xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Karanlık Cinayetler Veya Bir Seri Katilin Portresi (Robert Hansen)

0 1.921

Gerilim ve dram unsurları barındıran bir film olan Karanlık Cinayetler veya The Frozen Ground adlı filmde Robert Hansen isimli bir seri katilin hayatından kesitler sunuluyor ki kendisi gerçekten yaşamış bir karakterdir.

Gerçek bir olaya dayanan film Hansen’ın yaşadığı yerde geçiyor; Alaska’da. Başarılı bir dedektif olan Jack Halcombe’un emekliliğine fazla bir zaman kalmamıştır. Görevli olduğu bölgede arka arkaya kadın cinayetleri işlenmektedir ve bunları açığa çıkarma görevi ona verilir. Elde avuçta pek bir bilgi yokken ayaklı bir kanıt ortaya çıkar. Bu kişi, katilin elinden kurtulabilen Cindy isimli bir genç kadındır.

Maç şu şekilde cereyan edecektir; saygın bir aile babası profiline karşı fahişelik yapan, uyuşturucu kullanan, aile bağları olmayan bir kadın. Ayrıca Cindy insanlara güvenmeyen biridir ve Hansen’ın tutsağıyken yaşadıklarından ötürü büyük bir korku ve kafa karışıklığı içindedir. Halcombe’un işi kolay değildir. Hansen her yerde elinden kaçan Cindy’yi ararken dedektif de hem kızı korumaya, hem de sağlam kanıtlar bulmaya çalışmaktadır.

Alaska’daki en uzun ve meşhur cinayet davalarından birini konu alan Karanlık Cinayetler sürprizli bir film değil. Katilin kim olduğu ortada fakat kendisi evli, çocuklu, prestij sahibi bir insan ve ortada onu suçlamaya yetecek somut kanıtlar yok. Kendini son ana kadar izleten bu sürükleyici yapım rakipleri arasından sıyrılmasını sağlayacak özellikleri olmayan sıradan, klasik bir cinayet filmi havasında seyrediyor. Dedektifi oynayan Nicolas Cage’in ve Hansen’ın elinden kaçabilen kızı oynayan Vanessa Hudgens’in oyunculukları dikkat çekiyor.

Polisiye filmleri seviyorsanız bunu da sevebilirsiniz ama çok şey beklemeyin. Filmin kamera hareketleri çok fazla ve bu izleyiciye yorucu gelebilir; özellikle sinemada altyazıları takip ederek izliyorsa. Karanlık Cinayetler’in görüntüleri ve arka planları güzel. Vahşet sahnelerine pek yer verilmiyor, cinsellikle ilgili sahneler abartılı veya yetersiz değil; tam kararında. Yapımın cesedi bulunmuş ve bulunamamış olan bütün kurbanlara adandığını da ekleyelim.

ABD yapımı The Frozen Ground 1 saat 49 dakika sürüyor. Scott Walker (IV) yönetmenliğindeki filmin oyuncuları şu isimlerden oluşuyor: Nicolas Cage, John Cusack, Vanessa Hudgens, Dean Norris, Curtis Jackson, Gia Mantegna, Brad William Hanke ve Radha Mitchell.

Robert Hansen Kimdir?

Olmayasıca varlığıyla Karanlık Cinayetler filmine ilham veren Robert Christian Hansen dışarıdan baktığınız zaman nezih bir aile babası olduğunu düşünebileceğiniz saygın, eli yüzü düzgün bir adamdı. Oysa kendisi bölgedeki Matanuska Vadisi ve Knik Nehri’nin çevresindeki geniş, ıssız ormanlık alanlarda hiç de saygın olmayan korkunç şeyler yapıyordu. Hansen para karşılığında 21 fahişeyi öldürmüştü.

Olaylar 1982 yılında Alaska’daki bir nehirde içinde halen bir ayağın olduğu bir kadın ayakkabısı bulunmasıyla başladı. Bu ayak kayıp bir hayat kadınına aitti. Bölgede bulunan ve hayat kadınlarına ait olan cesetlerin sayısı artarken bir gün böyle bir kadın polisi aradı. Anlattıklarına göre yolda otostop yaparken kızıl saçlı bir adam onu alıp yerel havaalanına götürmüştü. Niyeti onu küçük uçağıyla ormanlık alanda bulunan dağ evine götürmekti ama kadın kaçmayı başardı. Bir operasyon düzenleyen polis evi bastığında öldürülmüş ve kayıp kadınlara ait birçok mücevher buldu. Hansen bütün cinayetleri işlediğini itiraf etmeye mecbur kaldı.

Robert Hansen anlaştığı hayat kadınlarını dağ evine götürdükten sonra çıplak halde ormana salıveriyor ve ondan sonra bir avcı gibi takip edip öldürüyordu. Kendisi ince düşünceli (!) bir psikopat olduğundan kadınlara kaçmaları için zaman bile tanıyordu. Uçağa binmeden kaçabilen bir tanesi hariç elinden kurtulan olmadı.

Günümüzde 74 yaşında olan bu seri katil kayıtlara 17 kadın cinayetinin zanlısı ve cesetleri bulunamayan 4 tanesinin de muhtemel katili olarak geçmiştir. Kendisine biçilen 461 yıllık cezayı tamamlamak üzere şu anda Spring Creek Correctional Center Hapishane’sinde yatmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.