xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İyi Bir Çocuk Bakıcısı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

0 951

Bir anne çocuğunun kendisinin yanında en iyi şekilde gelişip büyümesini tercih eder ama hayat şartları buna izin vermeyebilir veya anne iş hayatından kopmak niyetinde olmayabilir. Bu durumda çözüm aile büyükleri başta olmak üzere birinci derecede akrabaların birinden yardım almak, bu mümkün değilse iyi bir çocuk bakıcısı bulmaya çalışmaktır. Bir anne için en değerli varlığının güvenilir ellerde olması çok önemlidir, bu yüzden çalışan anneler bu konuda ince eleyip sık dokurlar. Peki bir bebek bakıcısı hangi özelliklere sahip olmalıdır?  Bu yazımızın bu konuda rehberlik edebileceğini umuyoruz.

 

Çocuk bakıcısı öğretme, karar verme, ikna, el becerisi, yaratıcılık gibi özellikleri üzerinde barındırmalıdır. Öğrenme çağındaki ve merak içindeki çocuğun sorularına doğru ve anlaşılır yanıtlar verebilmek, ani karar verilmesi gereken durumlarda inisiyatifi kullanıp çocuğu kararına ikna edebilmek,  el becerisi getiren öğretileri uygulamalı anlatabilecek beceriye sahip olmak, çocuğun hayatına keyif katabilecek oyunlar üretebilecek şekilde yaratıcı olmak da iyi bir çocuk bakıcısının mutlaka sahip olması gereken özelliklerdir. Şimdi bu özellikleri biraz açalım:

İdeal çocuk bakıcısı sevecen ve konuşkan olmalıdır. Konuşmaya başlayan çocuklar, zaman ilerledikçe, yeni kelimeler öğrendikçe daha çok konuşur, daha çok soru sorarlar. Hatta aynı veya benzer şeyleri üst üste sorarak insanın sabrını zorlayabilirler. İşte sabrın iyi bir çocuk bakıcısının en önemli özelliklerinden biri olmasının sebeplerinden biri budur. Bir çocuğun zihinsel gelişimi ne kadar konuşma duyduğuyla bire bir ilişkilidir. Sözel iletişimi yetersiz, sabırsız, çocuğun sorularını cevaplamayan veya baştan savma, düşüncesizce cevaplar veren biri iyi bir bakıcı olamaz.

Çocuklar oyunları severler ve yaş farkı gözetmeksizin etrafındaki insanların kendisi ile oyun oynamalarını isterler. Ayrıca oyunların çocuk gelişiminde ciddi bir rolü vardır. Bakıcının çocukla oynamaya zaman ayırması, onu gelişimine olumlu etki yapacak oyunlar icat etmesi gerekir.

Etrafında içten, sevecen, iletişime açık, sorularını sabırla cevaplayan biri olması bir çocuğun gelişimini ciddi derecede etkiler. Sevecenlik iyi bir çocuk bakıcısının özellikleri arasında ilk sıralardadır ama tek başına yeterli değildir. Çocuk bakıcısı çocuk gelişimi hakkında bilgi sahibi olmalı, çocuğun tutum ve davranışlarını, yapabildiği ve yapamadığı şeyleri değerlendirebilmeli, gerekirse aileyi uyarmalıdır. O çağlarda hayli hızlı bir büyüme sürecinde olan çocuk günlük hayatta yaşadığı olaylara farklı ve beklenmedik tepkiler gösterebilir. Çocuk bakıcısı bu gibi durumlarda işin içinden çıkabilmek için çocuk psikolojisinden anlamalıdır.

Çocuk sağlığını ve hastalıklarını yakından tanıması gereken çocuk bakıcısı ilk yardım bilgisine de sahip olmalıdır. Gün içinde meydana gelebilecek küçük kazalar, ufak tefek yaralanmalar için basit müdahalelerde bulunabilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.