xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İshalden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

0 1.036

İshal en genel tanımıyla dışkı hareketlerinin aşırı olması durumudur. Başlıca ishal belirtileri olağandan çok sık tuvalete gitme ve sulu olarak dışkılama, gaz sancısı, şişkinlik, bağırsak krampları, dışkıyı tutamama, bulantı ve ateş olarak sıralanabilir. Yenidoğanlarda ve süt çocuğu dönemindeki çocuklarda ishal ileri yaşlara göre daha kolay oluşur ve daha ileri bir seyir izler. Bebekler ve küçük çocuklardaki ishalin ihmal edilmemesi gerekir, bu rahatsızlık her yıl büyük kısmı gelişmekte olan ülkelerde yaşayan milyonlarca 0-5 yaş arası çocuğun hayatını kaybetmesine sebep olmaktadır.

İshalden kurtulmak konusuna gelince; öncelikle hastaya bol su vermek gerekir. İshal sırasında vücuttan suyun yanı sıra çeşitli mineraller de eksilir, bu yüzden sağlık ocakları veya eczanelerde satılan ORS paketleri kullanılmalı veya bu karışım evde hazırlanmalıdır. ORS karışımını kendiniz şu şekilde hazırlayabilirsiniz: 1 litre suyu kaynatın. Su soğuduktan sonra içine 1 tatlı kaşığı tuzla 1 çorba kaşığı şeker ekleyin. (Ayrıca 1 çay kaşığı karbonat, bir parça muz veya 1 fincan portakal suyu da ilave edebilirsiniz.) Hastanın karışımdan içebildiği kadar içmesi gerekir.

İshal olan kişinin hazır bisküviler, krakerler ve meyve suları tüketmekten kaçınması gerekir. Ayrıca kafeinli içecekler içilmemeli, alkol alınmamalı, yapay tatlandırıcı kullanılmamalıdır. Posasız ve az yağlı gıdalar içeren bir beslenme düzeni ishalden kurtulmayı kolaylaştırır. Bolca tuzlu ayran ve taze meyve suyu içilebilir. Pirinç pilavı, patates püresi, haşlanmış patates, yağsız ızgara köfte, yağsız ve haşlanmış et-tavuk, az yağlı makarna yenilebilir. İshale sebep olan etkenlerden biri hijyene dikkat etmemektir ve ishale yakalanmamak için bu açıdan azami derecede dikkatli olmak gerekir.

Evde ishal tedavisi için havuç, nar ve limon tüketilebilir; ayrıca 1 litre suyun içinde kaynatılan bir parça kurumuş adaçayının da ishal kesici etkisi vardır. İshal olmuş çocuklara dondurma ve çocuk aspirini vermemek gerekir. İshalin tedavisi hastalığın şiddetine bağlı olarak değişir. Virüslerin yol açtığı basit bir vaka söz konusuysa 1-2 gün içinde ishalden kurtulmak mümkündür. Fakat bazı durumlarda bebeğinizi hiç zaman kaybetmeden doktora götürmelisiniz. Örneğin bebeğin şiddetli ishali varsa, dışkısı kanlıysa, 6 saatten uzun süredir kuru haldeyse, uykulu ve durgunsa, ağız kuruluğu varsa hemen doktora gidilmelidir. Çocuklarda da kanlı ishal, kusma, 38 dereceden fazla ateş, aşırı halsizlik, aşırı su kaybı, çevreye karşı ilgisizlik, çok fazla ağrı-sızı varsa durum ciddiye alınmalı ve doktora başvurulmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.