınlamamak kötü bir fotoğraf göndermekten daha iyidir. Böyle bir iddianız olmasa bile fotoğraflarınızın iyi görünmesine dikkat etmelisiniz. Görseller göze hitap ederse takipçi kazanmanız daha kolay olur.

Bir Instagram sayfası oluştururken yapmanız gereken ilk şey elinizdeki en iyi 15 – 20 fotoğrafı sayfanıza yüklemektir. Bu kadar fotoğrafınız yoksa, oluşana kadar bekleyin.

Pakarklis daha çok manzara ve doğa fotoğrafları yayınladığı sayfasındaki tecrübelerine dayanarak plaj fotoğrafları, yansımalar, siluetler ve gün batımlarının daha çok beğenildiği, portre tarzı fotoğrafların ise pek popüler olmadığı sonucuna varmış. Siz de kendi takipçilerinizin hangi türden fotoğrafları daha çok beğendiğini tespit etmeli ve yayınlarınızı ona göre düzenlemelisiniz. Havalı ve etkileyici olduklarından emin olmadığınız taktirde, metinler veya şakalar yayınlamaktan kaçınmalısınız. Rastgele ekran görüntüleri yayınlamamaya da dikkat etmelisiniz çünkü insanların çoğu onları beğenmez.

Instagram’da takipçi kazanmak için yapılması gereken şeylerden biri de sayfayı gizli tutmaktan kaçınmaktır. Fotoğraflarınız herkese açık değilse yeni takipçiler edinmeniz daha uzun sürer.

Son olarak, insanları sizi izlemeleri için motive edecek bir profil açıklaması yazmalısınız. Doğru takipçileri çekmek için kendinizi anlamlı bir şekilde tanımlamanız gerekir. Bu adımı fazla karmaşık bir şekilde uygulamaktan kaçınmalısınız. “Manzara fotoğrafçısı ve sörfçü”, “Modayla da ilgilenen iç mekan tasarımcısı”, “Film ve kitap tutkunu” gibi bir ifade yeterlidir.

2.Fotoğraflarınıza Dikkat Çekmek İçin Çalışın

Sayfanıza güzel fotoğraflar yükledikten sonra sıra başkalarının dikkatini çekmek için çalışmaya gelir. Amacınız daha fazla Instagram takipçisi kazanmak, fotoğraflarınızın daha çok kişi tarafından beğenilmesini ve yorum almasını sağlamaktır.

İlk olarak mevcut arkadaşlarınıza ve diğer sosyal ağlardaki takipçilerinize ulaşın. Sizi zaten tanıyan insanların burada da takip etme olasılığı daha yüksektir. Onlara mesaj gönderebilir veya sosyal medya hesaplarınızda sizi takip etmeye davet eden birer gönderi yayınlayabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı daha çok kişinin fark etmesi için hashtag  işareti (#) kullanın. Her bir işaretten sonra yayınınızla ilgili uygun bir sözcük yazın. Fotoğraflara yalnızca ilgili etiketleri eklediğinizden emin olun. Yayınlarınızı düzinelerce alakasız sözcükle etiketlerseniz spam gibi görünürler. Fotoğrafınızı düzenlemek için belirli bir uygulamayı kullandıysanız o uygulamanın ismini de etiket olarak kullanabilirsiniz.

Instagram fotoğraflarınıza dikkat çekmek için yapmanız gereken şeylerden biri de birçok insanı takip etmektir. Sizinkilere benzeyen fotoğraflar yayınlayan birini bulun ve onun takipçilerini izlemeye başlayın. Takip ettiğinizi fark ederler ve birçoğu gelip profilinize bakar.

Ancak,  Instagram’da popüler olmak için, insanları takip etmekten daha fazlasını yapmanız gerekir. Ayrıca onlarla etkileşime de girmelisiniz. Arada bir takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarından birini beğenmez veya yorum yapmazsanız bir hayalet takipçi olarak kalırsınız. Ama arada yorum yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız. Hem böylece gerçek bir kişi olduğunuz da anlaşılır.

Birçok kişiyi takip etme fikrini pratik bulmuyor veya bu fikirden hoşlanmıyor olabilirsiniz. Bu durumda, başkalarını takip etmeseniz bile, fotoğraflarına anlamlı yorumlar bırakın. Böylece varlığınızı belli etmiş olursunuz. Fotoğrafına olumlu bir yorum bıraktığınız kişi sayfanıza göz atabilir ve gördüklerinden hoşlanırsa yeni bir takipçi kazanabilirsiniz.

Yorum bırakmak için çok fazla beğenisi ve takipçisi olmayan sayfaları tercih ederseniz fark edilme şansınız daha yüksek olur. Son fotoğraflar hakkında yorum yapmak da bu şansı arttırır.  Yorumlarınızı sizi takip etme olasılığının yüksek olduğunu tahmin ettiğiniz sayfalara bırakmaya da dikkat etmelisiniz. Sizinkilere benzer gönderileri olan sayfaları tespit etmek için Instagram’ın “Arama” sekmesine fotoğraflarınızın türüne uygun etiketleri yazın. Benzer konularla ilgilenen kişilerin sayfanızı beğenip takip etme ihtimali daha fazladır.

3.Takipçileri Sayfanıza Bağlamaya Çalışın

Birçok kişi Instagram takipçilerinin sayısına odaklanır ama takipçileri meşgul ve memnun etmek de önemlidir. Amacınız onlarla bağlantı kurmak ve Instagram deneyiminden amaçlarınız doğrultusunda, en iyi şekilde faydalanmak olmalıdır.

İnsanların sizi unutmasını istemiyorsanız düzenli aralıklarla yayın yapın. Düzenli olarak ilgi çekici ve kaliteli fotoğraflar paylaşırsanız zaman içinde sizin ne yayınlayacağınızı merakla bekleyen bir kitle oluşturabilirsiniz.

Fakat çok sık fotoğraf yayınlamaktan da kaçınmalısınız. Üst üste çok fazla fotoğraf paylaşmak çoğu zaman olumsuz bir etki yapar. Unutmayın ki nitelik her zaman nicelikten üstündür. Bu yüzden takipçi bile kaybedebilirsiniz. Emil Pakarklis 6 saatte 1 paylaşımdan fazlasını yapmamanızı tavsiye ediyor. Daha sık paylaşım yapacak olursanız bunu sadece mükemmel olduğundan emin olduğunuz fotoğraflar için yapın.

Fotoğraflarınızı daha ilgi çekici ve değerli hale getirmek için altyazı ekleyin. Bir soru sorun, fotoğrafın hikayesini anlatın ya da fotoğrafla ilgili faydalı bir ipucu paylaşın.

Son olarak, takipçilerinize iyi davranmanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Yorumları ve soruları için teşekkür edin, uygun cevaplar verin. Bu nazik davranışların dikkat çekmenize katkısı olur.

2 Yorumlar
  1. Derya

    Instagram cok mesai gerektiren bir sosyal platform gercekten de. Instagramda takipci arttirmak da etkilesim de cok zaman ve emek gerektiriyor.

    1. Hilal Uslu

      Hem de nasıl, bilmez miyim! =)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.