xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Isparta, Eğirdir, Davraz Vs

0 958

Eski komşum, her zaman arkadaşım Dilara’nın gönderdiği fotoğraflar eşliğinde küçük bir Isparta turu yaptırmak istiyorum size sayın binkelam.com ziyaretçileri. Kendisi ailesiyle beraber bu Akdeniz kentinin Davraz Kayak Merkezi ve Eğirdir Gölü gibi popüler yerlerinde bir gezinti yapmıştı geçenlerde, “Bana özel birkaç fotoğraf çek de siteciğime yazı yazayım” şeklindeki baskılarıma dayanamayarak gönderdi fotoğrafları sağ olsun.

 

Sakin bir batı Akdeniz şehri olan Isparta güller diyarı veya güller şehri olarak da biliniyor. Ispartalılar gülden gül suyu, losyon, krem, parfüm, kolonya, parfüm, oda spreyi, farklı saç tiplerine uygun şampuan ve jöle çeşitleri, gül yağı, aseton gibi birçok farklı ürün yapıyorlarmış.

Isparta 2016   Eğirdir 2016

Antalya’ya uzaklığı 145 km olan Isparta’da bulunan Davraz Kayak Merkezi kayakseverlere muhteşem Eğirdir Gölü manzarası eşliğinde kayak yapma olanağı veriyor. Burada kuzey disiplini ve Alp disiplini tarzlarında kayak yapmak dışında tur kayağı, snowboard, botanik gözlemcilik, trekking, dağcılık ve yamaç paraşütü gibi doğa sporları da yapılabiliyor. Isparta il merkezine 26 km mesafede olan kayak merkezi kristal berraklığındaki 3 gölün oluşturduğu içinde yer alıyor.  Amatör ve profesyonel kayakçılara hitap edecek pistlerin yer aldığı Davraz’ın bitki örtüsü çam, sedir ve ardıç ağaçlarıyla otsu bitkilerden oluşuyor.

Davraz Kayak Merkezi   Eğirdir-Isparta

Davraz’da bulunan mekanik tesisleri de sayayım:

* 1000 kişi kapasiteli, 2 kişilik iskemleli, 1211 m uzunluğunda bir telesiyej

* 800 kişi kapasiteli, 2 kişilik iskemleli, 936 m uzunluğunda bir telesiyej

* 800 kişi kapasiteli, 624 m uzunluğunda bir teleski

* 2 adet babylift (300’er metrelik)

Doğal dokusu yumuşak, kar kalitesi mükemmel olan Davraz Kayak Merkezindeki kayak pistlerinin mevcut mekanik tesislerle ulaşılabilen rakımı 1650 – 2150 metre arasında değişiyor.

Eğirdir-kış 2016   Eğirdir Gölü-Isparta

Deniz seviyesinden 917 m yukarıda olan ortalama 14 m derinliğindeki Eğirdir Gölü harika manzarasıyla gözlere ziyafet çektiriyor. Burada yürüyüş yapabilir veya şahane doğanın tadını göl manzaralı restoranların birinde oturarak çıkarabilirsiniz.

Isparta gezisi 2016

Isparta’da gezilecek yerler hakkında da biraz bilgi vereyim elim değmişken:

* Eğirdir’de bulunan 227 metre uzunluğundaki İnönü Mağarası

* Sedir, meşe, karaçam ve ardıç ağaçlarıyla dolu Kızıldağ Milli Parkı: Isparta il merkezine uzaklığı 120 km olan milli park çakal, sansar, tilki, kurt, şahin, akbaba, baykuş doğan ve kartal türlerine ev sahipliği yapıyor, ayrıca biti örtüsü de oldukça zengin. Ülkemizin tek mavi yapraklı sedir ormanı burada yer alıyor. Kızıldağ Milli Parkında piknik veya kamp yapabilirsiniz. Ayrıca, bölgenin bol oksijenli havası solunum yetmezliği sorunu olanlara iyi geliyormuş.

Eğirdir fotoğrafları   Isparta Eğirdir

* Orta ve son bölümlerindekiler daha gösterişli olmak üzere sarkıtlar, dikitler ve damlataşlar barındıran 224 m uzunluğundaki Kuz Mağarası

* Eski Tunç Çağı’ndan kalma objeler, Roma döneminden kalan bronz tanrı – tanrıça heykelleri, Bizans döneminden kalma takı ve süsler, Türk – İslam çağına ait eserler, Göller Bölgesi’ne özgü aksesuarlar, Anadolu sanatına ait örnekler ve daha birçok tarihi eseri görebileceğiniz Yalvaç Müzesi.

* Akarsulardan, ormanlardan, dağlardan ve taşlık alanlardan oluşan çok güzel bir doğası olan Yazılı Kanyon.

* Eğirdir Yeşilada Mahallesi’nde bulunan 19. yüzyıla ait bir kilise; Ayastefanos Kilisesi

* Eğirdir’e 28 km mesafede bulunan, yüzyıllık çınarlarla çevrelenmiş, insana sakinlik ve huzur veren Kovada Gölü.

* Hoş kokusunun yanı sıra saç dökülmesi, uykusuzluk gibi sorunlara iyi gelmesiyle de bilinen lavanta bitkisinin üretildiği bir alan; Lavanta Vadisi.

* Sarkıtlar, dikitler ve mağara incileri barındıran etkileyici bir mağara; Zindan Mağarası. 765 metre uzunluğunda olan bu mağaranın gezilebilen kısmı 300 metre.

Eğirdir-2016 kış dönemi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.