xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Işık Dolgusu: Sorular ve Cevaplar

0 1.930

Yetişkin insanların neredeyse yarısının göz altı torbalanması ve morarmalarından şikayetçi olduğunu biliyor muydunuz? Öyleymiş. Kalıtımsal bir özellik olan bu durum alerjik reaksiyonlar, yüz üstü yatış pozisyonları, uyku düzensizliği, alkol gibi etkenler yüzünden daha kötü hale gelebiliyormuş. Ayrıca göz çevresi yapısı yüzünden yüzün diğer kısımlarına göre daha kolay deforme oluyor. Çünkü bu bölgedeki yağ dokusu oldukça ince, cildi genç ve gergin tutan kolajen elastin lifleri de daha ince ve gevşek.Bu yüzden, yaşlanmaktan kaynaklanan ilk bozukluklar göz çevresinde gözleniyor.  Işık dolgusu olarak bilinen yöntem esas itibarıyla göz altı ve çevresindeki bu gibi sorunları çözüyor. Bunun dışında ellerin sırtındaki ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtilerinin azalmasını da sağlıyor. Yöntem, adını, göz altını ve dolayısıyla bakışları aydınlatan etkisinden alıyor.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

İşlem uygulama bölgesine anestezik bir krem sürülmesiyle başlıyor. Dolgu için kullanılan karışımın içeriğinde de lokal anestezik krem olduğundan kişi uygulama sırasında sırasında bir şey hissetmiyor. Uygulama bölgesine tek bir noktadan girildikten sonra göz çevresindeki sorunlu kısımlar dolgu maddesiyle dolduruluyor. Işık dolgusu küt uçlu bir kanül veya iğneyle yapılabiliyor, fakat iğne kullanıldığı zaman sonrasında morarma ve şişlik oluşması ihtimali artıyor.

Işık dolgusunun yan etkileri var mı?

6 hekimin 67 kişi üzerinde 1 yıl boyunca yaptığı bilimsel klinik araştırmalar 67 hastadan 4 tanesinde 3 gün içerisinde ortadan kaybolan kızarıklık ve morluklar oluştuğunu gösteriyor.

Işık dolgusunun uygulandığı bölgeler hangileridir?

2 tip ışık dolgusu vardır; Redencity I ve Redencity II. Bunların birincisi yüz, boyun ve dekolte bölgeleriyle ellerin üstündeki deformasyonların azalmasını, bu bölgelerin onarılıp gençleşmesini sağlar. İkincisi ise göz çevresindeki cildi yeniden yapılandırır, göz altı çukurunun dolmasını sağlar, şişlik ve morluklarla göz altı halkalarını daha belirsiz, daha az göze batar hale getirir.

Önerilen seans sayısı nedir?

Ellerin sırt kısmındaki deformasyon için ışık dolgusunun 1 kere uygulanması yeterlidir. Tek seans genelde göz çevresi için de yeterli olmaktadır ancak hasta kontrole gittiğinde gerekli görülürse 1 veya 2 seans daha yapılabilir. Bazı bölgelerde yayılmadan ötürü dolgu az kalabilir, bu durum tekrar uygulama yapılmasını gerektirir. Seans sayısının ezbere söylenmesi mümkün değildir aslında, bunun için bir medikal estetik doktorunun sizi görmesi ve cildinizin durumunu değerlendirmesi gerekir.

Işık dolgusunun içinde hangi maddeler vardır?

Işık dolgusunun içeriği hyaluronik asit ile 8 amino asit, 3 antioksidan, 2 vitamin ve 1 mineralden oluşur. Bu dolguyu diğer dolgu maddelerinden ayıran özelliği kaliteli ve zengin içeriğidir.

Ürünün içinde bulunan hyaluronik asidin işlevi nedir?

Hyaluronik asit insanın dışında başka bazı canlılarda da bulunan doğal bir şekerdir ve hücre büyümesinde ciddi bir fonksiyonu vardır. Cildin içinde, kaslarda ve kemiklerde, eklemlerde bulunan bu maddenin miktarı genç insanlarda cildin gergin kalmasına, eklemlerin hareketli ve kaygan olmasına yetecek miktardadır. Fakat yaş ilerledikçe bünyedeki hyaluronik asit miktarı azalır. Işık dolgusu ile cilde dışarıdan verilmesi yaşın ilerlemesinden kaynaklanan cilt kuruluğu, kırışıklıklar ve cilt yüzeyindeki çukurlaşmalar gibi sorunların azalmasını sağlar. Göz altı ışık dolgusu uyguaması sırasında cildin kalitesini yükselten esas madde hyaluronik asittir, diğer maddeler de onun yaptığı onarıcı etkiyi güçlendirir.

Işık dolgusunun etkisi ne kadar sürer, ne sıklıkla tekrarlanması gerekir?

Işık dolgusunun ciltteki etkisi 1 – 1.5 yıl boyunca devam eder. Göz altı ışık dolgusunun kalıcılık süresi ise 1.5 ile 2 yıl arasında değişir. Bunlar ortalama rakamlardır; uygulamanın kalıcılık süresini belirleyen etkenler kişinin cinsiyeti ile yaşı, yaşam şartları ve genetik faktörlerdir.

Göz altı ışık dolgusu kimlere uygulanabilir?

Gözlerinizin altında çukurluklar ve / veya şişlikler varsa, bu bölgedeki morarma ve halkalanmalardan şikayetçiyseniz, göz çevrenizin daha kırışıksız ve genç görünmesini istiyorsanız bu uygulama yüzünüzü güldürebilir. Eğer gözlerinizin altındaki ve çevresindeki bu tip görünüm bozuklukları ancak bir cerrahi operasyonla düzeltilebilecek durumda ise doktorunuz bunu size söyleyecektir. Çok koyu renkli göz halkaları ve büyük göz altı torbaları için böyle bir durum söz konusu olabilir.

Bebek bekleyen ve emziren kadınların, 12 yaşından küçük bireylerin ve immunsupresif tedavi (Bağışıklık sistemini baskılamak için uygulanan bir tedavi türü) görenlerin dolgu yaptırmaması gerekiyor.

Dolgu maddelerinin muhtemel yan etkileri nelerdir?

Dolgu maddelerinin alerjik reaksiyonlara yol açma riski kalıcılık süresine bağlı olarak artıyor. Kalıcı dolgu maddelerinin birtakım sıkıntılara sebep olma riski daha fazla olduğundan bunlar kişinin resmi onayı olmadan uygulanmıyor ve dolgu yaptırmak isteyenlere öncelikle hyaluronik asit içeren geçici dolgular tavsiye ediliyor. Geçici dolgularda bulunan bu madde vücutta doğal olarak da bulunduğundan ciddi yan etkilere sebep olmuyor. Enjeksiyon yapılan bölgede bazen kızarıklık, ağrı, morarma ve şişlik olabiliyor ama bunların varlığı birkaç günden fazla sürmüyor.

Öte yandan, kaliteli veya kalitesiz estetik dolgu maddeleri diye bir şey var anladığım kadarıyla. Cilt altına dolgu yaptırmayı düşündüğünüz zaman bunu da sorgulamanız lazım.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.