xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

K-Pax

0 1.152

Pek çok sinemaseverin bildiği üzere bilim kurgu filmleri yalnızca milyonlarca dolar bütçeyle çekilen ve çarpıcı görsel efektlerle devrim niteliğindeki makyaj uygulamalarının birleştiği yapımlardan ibaret değil. Bahsettiğimiz tarzda gösterişli ve yüksek bütçeli yapımlar da sağlam bir senaryoyla birleştiklerinde efsane filmler kategorisine girebilirler elbette. Ancak şimdiye dek izlemediyseniz en kısa zamanda göz atmanızı tavsiye ettiğimiz The Man From Earth / Dünyalı tarzı tek mekanda geçmesine rağmen bilim kurgunun sınırlarını zorlayan yapımlar haliyle izleyicinin bünyesinde geniş imkanlarla çekilen filmlere nazaran daha fazla hayranlık uyandırabiliyor. İşte başrolleri Kevin Spacey ve Jeff Bridges tarafından paylaşılan K-Pax de bu filmlerden biri.

Gene Brewer’ın aynı isimli romanından uyarlanan filmde Spacey dünyadan tam 1000 ışık yılı uzaklıkta yer alan K-Pax gezegeninden geldiğini iddia eden ve bu nedenle akıl hastanesinde gözlem altında tutulan Prot adında bir adamı (ya da uzaylıyı?) canlandırıyor. Büyük Lebowski ve Tron Efsanesi gibi filmlerden tanıdığımız Bridges ise kendini Prot’un yaşadoığı kafa karışıklığının nedenini bulmaya ve ona yardımcı olmaya adayan biraz ukala ve şüpheci ancak özünde iyi kalpli bir doktor rolünde karşımıza çıkıyor. Hasta bir adamın yaşadığı psikozu psikiyatrıyla paylaşmasıyla başlayan filmin ilerleyen dakikalarında ise Prot’un sergilediği kimi ikna edici davranışlar ve nereden edindiği belli olmayan bilgilerin ortaya dökülmesiyle hem filmin karakterleri, hem de izleyici Prot’un gerçekten bir uzaylı olup olamayacağı konusunda çelişkili fikirlere kapılıyor.

K-Pax Filmi

2001 yapımı bir dram ve bilim kurgu filmi olan K-Pax’in hem senaryosu, hem kurgusu, hem de oyunculukları bize göre son derece başarılı olmakla birlikte prestijli film değerlendirme sitelerinde bu konuda farklı görüşler hakim. Filmin IMDB’den aldığı 7,4 puan güven uyandırırken Rotten Tomatoes kullanıcılarının verdiği %41’lik beğeni oyu akıllarda soru işareti yaratabiliyor. Ancak türe meraklı olanların en azından başarılı oyunculuklara şahit olmak ve farklı bir senaryonun bir Hollywood yapımına nasıl aktarıldığını görmek için K-Pax’e bir şans vermelerini tavsiye ediyoruz.

Kitap uyarlaması yapımlara meraklıysanız Jack Nicholson’un efsane filmi “Guguk Kuşu” hakkındaki yazımıza da göz atabilirsiniz. Keyifli günler dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.