xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Jackie: Film 2016

1 1.992

Satırlarıma olağanüstü bir Natalie Portman performansı görmek isteyenlerin Jackie (2016) isimli filmi mutlaka izlemeleri gerektiğini söyleyerek başlamak istiyorum. Siyah Kuğu (Black Swan) filmini izlemiş miydiniz bilmiyorum, ben izledim, onda da çok iyiydi ama film hakkındaki yorumlar ondaki performansının da üstüne çıktığını gösteriyor. Şilili yönetmen Pablo Larrain tarafından yönetilen biyografi – dram tarzındaki filmi başarılı kılan tek unsur Portman değil ama Jackie Kennedy karakterini öyle bir canlandırmış ki gördüğüm bütün kritiklerde kendisinden hayranlık ve övgüyle söz ediliyor.

Başkan John F. Kennedy 22 Kasım 1963’de Dallas’da suikaste uğrayarak ölmüştü. Life dergisinin bu olaydan 1 hafta sonra Jacqueline Kennedy ile yaptığı röportajdan hareketle çekilmiş olan filmde First Lady’nin suikast günü ve onu takip eden 1 hafta boyunca neler yaşadığı anlatılıyor.Jackie bu yönüyle klasik bir Holywood biyografisinden çok belli bir karakterin belli bir olay karşısındaki duruşunun filmi aslında. Jacqueline Kennedy first lady olduğu zamanlarda oldukça gösteriş düşkünü bir kadınken kocasının ölümünden sonra onun mirasını siyasi kan emicilerden korumaya çalışmış ve sergilediği metanetli tavırlarla iz bırakmıştır.

Portman; yaşadığı büyük travmayla baş etmeye, metanetini korumaya, acısının büyüklüğünü çocuklarına göstermemeye, onlara babalarının öldüğünü “Ölüm” sözcüğünü kullanmadan anlatmaya,  kocasının tarihi mirasını ayakta tutmaya çalışan ve bütün bunlar olurken etrafında onun kaderini kendilerinin belirleyeceğine karar vermiş erkekler olan Jackie’yi büyük bir başarıyla canlandırıyor. Çıkardığı oyunculuk onun J. Kennedy’nin hareketlerine, mimiklerine, tonlamalarına konuşma tarzına büyük bir titizlikle çalıştığını gösteriyor.

Vizyona 20 Ocak’ta girmiş olan Jackie (2016) sinematografisiyle, izleyicinin Jackie’nin içinde kopan fırtınaları, travmasını ve kederini anlamasını sağlayan Mica Levi imzalı etkileyici müzikleriyle, Greta Gerwig ve Peter Sarsgaard ile filmin en önemli diyaloglarının geçtiği sahnelerde yer alan John Hurt gibi oyuncularıyla, estetik çekimleriyle de övgüyü hak ediyor. Amerikan tarihinin en önemli ve trajik olaylarından birinin ardından Jackie Kennedy’nin dünyasına giriyoruz ve onun büyük bir samimiyet, zarafet ve gerçekçilikle canlandırılmış psikolojik portresini izliyoruz.

1 saat 40 dakika süren Jackie (2016) filminin oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup, John Hurt, Richard E. Grant, John Carroll Lynch, Beth Grant.

Jacqueline Kennedy Onassis hakkında bilgiler için tıklayın

1 yorum
  1. derya soygül

    Bu filmi mutlaka izlemek istiyorum listemde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.