xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Israrla Uzak Durulması Gereken 20 Güzellik Hatası

0 4.140

Bakımlı olmayı, güzel görünmeyi, olduğundan genç görünmeyi istemeyen kadın yoktur herhalde. Fakat güzellik adına yapılan bazı hatalar bu amacın tersine hizmet ediyor. Aşağıda uzak durulması tavsiye edilen 20 güzellik hatası göreceksiniz; bir değerlendirin, makul bulup bulmamak, uygulayıp uygulamamak size kalmış. Böyle şeyler biraz tartışmalıdır çünkü,  güzellik ve kozmetik sektöründeki rekabet ve kimyasal ve organik ürünler / uygulamalar arasındaki rekabet yüzünden havada farklı görüşler uçuşur.  İçinde aklınıza yatanlar olur, araştırıp ona göre karar verirsiniz, bazı hatalarınızı fark edersiniz; şöyle veya böyle bir faydası olursa ne mutlu bana.

1. Gençlik ve güzellik takıntısı başlı başına bir hatadır bence; o yüzden ilk maddeye onu yazıyorum. İnsan kendine bakmalı, iyi görünmeli, düzgün giyinmeli, temiz olmalı, nemlendirici kullanmalı vesaire; tamam. Ama ne yaparsanız yapın ilerleyen yıllardan şu veya bu derecede etkilenirsiniz. Görünümünüzde hoşunuza gitmeyen şeyler olabilir. Değiştiremeyeceğiniz veya daha fazla değiştiremeyeceğiniz şeylere çok fazla takılmayın, yaşlanmakta iseniz bunu kabul edin. Bakıma, giyinmeye boş verin demiyorum, ne münasebet; ama daha genç görünmek için kendinizi paralamayın. Bu insanın kendine eziyet etmesi, başka bir şey değil.

2. Krem sürerken boynu ihmal etmek: Boyun bölgesi yaşlılık alametlerini en çok belli eden bölgelerden biridir,  günlük bakım kreminizi sadece yüzünüze değil boynunuza, hatta göğüslerinizin üst kısmına kadar sürün.

3. Sıcak suyla banyo yapmak: İdeali ılık sudur.

4. Banyoda çok uzun süre kalmak: 10 dakikadan fazlası tavsiye edilmez.

Sıcak suyla uzun uzun, vücudunuzu ova ova banyo yaptığınız taktirde cildinizin nem kaybetmesine yol açarsınız. Ara sıra böyle bir keyif yapmanın büyük bir zararı olmayabilir ama sık sık yapmayın.

5. Süresi dolmuş kozmetik ürünleri kullanmak: Cildinize değer veriyorsanız cilt bakımı için de, makyaj için de süresi geçmiş ürünler kullanmayın.

6. Makyajla uyumak: Cildinizin kendini yenilemesini engellemek istemezsiniz, değil mi? Öyleyse makyajınızı çıkarmadan yatağa girmeyin, çünkü cilt kendini geceleri yeniler.

7. Yeterince uyumamak: Bünyeniz 6 – 7 saatin altında uyumaya bariz bir tepki vermiyordur belki. Ama yetersiz uyumak cilt için zararlıdır.

8. Kirli makyaj fırçası kullanmak: Makyaj için kullandığınız fırçaları haftada 1 – 2 kere temizlemeli ve belli aralıklarla değiştirmelisiniz. Aksi taktirde cildiniz tahriş olur, sivilce çıkabilir, hatta göz enfeksiyonları oluşabilir.

9. Güneş koruyucu ürünleri sadece yazın kullanmak: Cildinizin erken yaşlanmasını istemiyorsanız güneş kremini sadece yazın güneşli ve sıcak günlerinde değil, diğer mevsimlerde, rüzgarlı ve bulutlu havalarda da kullanın.

10. Yüze çok fazla dokunmak: Eller gün içinde bir sürü yere dokunur, bir sürü iş yaparlar ve üstlerinde bakteriler birikir. Sıklıkla ellerinizi yüzüne değdirirseniz bu bakterilerin ve kirlerin yüzünüze geçmesine yol açarsınız.

11. Yatak takımlarını sıklıkla değiştirmemek: Saçınızdaki ve cildinizdeki yağların, kirlerin, bakterilerin bir kısmı yatak takımlarınızı da geçer. Çarşafları, yastık kılıflarını düzenli olarak değiştirmezseniz cildinizi uzun süre bunlarla muhatap etmiş olursunuz.

12. Pamuklu veya polyester yastık kılıfı kullanmak: Bu tip yastıklar uzun vadede ciltte kalıcı kırışıklıklar oluşmasına yol açabilir. Pürüzsüz bir yapısı olan ipek veya saten yastık kılıfları kullanmakta fayda var.

13. Yağlı cilde nemlendirici sürmemek: Yağlı cilt nemlendiriciye ihtiyacı olmayan cilt demek değildir. Cildiniz yağlıysa sizin nispeten daha az yağ içeren nemlendiricileri kullanmanız gerekiyor, hiç nemlendirici kullanmamanız değil.

14. Çok sık peeling yapmak: Yüzünüze haftada 1 – 2 kereden fazla peeling yaparsanız cildinizin doğal yapısını bozarsınız.

15. “Organik” etiketine fazla güvenmek: Bol miktarda kimyasal içeren güzellik ürünlerinden uzak durmanız mantıksız değil, ama üstünde organik yazan her ürüne de güvenmeyin. Bilinen firmaların sertifikalı ürünlerini tercih edin, internet elinizin altında, araştırma yapın.

16. Çok fazla yüz yıkamak: Temizlik gibi iyi bir şeyin bile aşırısı zararlıdır. Yüzünüzü yerli yersiz değil, gerekli olduğu zaman temizleyin.

17. Gözlere de, dudaklara da yoğun makyaj yapmak: Birine yoğun makyaj yaparsanız diğerini hafifçe boyayın. Yoksa güzel değil rüküş ve itici görünürsünüz.

18. Ten renginden çok koyu / çok açık renkli fondöten kullanmak: Fondöten kullanıyorsanız cilt renginizle uyumlu olmasına dikkat edin. Rengi yüz renginize göre çok açık olanlarla hasta gibi, çok koyu olanlarla da olduğunuzdan çok yaşlı görünürsünüz.

18. Nemlendirici – fondöten arasında beklememek: Fondöten kullanacağınız zaman önce nemlendirici sürüyorsunuz tabii ki. Zamansızlıktan veya sabırsızlıktan dolayı nemlendiriciyi sürdükten hemen sonra fondöten uygularsanız fondöten cildinize tam olarak işlemez. İkisinin arasında en az 5 dakika ara olmalı.

19. Aşırı makyaj yapmak: Düzenli olarak makyaj yapıyorsanız hafif bir makyajı tercih edin. Özel günler ve geceler dışında fazla makyaj yapmayın. Cildinize ihtiyacı olmayan, gereksiz ürünleri sürmemeye de dikkat edin. En iyisini, en organiğini de kullansanız yüzünüzü birtakım yabancı maddelerle muhatap ediyorsunuz, fazlası illa ki zarar verecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.