xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur?

0 1.107

Kadınlar saç dökülmesi problemiyle erkeklere nazaran daha sık karşılaşırlar. Ancak erkeklerde görülen saç dökülmeleri baş derisinin belli bir kısmının tamamen açılmasına neden olabileceğinden daha fazla göze batarken özellikle gür saçlı kadınlarda saç dökülmesi bu derece rahatsızlık verici olmayabilir.

 

Her insanın saçları gün içinde belli bir miktarda dökülür ve bu  sağlıklı bir durumdur. Özellikle gün içinde sıkı biçimde bağlanan veya sert biçimde taranıp fırçalanan saçlarda bu dökülme daha fazla görülür. Ancak saç telleri en ufak bir dokunuşta bile kolayca dökülüyor ve dökülme miktarı günde bir avucu geçiyorsa ciddi bir saç dökülmesi probleminden bahsedilebilir.

Kadınlarda saç dökülmesi probleminin başlıca nedenleri arasında;

1. Tiroit bezindeki sorunlar ve tiroit hastalıkları

2. Demir eksikliği

3. Stres ve depresyon

4. Sağlıksız beslenme

5. Saçkıran hastalığı

yer almaktadır. Bu nedenlerin dışında yeni doğum yapmış kadınlarda doğumdan sonraki ilk 3 ayda yoğun olmak üzere 6-7 ay kadar sürebilen saç dökülmeleri görülmesi normaldir. Ayrıca çoğu zaman fark etmeden yaptığımız saç koparma veya saçı fazla sıkı örme gibi işlemler de kadınlarda saç dökülmesi sorununa yol açarlar.

kadınlarda-saç-dökülmesi-1

Yukarıdaki sebeplerden veya saçın yıpranmasına yol açan diğer nedenlerden dolayı saç dökülmesi yaşayan kadınların bitkisel saç bakımı çözümlerine başvurması normal olduğu gibi kimi zaman faydalıdır da. Ancak bu yöntemler bir süre sonuç vermezse ya da saç dökülmesinin arttırırsa en kısa zamanda bir uzmana danışmak yapılacak en doğru şey olacaktır. Uzman bir doktorun gözetmenliğinde saç tipiniz, baş derinizin yapısı ve saçınızda bulunan ya da baş gösterebilecek olan hastalıklar gibi önemli değişkenler klinik ortamda tespit edilip incelenir ve sizin için en uygun çözüm yolu bulunur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.