xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Jojoba Yağı İle Saç Bakımı

2 1.049

Saçlarınızın nemli, yumuşak, parlak ve güçlü olması için kullanmanız gereken doğal yağların birinden söz edicem size bu yazıda; jojoba yağından. Nemlendirici özelliği nedeniyle cilt bakımı için de kullanılan jojoba yağı ile saç bakımı yapmanın çeşitli yöntemleri var.

Bunlardan biri şöyle; yarım çay bardağı jojoba yağı hazırlıyor ve bunun bir kısmını parmaklarınızla saç diplerine ve kafa derisine masaj yaparak sürüyorsunuz. Bir kısmını da saçlarınızın tamamına yaydıktan sonra başınızı kapatıp yarım saat bekliyor, sonra saçlarınızı her zaman yıkadığınız gibi yıkıyorsunuz. Saçlarınızı güneşten dolayı sağlıksız ve cansız bir görünüme büründüyse bu uygulamayı haftada 1 kere düzenli olarak yapın, faydasını göreceksiniz.

Jojoba yağının kepekli saçlar üzerinde yüz güldürücü sonuçlar verdiğini de söylemeliyim, kepek giderici yönü bu yağın belli başlı özellikleri arasında yer alıyor.

Jojoba yağını limon yağı, çuha çiçeği yağı, melisa yağı gibi aromatik yağlarla karıştırarak da kullanabilirsiniz, bu yöntem yağı direkt olarak kullanmaktan daha iyi sonuç veriyor. Bunun için cam bir kasenin içine bir miktar jojoba yağı koyun ve içine 2-3 çeşit aromatik yağdan birer damla ekleyin. Bu karışımı önce saç diplerine güzelce yedirin. Sonra masaj yaparak karışımı biraz dağıtın ve diplere yakın saç tellerinin iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınız streç fim veya boneyle kapatın. Bonenin üzerinden biraz daha masaj yapın. Yarım saat bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Bu basit uygulamayı haftada 1 kere yaparsanız bir süre sonra saçlarınızın daha parlak, daha volümlü görünmeye başladığını fark edeceksiniz.

Özellikle  güneşten yıpranmış saçlar ve kepek sorunu için tavsiye edilen bu yağı saç kremine ilave ederek kremin nemlendirici ve yumuşatıcı etkisinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Jojoba yağıyla saç bakımı yapmanın bir başka yolu da şöyle: Saçlarınıza süreceğiniz jojoba yağını 1-2 damla zeytinyağıyla karıştırın. Karışımı saç diplerine friksiyon yaparak sürün, başınızı kapatıp yarım saat bekleyin ve saçlarınızı güzelce yıkayın. Bunu da haftada 1 kere yapabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. derya soygül

    Benim saçim yagli ama yazin uclara uygulanabilir.

    1. Hilal Uslu

      İyi durulanırsa saçların yağlılığına katkı yapacağını sanmam. Yine de tedbirli olmak lazım tabii.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.