xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kahve, Bal, Muz,Domates İle Gelen Güzellik

0 1.011

Bazıları evde çoğu zaman bulunan, bazıları pazardan, markette, aktardan kolaylıkla temin edilen malzemelerle doğal cilt bakımı yapmayı düşünür müsünüz? Haklısınız, çok sayıda kadın çalışıyor artık, hayatın yoğun temposu içinde her gün her gün ev yapımı cilt maskeleri hazırlamakla uğraşılmaz tabii. Ama diğer yandan, öyle basit uygulamalar var ki haftada birkaç kere rahatlıkla yapılabilir ve sağlayacağı faydaların yanı sıra, cildinize ne sürdüğünüzü bilmenize bağlı bir iç rahatlığı da sağlar. Kahve, bal, muz, domates ile gelen güzellik başlığını bu düşünceyle attım; cildinize bu gibi şeyleri sürüyorsunuz işte, kozmetiklerin paketlerinin üstünde minik minik, sıra sıra yazılmış bir sürü kimyasalı sürmekten daha güvenli ve sağlıklı görünmüyor mu?

En azından çok fazla ve gereksiz kozmetik kullanımı sorununa bir son vermeye çalışmak lazım, birçok kadının bu sorundan muzdarip olduğuna eminim. Bakımlı olmak güzel bir şey ve ille de kozmetik kullanacağız, bundan neredeyse kaçış yok ama araya doğal bakım yöntemleri de serpiştirerek özellikle kalitesiz kozmetik ürünlerden gelecek zararın bir kısmını telafi edemez miyiz? Aynı fikirde olanlar için hazırlanması da, uygulanması da zor olmayan doğal cilt maskesi tarifleri geliyor şimdi:

* Birkaç ezilmiş çilek ve biraz balla cildinizi besleyip nemlendirin. Ölçüye gerek yok, ezdiğiniz çileklere ortaya sürülebilir bir maske çıkacak şekilde bir miktar bal ekliyorsunuz, o kadar. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika bekletin, sonra soğuk suyla yıkayarak çıkarın.

* Bal ve bademle peeling: 2 adet bademi bölerek toz haline getirin, sonra da 1 çorba kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyuyla karıştırın. Maskeyi dairesel hareketlerle masaj yaparak yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Sonra yüzünüzü bir güzel yıkayın.

* Cildi sıkılaştırmak için Türk kahvesi telvesi ve ılık bal: 2 çay kaşığı balı tavaya koyup çok kısık ateşte 3 – 4 dakika ısıtın. Ilınmış balı başka bir kaba alıp 2 çay kaşığı Türk kahvesi telvesiyle karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika beklettikten sonra yıkayarak çıkarın. Haftada 2 kere yapıldığı taktirde sıkılaştırıcı etki yapan bu kahve maskesi özellikle kuru ciltler için uygundur.

* Sadece bal sürerek cildinizin temizlenip yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Bir miktar balı öylece yüzünüze sürün, 10 – 15 dakika bekletin ve yıkayarak çıkarın. Bal cildi arındırır, nemlendirir, ışıldamasını sağlar. Kıytırık bir bal olmaması şartıyla tabii.

* Cilt rengini açmak için domates ve pirinç unu: Orta boy, olgun bir domatesi yıkayın ve suyunu çıkarın. Bu suyu süzdükten sonra üstüne ortaya sürülebilir maske kıvamında bir karışım çıkana kadar pirinç unu ekleyin. Hazırladığınız maskeyi göz çevresine fazla yaklaşmadan yüzünüzün her yerine sürüp 10 dakika bekletin. Sonra ılık suyla çıkarın. Bu maske haftada 1 kere düzenli olarak uygulandığı taktirde cildin rengini bir miktar açar.

* Cildinizi muzla nemlendirin. Muzu soyun, ezin ve yüzünüze, boynunuza sürün. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayarak maskeden arındırın.

* Işıldayan bir cilt için muz maskesi: 1 adet muzu soyup ezdikten sonra 1’er yemek kaşığı limon suyu ve balla karıştırın. Ortaya çıkan maskeyi kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürüp 10 – 15 dakika bekletin. Sonra yüzünüzü yıkayın.

* Siyah noktalar ve sivilceler için Türk kahvesi – zeytinyağı karışımı: 1’er tatlı kaşığı Türk kahvesi ile zeytinyağını karıştırın. Maske kıvamını tuturmak için birinden veya diğerinden biraz daha ekleyebilirsiniz. Sonra maskeyi burun kenarlarından başlayarak dairesel hareketlerle yüzünüze yedirin. Bu sırada göz çevresinden uzak durmaya dikkat edin. 3 – 4 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Yağlı cilt yapısına sahipseniz cildiniz muhtemelen siyah nokta ve sivilce oluşumuna meyillidir. Haftada 1 kere bu maskeyi uygulamak sıkıntınızı azaltır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.