xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İskandinav Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?

0 2.474

Aydınlık, sade, sıcak, samimi, modern-klasik karışımı, yalın, fonksiyonel ve ferah; bu özellikler İskandinav stili dekorasyon anlayışının özellikleri. Bu dekorasyon stilinde çoğunlukla beyaz duvarlı mekanlara açık renkli mobilyalar yerleştiriliyor ve bu pastel renkli görünüm renkli halılar, dekoratif yastıklar, sanatsal objeler, el yapımı battaniye ve örtüler gibi parçalarla canlandırılıyor. Ahşap kullanımının ön planda olduğu İskandinav tarzı dekorasyon anlayışında doğal ve ince bir işçiliğin ürünü olan sade ve işlevsel mobilyalar kullanılıyor.

İskandinav tarzı dekorasyonun olabildiğince az, sadece gerektiği kadar eşya kullanılması yönünden modern dekorasyon stiline yakın durduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu stilde dekore edilen mekanlarda klasik parçalar da kullanılıyor, sadece bunlar ön planda değil ve kullanılan parçalar süslü, gösterişli değil.

Tipik bir İskandinav tarzı yatak odası dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız sade ve modern mobilyalar kullanmalı, zemini ahşap malzemeyle kaplatmalısınız. Yatak başlığı, komodin gibi parçalarda da kullanabileceğiniz ahşabın oranını mekanın büyüklüğüne göre ayarlamanız tavsiye ediliyor. Karanlık ve küçük bir yatak odasında ahşap ağırlıklı bir dekorasyon yaparsanız oda daha da kararık hale gelebilir, oysa İskandinav tarzı dekorasyon stilinde esas olan ortaya açık renk ağırlıklı, aydınlık bir görünüm çıkarmak.

Modern mobilya kullanmak kaygısıyla sert köşeli parçalar kullanmak durumunda değilsiniz; kıvrımlı hatları olan mobilyalar bu stile ters düşmüyor. Daha çok az yer kaplayan, hafif ve rahat mobilyalar kullanmaya, pastel renklerin ağırlıklı olduğu bir görünüm yaratmaya odaklanmalısınız. Mekanın donuk bir görünümü olmasını engellemek için metal aksesuarlarla ışıltı katabilir, beyaz veya krem ağırlıklı bir yatak odası düzenleyip bu havayı çarpıcı bir parçayla renklendirebilirsiniz; rengarenk bir patchwork yatak örtüsü gibi.

iskandinav tarzı yatak odası

İskandinav ülkelerinde kışlar uzun ve karanlık geçiyor, bu yüzden de dekorasyonda aydınlık, iç açıcı görünümler yaratmak hedefleniyor. Bembeyaz duvarlara renkli resimler asılıyor, ahşap parkelerin üzerinde renkli halılar-kilimler seriliyor; uzun ve kasvetli kışların verebileceği depresif duyguları yenecek aydınlık mekanlar tasarlanıyor. Bolca boşluğun, hareket edilebilecek bolca yerin olduğu, gereksiz mobilya ve aksesuarlarla tıkış tıkış doldurulmamış yalın mekanları seviyorsanız İskandinav tarzı dekorasyon uygulamalarını da sevebilirsiniz. Fakat sadelik, fonksiyonellik ve az eşya aklınıza soğuk, donuk bir görünümü getirmesin. Tam aksine ortaya sıcacık bir havası olan mekanlar çıkıyor.

İskandinav tarzı mutfak dekorasyonu uygulamalarında duvarların genellikle beyaz, hatta çoğunlukla mutfak dolapları da beyaz. Bu sade fon renkli aksesuarlar, modern ve metalik parçalarla renklendiriliyor. Örneğin her şey bembeyazken zemin yeşil olabilir veya sağa sola çiçek düzenlemeleri yerleştirilebilir. Zeminle duvarları çok açık renkli tutup renkli mutfak dolapları taktırma yoluna da gidebilirsiniz. Yani koyu renk kullanmayacaksınız diye bir şey yok; fakat ortaya aydınlık bir mekan çıkmalı.

iskandinav tarzı mutfak

İskandinav tarzı salon dekorasyonu yaparken ahşap zemini kışın yün halılar ve koyun postlarıyla, yazın hafif ve neşeli kilimlerle renklendirebilirsiniz. Duvarları ve tavanı beyaz, zemini ahşap parke kaplı geniş bir salonunuz olduğunu varsayalım. Bu salona siyah bir kanepe yerleştirin ve üstünü siyah beyaz yastıklarla kaplayın. Önüne beyaz bir halı yayıp halının ortasına modern tasarım bir beyaz sehpa yerleştirin.

Bir köşeye modern bir siyah koltuk ve yanına da küçük bir ahşap sehpa koyun. Siyah kanepenin arkasındaki duvara siyah ağırlıklı bir modern resim asın ve beyaz duvarların birkaç yerini daha aksesuarlarla renklendirin; canlı bir resim ve siyah bir dekoratif saat gibi. Tavana açık renkli güzel bir avize astıktan sonra görünümü bir iki siyah, ayaklı lamba ve içinde çiçekler olan dekoratif vazolarla tamamlayın. Siyah renkli parçalara rağmen, mekan geniş ve arka plan aydınlık olduğundan ortaya aydınlık ve ferah bir salon çıkacaktır.

 

Sonuç itibarıyla İskandinav tarzı dekorasyon yaparken yalın hatlara sahip, göz yormayan, ‘şıkır şıkır’ süslü olmayan, fazla yer kaplamayan ve kullanışlı mobilyalar seçmelisiniz. Mekanlara metal parçalarla ışıltı katabilir, zeminlere cesur renkleri olan kilimler serebilirsiniz. Duvarlar ve zemin beyaz olursa mobilyaların doğal, yalın ve şık görünümleri daha çok göze çarpar.

Krem rengi ve beyazı; mavi, yeşil ve sarının pastel tonlarını kullanabilir, ağırlığın pastel tonlarda olduğu mekanlarda gri ve siyah parçalarla kontrast yaratabilirsiniz. Gereksiz eşya ve aksesuar kullanımından kaçınmalısınız; az sayıda aksesuarınız olmalı fakat olanlar göze çarpmalı. Esas olan aydınlık, iç açan, keyifli ve ışıklı mekanlar yaratmak olduğundan modern avizeler, ayaklı lambalar, duvar aplikleri gibi aydınlatma elemanları bu stilde önemlidir. Işığı çoğaltmak için dekoratif ayna kullanma yoluna da gidebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.