xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İstanbul’un En Güzel Piknik Yerleri

0 1.490

Gelen sıcak yaz günlerinde aileniz ve sevdiklerinizle ferah hafta sonları geçirmek istersiniz tabii ki. İstanbul ve çevresinde yaşıyorsanız uzaklara gitmenize gerek yok; İstanbul’da da pek güzel, pek havalı, pek temiz mesire alanları var. Yazımızda İstanbul’un en güzel piknik yerleri hakkında kısa bilgiler bulacaksınız.

Bentler Mesire Alanı

Bentler Mesire Alanı, İstanbul’da temiz hava soluyabilecek en güzel yer olan Belgrad Ormanları’ndaki en iyi piknik alanıdır. Adını Osmanlı döneminde şehrin su ihtiyacını gidermek amacıyla inşa edilmiş olan bentlerden alıyor. (Valide Bendi, 2. Sultan Mahmut Bendi, Topuzlu Bendi) Tesisin içindeki büfeden piknik için gerekli malzemeleri temin edebiliyorsunuz. Ormanın derinliklerine kadar inen yürüyüş parkurlarıyla bisiklet yolu buraya gelen ziyaretçilerin gözdesidir.  Bölge ilkbaharda yeşile, sonbaharda ise kırmızının tonlarına bürünüyor. Yaz aylarında piknikçilerin uğrak mekanı olan bu güzel piknik yeri kış aylarında ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

bentler mesire yeri

Nasıl gidilir?

Belgrad Ormanları’na Bahçeköy girişinden girip sağa dönen asfalt yoldan bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fatih Ormanı

1500 dönümlük bir alana yayılmış ağaçlarıyla piknik için oldukça çekici olan Fatih Ormanı, günün her saatinde gezilip görülebilecek bir mekan olarak İstanbul piknik alanları listelerinin hemen hepsinde yer alır. Dilerseniz girişteki kafeteryada zaman geçirebilir, dilerseniz ormanı takip ana yoldan giderek ormanın derinliklerine inip ailecek güzel bir piknik masasında zengin bir sofra kurabilirsiniz. Bisiklet tutkunlarının da uğrak mekanı olan bu mesire alanının girişinde sol tarafta çocukların keyifle zaman geçireceği geniş bir çocuk bahçesi de mevcuttur.

istanbul piknik yerleri-fatih ormanı

Nasıl gidilir?

Maslak Büyükdere Caddesi-Sarıyer Yolu’ndaki Beşiktaş tabelasını gördükten 3 kilometre sonra alandasınız.

Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri

İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy adına kurulmuş olan mesire yeri, Sarıyer ve Levent’e yakın olması sebebiyle tercih ediliyor. İçerisinde kaliteli bir restoranla gayet temiz ve bakımlı oturma alanları bulunan piknik alanı kalabalık gruplar için de uygun.

mehmet akif ersoy mesire yeri

Nasıl gidilir?

Tesis Bahçeköy yönünde Sarıyer Çayırbaşı Caddesi üzerinde Maslak’a 10, Sarıyer’e ise 7 dakika mesafede.

Çilingöz Mesire Yeri

Bembeyaz kumsalıyla Karadeniz’in hırçın dalgalarının vura vura ilginç şekillere soktuğu kayalıklar arasında denize karışan bir dere, kenarında bembeyaz bir kumsal. Bu manzara yeşil bir örtüyle tamamlanıyor ve ortaya İstanbul’un piknik yerleri listelerinin gediklileri arasında yer alan güzel bir mesire alanı çıkıyor. Çilingöz hem kendinizi kumsala atabileceğiniz, hem de doğa yürüyüşüne çıkabileceğiniz eşsiz bir mekan.  Balık tutmaya ve kamp yapmaya da müsaittir.

çilingöz mesire yeri

Nasıl Gidilir?

Çatalca Saray Yolu’nu devam ederken Binkılıç Beldesi çıkışından sağa dönüyorsunuz ve 17 kilometre orman içi yoldan devam ediyorsunuz.

Göktürk Göleti Mesire Yeri

İstanbul’un çevresindeki geniş ormanlardan gelen suyu tutmak maksadıyla 560 dönüm alanda oluşturulan Göktürk Göleti özellikle çevre halkı için tam bir nefes alma yeri. İSKİ denetimindeki baraj gölü, görsel olarak iyi bir manzara oluşturmasının yanı sıra insanın ruhunu dinlendiriyor.  Doğa yürüyüşü için de gayet uygun olan alanda harika doğa manzaraları fotoğrafları çekebilirsiniz. Bölgede yüzmek tehlikeli olduğu için yasaklanmıştır.

göktürk göleti

Nasıl gidilir?

Göktürk Göleti, Hasdal Kemerburgaz yolundan İhsaniye yoluna geçince yolun başında sağ tarafta kalan bölgededir.

Çatalca Mareşal Fevzi Çakmak Mesire Yeri

Bölge, Çatalca’da bulunan en güzel piknik yerlerinden biridir. Bazı bölgelerinde çam ağaçları olmasıyla güzel bir renk ahengi oluşuyor. Yaz aylarında açık bir yüzme havuzu ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor.  Mesire alanının giriş tarafında bulunan yükseltiden Trakya topraklarını ve Çatalca tren istasyonunu izleyebilir, 10 numara manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.

mareşal fevzi çakmak mesire yeri

Nasıl gidilir?

Temden Çatalca’ya varıp merkezden sağa doğru indiğinizde karşınızdaki bölge burasıdır.

Mihrabad Mesire Yeri

Kanlıca’nın üst taraflarında, şarkılara ilham vermiş bir doğa harikası olan Mihrabad mesire yeri sadece İstanbul halkının değil şehre gelen yabancıların da ziyaret ettiği bir mekandır. Boğaz manzaralı tepe üzerine konumlanmış fıstık ağaçları, çınarlar, erguvanlar ve servilerle kaplı alanda fotoğraf çekmek için pek bir müsait. 200 dönümlük bir alanda bulunan mesire yerleri, oturma alanları, çocuk parkıyla özellikle hafta sonları hoş vakitler geçirebilirsiniz. Dilerseniz koşu parkurunda sağlıklı yaşam koşusuna da çıkabilirsiniz. Mekan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne bakıyor.

mihrabad mesire yeri

Nasıl gidilir?

Sahilden Kanlıca yönüne doğru gittiğinizde TEM bağlantı yolu Kavacık Tekke tarafından ulaşabilirsiniz.

Odayeri Mesire Yeri

Şöyle şehir gürültüsünden uzaklaşayım, çimenlere doğru uzanıp kafa dinleyeyim diyorsanız Odayeri mesire alanı tam size göre bir yerdir. Kestane, meşe ve gürgen ağaçlarının çevrelediği mekanda piknik yapmak için ister nevalenizi kendiniz getirin, isterseniz de piknik alanının hemen yanındaki köyden alışveriş yapın. Maden kazıları için açılan kuyularda oluşan göller de bölgeye ayrı bir manzara katıyor.  Tabii gezerken özellikle çocuklara dikkat etmekte fayda var.

odayeri piknik alanı

Nasıl gidilir?

Göktürk’ü geçince İhsaniye Köyü yolundan 6 kilometre sonra Ağaçlı Yolu’na vardığınızda mekana ulaştınız demektir.

Şamlar-Arnavutköy Mesire Yeri

Kentleşmenin henüz teşrif etmediği, teşrif etmemesinin de cazibe merkezi haline getirdiği iki mesire alanı olan Şamlar ve Arnavutköy mesire yerleri fıstık çamlarıyla, geniş düzlükleriyle yürüyüş için de gayet ideal birer mekan. Ayrıca tilki ve şahin gibi bazı yabani hayvanları içinde barındırmasıyla doğal yaşam hasreti çeken İstanbulluların ilgisini çekiyor.

şamlar arnavutköy mesire yeri

Nasıl gidilir?

Gaziosmanpaşa yolunda Arnavutköy’e yaklaştığınızda Nokta denilen mevkiden sola doğru giden asfalt yoldan bölgeye gitmek mümkündür.

İmrahor Mesire Yeri

İmrahor Göletine çok yakın bir mekan adını da bu göletten alıyor. Gölet, zamanında hem ormanlık arazi korunsun, hem de su kaynakları boşa gitmesin diye kurulmuş. Maviyle yeşilin buluştuğu piknik alanı bitkileriyle ve canlı türleriyle bir doğal parkı andırıyor. Gölün kıyısına konuşlandırılmış oturma alanları hafta sonları düğün, dernek tarzı etkinliklere, şirket gruplarına hizmet ediyor. Ancak burada da balık tutmak ve özellikle suya girmek diğer göletlerde olduğu gibi tehlikeli ve yasaktır.

imrahor mesire yeri

Nasıl gidilir?

Gaziosmanpaşa’dan Takaydın’a giderken 5. Kilometrede İmrahor Köyü sapağından giriyorsunuz.

İnceğiz Mesire Yeri

Tarih ve doğanın buluştuğu, Çatalca’nın 2500 yıl önce ilk kurulduğu mekan olan İnceğiz mesire alanı insanın dinlendiren, yorgunluğunu ve gerginliğini üstünden atmasına yardımcı olan bir mekan. Bölgede Cenevizliler tarafından 9. yüzyılda oyulmuş mağaralar bulunuyor. Kemal Sunal’ın Davaro ve Salako filmlerindeki eşkıya sahneleri bu mağaralarda çekilmiş. Piknik alanının hemen yanında akan dere ortama ayrı bir güzellik katıyor. Mesire alanının içindeki kafe ve restoranlar da piknik için gelmemiş ziyaretçilere hizmet veriyor. Yukarıdan aşağı doğru süzülerek gelen su kaynağı ziyaretçilerin en çok rağbet ettiği yerlerden biridir.

inceğiz piknik alanı

Nasıl Gidilir?

Çatalça’dan Subaşı yönüne giden asfalt yoldan 3 kilometre sonra sola döndüğünüzde 6 kilometre ilerideki alana ulaşabiliyorsunuz.

İstanbul’un piknik alanları yazımızda yer alanlarda ibaret değil tabii, seçimlerimizi en çok bilinen ve rağbet gören piknik yerleri arasından yaptık. Umarız bu liste işinize yarar ve güzel hafta sonları geçirirsiniz. Göletli mekanlara gidecekseniz özellikle çocuklara dikkat edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.