xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kakaonun Faydaları

0 964

Hepimizin severek tükettiği çikolatanın etken maddesi kakaodur. Hatta çikolata üreticiliğinin bir sanat halini aldığı İsviçre gibi ülkelerde asıl çikolatanın bol kakaolu bitter olduğu söylenir, beyaz veya sütlü çikolata ise fazla tercih edilmez. Tadıyla gönüllerimizde taht kuran kakaonun faydaları da oldukça fazladır. Ancak bu faydalardan tam anlamıyla yararlanmak için günde bir küçük parça çikolata tüketmek ya da tatlılara bir çay kaşığı kadar kakao katmak yeterlidir. Bu miktar sabahları bir bardak ılık sütle karıştırılarak da tüketilebilir.

 

Çikolatanın mutluluk verdiği gerçeği artık uzmanlar tarafından da kabul edilen bir durum. Kakaonun da içeriğinde yüksek oranda bulunan potasyum sayesinde mutsuzluk ve stresle başa çıkmada önemli faydalar sağladığı biliniyor. Sabah kahvaltısında bir bardak ılık süte bir çay kaşığı kakaoyu katarak içerseniz gün içinde çok daha rahat olabilirsiniz. Ancak kalori oranı yüksek olan kakaoyu bu miktardan fazla tüketmemeye özen göstermelisiniz. Eğer formunuzu korumaya ya da kilo vermeye çalışıyorsanız ancak çikolatadan da vazgeçemiyorsanız günlük tüketiminizi ufak bir parça bitter çikolatayla sınırlı tutmalı ve kalan öğünlerinizde kilo verdiren yiyecekler arasından seçimler yapmalısınız.

Günde bir çay kaşığı kadar tüketeceğiniz kakaonun faydaları arasında ileri yaşlarda oluşabilecek damar tıkanıklıklarının önüne geçmesi de bulunuyor. Üstelik kakao rahatlatıcı etkisiyle kaslarınızı da gevşetiyor.

kakaonun-faydaları-2

Kakaonun kendisi gibi aktarlardan kolayca bulabileceğiniz kakao yağının faydaları da cilt üzerinde oldukça etkilidir. Yazın kimyasal ürünler kullanmadan ve acı çekmeden sağlıklı biçimde bronzlaşmak istiyorsanız yeterli miktarda kakao yağını cildinize uygulamanız yeterli olacaktır. Kakao yağı cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruduğu gibi doğal ve hoş bir bronzluğa kavuşmasına da yardımcı olur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.