xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İnternetten Çalışanlar İçin 7 Sağlıklı Yaşam Tüyosu

4 1.430

Kilo verme ve kilo kontrolü söz konusu olduğunda istatistikler hiç de iç açıcı şeyler söylemiyor. 2016 yılı itibarıyla, dünya nüfusunu oluşturan 7.4 milyar insandan 2 milyarının aşırı kilolu veya obez olduğu tespit edilmiş.

Bu, dünyanın sağlıklı yaşam hakkındaki en endişe verici gerçeklerinden biridir ve hemen herkes yaşamının bir aşamasında bu konuda yardıma ihtiyaç duyar. Ancak, internetten çalışanlar; bloggerlar, yazılımcılar, makale yazarları, YouTuber’lar, sosyal medya ile ilgilenenler düşünüldüğünde sayılar daha yüksektir.

Masa başında oturarak geçirilen saatler, aşırı abur cubur ve asitli içecek tüketimi ve elbette yetersiz fiziksel aktivite, bloggerların yalnızca birkaç ayda fazla kilolarla boğuşur hale gelebilmelerinin en önemli sebepleridir.

İnsanların sizi fark etmeleri ve çalışmalarınızı beğenmeleri için blog yazarken, yeni bir içerik için uğraşırken veya bir web sitesi tasarlarken işkolik olmak o kadar çekici görünür ki, masanızdan kalkmak istemezsiniz.

Bu bir rutin haline geldiğinde, ufukta gerçek sosyal dünyaya yabancılaşma tehlikesi belirebilir. Bir süredir yoğun bir şekilde internet üzerinden çalışıyorsanız bunların hepsinin doğru olduğunu bilirsiniz. Çoğu zaman, sağlıklı bir insan olmaktan ne kadar uzaklaştığınızı fark etmezsiniz bile.

Ve, bilirsiniz işte; dışarı çıkmaz, gerçek insanlarla sosyalleşmez, onlarla fikirlerinizi ve başka şeyleri paylaşmazsanız zaman içinde fikirleriniz ve çok yönlü düşünme yeteneğiniz azalmaya başlar.

Bu durum, çalışma kapasitenizi ve yaratıcılığınızı ağır ağır öldürür. Peki, yeniden sağlıklı bir yaşam sürmeye başlamak veya bu işlere yeni başladıysanız bu duruma düşmemek için neler yapmalısınız?

İşte size yardımı olacağını umduğum bazı cevaplar:

1.Sabahları Erken Kalkın Ve Vücudunuzu Esnetin

İnternetten çalışanlar için en temel kilo verme ve kilo kontrolü ipuçlarından biri sabah erkenden kalkıp vücudu esnetmektir. Bunu sabah 8’de veya 9’da yapmaktan söz etmiyoruz. İdeali güneşin doğduğu saatlerde yapmaktır. Bu alışkanlık çok önemlidir ve size zaman kazandırır.

İnternetten çalışan pek çok kişi gibi siz de gündüz saatlerinde konsantre olamadığınızı, etrafınızda dikkatinizi dağıtacak çok fazla faktör olduğundan çalışmakta zorlandığınızı söyleyebilirsiniz. Bu konuda kendinize karşı dürüst olun. Bu faktörlerin çoğu yalnızca zihninizdedir. Kendinizi bu fikre şartlandırmayın.

Sabah erken kalktığınızda kendinizi gün boyu taze ve enerjik hissedersiniz ve daha başarılı olursunuz. Bu alışkanlığı kazanmak için kendinize birkaç gün verin. Bunu yapabildiğiniz zaman günler size daha uzun geldiğini ve onları doldurmak için yapabileceğiniz birçok şey olduğunu göreceksiniz.

Günün erken saatlerine biraz fiziksel aktivite eklemek kaslarınızın gevşemesine ve oluşmuş olabilecek katılıkların gevşemesine yardım eder.

2.Hemen Masanıza Gitmeyin

Yataktan kalktıktan hemen sonra masaya oturup işi başlamak gününüzü daha sıkıcı hale getirir ve hemen hiçbir zaman işlerinizi düşündüğünüz süre içinde bitiremezsiniz. Bloggerların ve diğer web çalışanlarının çoğunun sabahleyin ilk yaptıkları iş e – postalarını kontrol etmek ve çalışmalarını güncellemektir. Bu, bütün günü öldürür.

Güne böyle başlarsanız bir önceki güne yeniden bağlanırsınız ve beyniniz oradan çalışmaya başlar. Bu, işinizle ilgili üretebileceğiniz yeni fikirleri öldürür. Ayrıca, yaptığınız şeyler üzerinde eleştirel düşünmenizi de engeller. İşinizle ilgili birçok olumlu çözümü ve dışlamanız gereken olumsuz şeyleri bilinçsiz olarak gözden kaçırmanıza yol açar.

Yani, uyandığınız zaman, işlerinize şöyle bir göz atmaktan bile kaçının. Yataktan kalkın, yüzünüzü yıkayıp ferahlayın, pencereyi açıp önünde durarak veya dışarıya çıkarak temiz havayı hissedin.

3.Kahvaltıyı Atlamayın

Hayallerinizi gerçekleştirmek için çok çalışmanız gerekiyor. Bunun için de enerjiye ihtiyacınız var. Bu yüzden, kahvaltıyı atlamayın. Aslında, gerekli bütün besinler içeren sağlıklı bir kahvaltı yapmalısınız.

Kahvaltıyı atlamak sağlığınız üzerinde bazı olumsuz etkiler yapar. Çalışmaya aç karnına başladığınız zaman enerjinizin yarısıyla başlamış olursunuz ve dikkatiniz kısa sürede dağılır. Ayrıca, öğlen saatlerinde açlık hissetmeye başlarsınız ve hazırda sağlıklı bir ev yemeği yoksa pizza, burger gibi şeyler sipariş edersiniz. Bunlar sağlığınız için değildir ve kilo almanıza yol açarlar.

Öte yandan, sağlıklı bir kahvaltı günün yarıdan fazlasını bile kurtarabilir. Kendinizi enerjik hissedersiniz ve işinize daha iyi odaklanırsınız.

4.Farklı İşler Yapan İnsanlarla Sosyalleşin

Haftada bir iki kere dışarıya çıkıp sizinle aynı şeyi yapmayan insanlarla görüşmek iyidir. Böylece çevrenizde neler olup bittiğini, başka işlerin nasıl gittiğini, başkalarının ne gibi sorunlar yaşadığını öğrenmiş olursunuz. Ufkunuz genişler.

Bu gibi şeyleri internetten de öğrenebilirsiniz elbette, ancak, reel kişisel deneyimler bakış açısını genişletmek açısından farklı bir şekilde etkilidir. Pazarlamacılık, yöneticilik, girişimcilik gibi alanlarda çalışan insanlarla sohbet ederek türlü şeyler öğrenebilirsiniz. Hem bilginiz ve sosyal becerileriniz artar, hem de kendinizi daha canlı, daha hayata dahil hissedersiniz.

5.Abur Cuburdan Uzak Durun

Uzun saatler boyunca internetten çalışanlar söz konusu olduğunda, abur cubur gıdalardan uzak durmak kolau değildir. Sağlıklı bir şeyler hazırlayıp yemek yerine çabucak atıştırmayı ve işinize devam etmeyi tercih edebilirsiniz. Günün büyük bölümünü bilgisayar başında geçirirken fast food zincirlerinin sunduğu fırsatlardan ve indirimlerden haberdar olursunuz ve bu size çok cazip gelebilir.

Ama bu şekilde beslenmekten kaçınmanız gerekiyor. İşe bir dahaki market alışverişinizde bilinçli davranarak başlayabilirsiniz. İşlenmemiş etleri, gazlı içecekleri, bisküvi, gofret ve cipsleri, fırınlanıp pişmeye hazır yiyecekleri listenizden çıkarın. Bunun yerine taze sebze ve meyveler alın. Acil durumlar için birkaç basit atıştırmalık bulundurmak kaçınılmaz olabilir ama bu konuda fazlaya kaçmamaya dikkat edin.

6.Arada Masadan Kalkıp Hareket Edin

Saatlerce sandalyeye yapışıp oturmak sağlığınız için gerçekten kötüdür. Kaslarınız, gözleriniz, bel kemiğiniz, sinir sisteminiz; sonuç olarak genel sağlık durumunuz bundan dolayı zarar görür.

Bir saat kadar çalıştıktan sonra kalkıp biraz hareket etme alışkanlığı edinin. Yeni fikirler veya kelimeler bulmak için beyin fırtınası yaparken koltuğunuzdan kalkıp vücudunuzu esnetin, biraz yürüyün.

7.Günde 20 – 30 Dakika Egzersiz Yapın

Bunu her gün yapmak size zor mu geliyor? O zaman, en azından gün aşırı yapın. İnternetten çalışanların çoğu egzersiz yapmak için bir spor salonuna gitmeyi zor bulur. Ancak, vücudu çalıştıracak bir iki spor aleti almak bütçenizi çok zorlamaz. Sağlamlığından emin olursanız ikinci el bir modeli de tercih edebilirsiniz. Hareketli müzikler açıp bir süre dans edebilir, yürüyüşe çıkabilir, halının üstünde hareketler veya Leslie Sansone ile evde yürüyüş tarzı şeyler yapabilirsiniz.

Zamanı verimli kullanmak çok önemli, buna dikkat edin. Bilgisayar başında uzun süre çalışanlar zaman yönetimi konusunda sorun yaşayabilirler. Yapmanız gerekenler hakkında günlük bir program hazırlamak işinize yarayabilir. Bu programı hazırlarken haftanın en az 3 – 4 gününe egzersiz yapmayı da eklemeyi ihmal etmeyin.

4 Yorumlar
 1. Duo Diyet

  Tam da ihtiyacımız olan konu. Yazı yazmak için oturduğumuz zaman elimize abur cubur alıp ne kadar yediğimizi de ölçmeden bilinçsizce besleniyoruz. Neler yapılacak kısmında çok güzel öneriler var, teşekkürler.

  1. Hilal Uslu

   Benim dikkate almam gereken tavsiyeler de var orada. İnsan kendi de fark ediyor da, işte, kafasında bir hedef olduğu için bazı şeylere boş veriyor. Ben teşekkür ederim.

 2. sibel

  Bu tavsiyeleri dikkate alacağım
  Teşekkürler editör

  1. Hilal Uslu

   Rica ederim ziyaretçi, yine beklerim. = )

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.