xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İyi Bir Web Sitesi Tasarımı İçin Tavsiyeler

0 1.389

Bir web sitesi açarken çeşitli amaçlar söz konusudur; ürün veya hizmetlerin tanıtımını yapmak, müşteri kazanmak, fikirleri/bilgileri yaymak, duygu ve düşüncelerinizi anlattığınız yazılarınızın çok sayıda kişi tarafından okunmasını sağlamak gibi. Milyonlarca web sitesinin bulunduğu internet ortamında amaca ulaşmak için sitelerin belirli özelliklere sahip olması gerekir.

İyi bir web sitesi tasarımı için öncelikle sitenizin genel içeriğiyle uyumlu, kulağa hoş gelen ve telaffuzu kolay bir alan adı almalısınız. Bir diğer önemli nokta da estetik görünümlü, sitenin amacını en iyi şekilde anlatan, gereksiz detayların bulunmadığı bir ana sayfa kullanmaktır. Akıcı bir dille yazılmış, kolay anlaşılır, abartısız, gerçek bilgilerden oluşan bir ‘Hakkımızda’ bölümü hazırlamanız da faydalı olur.

Sitedeki içerikler belli bir yaş grubuna hitap ediyorsa web tasarımı da o yönde hazırlanmış olmalıdır; örneğin site çocuklara yönelikse renkli ve canlı öğeler kullanmak işe yarar. Kurumsal sayfalarsa şirketin misyonuna uygun bir biçimde oluşturulmalıdır. Kullanılan menüler her zaman aynı yerde çıkmalı ve site içeriği belli bir alanda gösterilmelidir. Kodlama ne kadar iyi yapıldıysa site de o kadar hızlı yüklenir; bu nokta ziyaretçilerin site yüklenirken sıkılıp vazgeçmemeleri açısından çok önemlidir. Bir sitenin çabuk yüklenmesini sağlayan unsurlardan biri de yüksek bant genişliğine sahip güçlü bir serverdan destek almaktır. Ayrıca hızı düşürecek gereksiz grafikler, abartılı animasyonlar kullanmaktan da kaçınmak gerekir.

Sunumu yapılan ürün veya hizmetler konuya dair hiçbir bilgisi olmayan ziyaretçilerin bile anlayabileceği şekilde anlatılmalıdır. Amaç sadece tanıtım yapmaksa web sayfasına birbirine çok benzeyen ürünleri doldurmak gerekmez. Fakat satış odaklı bir web sitesi tasarımı söz konusuysa, bir başka deyişle amaç e-ticaret yapmaksa her ürün ayrı ayrı yerleştirilmeli, ürünler kategorilere ayrılmalı veya ürünlerin olduğu bölüme ziyaretçilerin aradıkları ürüne kolayca ulaşmalarını sağlayacak bir arama formu konulmalıdır.

Sitenizin görsel ve teknik özellikleri kadar, hatta belki daha da önemli bir konu da arama motoru optimizasyonu ve sosyal medya optimizasyonu yapmaktır. Kişisel sayfalar için bu konuda kendiniz de bir şeyler öğrenip uygulayabilirsiniz; fakat ünlü bir marka, büyük bir şirket, toplum tarafından takip edilen popüler bir kişilik söz konusuysa profesyonellerden yardım almanız daha doğru olur.

Uzun süre boyunca değişmeyecek, az sayıda içeriği olan bir site düşünüyorsanız bir statik web sitesi yeterli olabilir. Fakat sık sık güncelleme yapmak; ürünler, eserler veya hizmetlerle ilgili gelişmeleri ziyaretçilere bildirmek söz konusuysa tercihiniz dinamik web sitesi olmalıdır. Amacınız satış yapmaksa mutlaka bir yönetim paneliniz olmalıdır.

İyi bir web sitesi tasarımı için önemli olan bir nokta da sitenin başlık, içerik ve isminin birbirleriyle uyumlu olmasıdır. Aksi durumda sayfanıza Google ve diğer arama motorları üzerinden gelen ziyaretçiler aradıklarını bulamayacak ve bir daha sitenize uğramayacaklardır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.