xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İş Stresi İle Başa Çıkma Yöntemleri

0 1.066

Stres günlük hayatın her evresinde bir şekilde yaşantımızda yer edinebilen ve çağın hastalığı olarak anılan bir rahatsızlık. En yaygın stres türlerinden biri ise iş hayatında yaşanan stres. Çok çeşitli nedenleri olan iş stresi ile başa çıkmak için bazı bakış açılarını ve tutumları değiştirmek gerekebilir. Kişiliğinize, prensiplerinize çok ters gelen şeyler yapmanızdan söz etmiyoruz; burada mesele, insanın kendini üzen şeylerden daha az etkilenmek için bir strateji uygulamasıdır. Yeterince gayretli olursanız bunun işe yarayacağından emin olabilirsiniz.

 

Uzmanlara göre iş ortamındaki stresle başa çıkmak için uygulanması gereken yöntemlerden biri mücadeleden zevk almaya çalışmak. İş yerindeki kimi zorluklar sizi strese sürükleyebilir ancak o zorluklarla mücadele etmek  ve bazı değişikliklere açık olmak stresi yenmenize yardımcı olacaktır. Herşeyden önce işe bakış açınızı değiştirmenizde fayda var. Olumsuzluklara toleranslı, hayata bakış açısı iyimser olan bir duruş, kısa veya uzun vadede çok daha yüksek performans sergilemenize yol açacaktır. İşin zorluklarından şikayet etmek yerine işinizin güzel yanlarını düşünmeye çalışmalısınız. “Benim işimin güzel bir tarafı yok.” demeyin, duruma böyle bakmakta ısrar etmek sizi daha da mutsuz etmekten başka hiçbir işe yaramaz. Bir sebeple o işte çalışmak zorundaysanız, kendiniz için, kendi çıkarlarınız adına işinize olumlu bakmaya çalışmalısınız.

Gün içinde başınıza can sıkıcı bir şey gelirse kendinizi bir an önce toparlayıp bozulan moralinizi düzeltmeye çalışmalısınız. Aksi halde kafanıza olumsuz düşünceler doluşabilir; sadece  o gün içinde değil başka zamanlarda yaşadığınız sıkıcı olayları aklınıza getirerek, ne kadar bahtsız bir insan olduğunuzu düşünmeye bile başlayabilirsiniz. Bu da günü bitmez bir hale getirecek, stresinizi daha fazla arttıracaktır.

İşyerinizde sizi strese sürükleyen kişi yöneticiniz olabilir. Onun tutum ve davranışları otomatikman size de yansıyacaktır. Bu durumun yarattığı stresle baş etmek için  yöneticinizi daha iyi analiz etmeye çalışmalısınız. Onunla daha iyi geçinmenin bir yolu yok mu? Bütün kusur amirinizde mi? Nasıl davranırsanız ilişkiniz daha iyi olabilir? Bunları düşünmeli, fikir alabileceğiniz birileri varsa onlara danışmalısınız.

Kişi ve olaylara karşı daha esnek ve hoşgörülü olmanız sizi iş yaşamının getirdiği stresten uzak tutacaktır. Koşullara uyum sağlamak için elinizden gelen çabayı göstermelisiniz. Katıldığınız sosyal faaliyetlerden keyif almaya, işinizi sevmeye çalışmalısınız. Aile başta olmak üzere sosyal çevrenizle uyum içinde olmalısınız. Gelecekle ilgili beklentileriniz pozitif olmalıdır. Müzik dinlemek ve doğaya yakın olmak da iş stresi ile başa çıkma yöntemleri arasında yer alan ve uzmanlar tarafından önerilen yöntemlerdendir.

Gün içinde yaşanan can sıkıcı olaylardan etkilenmemek, onlara hiç takılmamak neredeyse mümkünsüz; biliyoruz. Siz bunun için değil daha az etkilenmek, sıkıntı duyma süresini kısaltmak için uğraşacaksınız. Ve bu herkesten önce sizin işinize yarayacak. O yüzden, bu yolda gayret göstermeye değer.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.