xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kanserle Mücadelede Farkındalık Semineri

0 975

Yaşam Gücü Gönüllüleri Derneği diye bir dernek olduğundan haberiniz var mı?  Birkaç gün önce, böyle bir yazı yazmaya karar verdiğim zaman araştırmaya başladım ve böyle bir dernek olduğunu öğrendim. Derneğin üyeleri kanserle mücadele etmiş kişilerden ve yakınlarından oluşuyor. Ağırlıklı olarak kanser hakkında farkındalık yaratma, moral, motivasyon, bilgilendirme ve psikolojik destek sağlama amacını güden faaliyetler; hastanelerin ilgili servislerinde tedavi gören kanser hastası çocuklar başta olmak üzere herhangi bir kanser türünden muzdarip olan bütün hastaları kapsıyor. Sloganı “Yaşam Gücümüzle Yanınızdayız” olan bu dernek,  6 Ocak 2017 Cuma günü saat 14.00 – 16.00 arasında ücretsiz bir  kanserle mücadelede farkındalık semineri düzenliyor. Seminerin yapılacağı yer İstanbul Gülsuyu – Maltepe’deki Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi. Bu yazıyı son 15 dakikası katılımcıların sorularının cevaplanmasına ayrılacak olan ve bana gayet faydalı ve anlamlı görünen bu seminere dikkat çekmek amacıyla yazıyorum; tarihin sayfalarına böyle geçsin.

 

Biliyor musunuz, bana içinde bir kanser hastalığı öyküsü olmayan aile yoktur gibi geliyor artık. Veya varsa da çok az vardır. Bizim ailede var mesela. 21. yüzyılın vebası olarak nitelendirilen hastalıklardan biri olan kanserin bulaşmadığı yer yok gibi görünüyor. Ailenizde, arkadaş çevrenizde mutlaka kanser türlerinden birine yakalanmış biri veya birileri vardır. Ve kanser çocuklara da acımıyor, tıpkı ölümün acımadığı gibi. Konunun direkt muhatabı olmasak da bu konuda bir şeyler bilmekte fayda var. Hem yarın ne olacağı bilinemeyeceği için, hem de bu durumdaki insanların hayatlarına doğru ve bilinçli dokunuşlarımız olabilir diye, onlara karşı yersiz ve yanlış hareketlerde bulunmayalım diye. Yaşam Gücü Gönüllüleri Derneği’nin kanser hakkında farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen seminerinin hedeflerinden biri de bu.

Derneğin çocuklara ve kadınlara yönelik desteğe daha çok ağırlık verdiğini söyleyebilirim. Çünkü kanser süreci çocuklar için daha sıkıntılı bir şekilde geçiyor ve kadınların sırtına da; hasta olan kişi kendileri oldukları takdirde farklı, aileden birinin kanser hastası olması durumunda farklı olmak üzere oldukça ağır sorumluluklar biniyor.

Konuşmacılardan biri olan Yaşam Koçu Gülçin Dilek Gürbüz, kanser hastalığında ruhun tedavi edilmesinin de fiziksel ve psikolojik tedavi kadar önemli olduğunu ifade ediyor. Seminerin diğer konuşmacıları ise İngiltere Kadın Platformu Kurucu ve Yöneticisi Nilgün Yıldırım ile Psikiyatrist – Psikoterapist Dr. Aynil Yenel.

kanserle-mucadelede-farkindalik-semineri

Kanserle Mücadelede Farkındalık Semineri: Ele Alınacak Konular

*Kanser sürecinin yol açtığı travmalar ve bunlarla başa çıkma yöntemleri

*Bu süreçlerin insanların yaşamına yaptığı etkiler

*Kanser tedavisi sürecinde kadın; kadınların hasta, anne, eş ve birey olarak yaşadıkları

Maltepe Gülsuyu’ndaki Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne Nasıl Gidilir

İstanbul Anadolu yakasında derneğin adresi şöyle: D – 100 Karayolu üzeri, Gülsuyu Mahallesi, Nar Sokak, Gülsuyu – Maltepe / İstanbul

Gülsuyu’ndan geçen belediye otobüsleri buradan da geçiyor. Buraya Kadıköy – Kartal metrosu ile de gidebilirsiniz. Gülsuyu metro durağında indikten sonra derneği bulmanız hiç sorun olmayacak, hemen oracıkta.

Yaşam Gücü Gönüllüleri Derneği’nin Projeleri:

Derneğin diğer bazı projelerinden de söz etmek istiyorum ziyaretçilerimize. “Meraklı Gözlerle Bakma” sloganıyla hayata geçirilen bir maske projeleri var mesela. Amacı insanlara “Kanser bulaşıcı değildir” mesajını vermek, kanser hastalarının hastalık başkasına bulaşmasın diye değil, kendi güçsüzleşmiş bağışıklık sistemleri dış etkenlerle daha fazla hırpalanmasın diye maske taktıkları bilgisini yaymak olan bir proje bu. Proje sosyal medya platformlarında aşağıdaki etiketlerle tanıtılıyor:

#meraklıgözlerlebakma

#maskproject

#dontlookwithcuriouseyes

Yaşam Gücü Gönüllüleri Derneği’nin bir de görsel farkındalık projesi var. Bu proje kapsamında bedelsiz olarak dağıtılan 2 kitapta kanser hakkında sorular ve cevaplar yer alıyor ki bu sorulara doktorlar tarafından cevap verilmiş. Cevapların anlayacağımız şekilde basitleştirilmesine de özen gösterilmiş. Kitaplar ayrıca kanser tedavisi gören çocuklar için moral motivasyon amacıyla hazırlanmış boyama ve bilmece – bulmaca tarzı içerikler de barındırıyor. Bu dağıtımla ilgili fotoğraflar ve daha fazlası için derneğin Facebook sayfasına bakabilirsiniz:

https://www.facebook.com/yasamgucugonulluleri

yasam-gucu-gonulluleri-dernegi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.