xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kariyer Estetiği: Her Şey Rekabet İçin

0 1.023

Geçen günlerde duydum ilk defa kariyer estetiği diye bir şey olduğunu ve bu konuda bir yazı yazayım Binkelam için diye düşündüm. Bu bildiğiniz estetik operasyonlardan farklı bir şey değil, onların iş hayatında daha başarılı olmak adına yapılanı.

Araştırmalar iyi bir görünümün, düzgün bir fiziğin iş başvurularında tercih edilmeyi etkileyen faktörlerden biri olduğunu gösteriyor. Böylece gençler görünümlerindeki kusurları düzeltmek, ileri yaştakiler de daha genç görünmek amacıyla bıçak altına yatıyorlar. Ve kariyer için estetik yaptırma eğiliminin giderek arttığı görülüyor. Sadece estetik operasyon değil tabii, ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri de bu amaç için talep edilebiliyor.

İnsanın sırf estetik yaptırdığı için kariyerinde kısa sürede büyük sıçramalar gösterecek diye bir şey yok tabii, insanın görünümü dışında ortaya koyacak şeyleri de olmalı. Ama güzel / yakışıklı, genç / dinamik, ince / biçimli görünmek iş hayatında insanı rakiplerine göre 1 adım öteye götürebiliyor. Bu yüzden kemerli burunlar düzelttiriliyor, sarkık göğüsler dikleştiriliyor, küçük göğüsler büyütülüyor, yorgun yüzler gerginleştiriliyor, göz altı torbaları aldırılıyor vesaire.

Amerika’daki Silikon Vadisi’nde dijital dünyada faaliyet gösteren insanlar çok genç yaşlarda baya üst düzey mevkilere gelebiliyorlar. Ortam böyle olunca 30 – 40 yaşlarındaki kişiler de görünüm itibarıyla 20’li yaşlarında olanların gölgesinde kalmamak için estetik yaptırıyorlar.

Görselliğin önemli olduğu sektörlerde çalışan, sıklıkla ekranlara çıkan kişiler de yaptırıyor bunu. Sanatçılar kendilerinden daha genç insanları oynayabilmek adına ufak müdahaleler yaptırıyorlar.  İş hayatında daha iyi görünmek adına saç ekimi yaptıran erkekler de var. Politikacılar, CEO’lar, TV sunucuları bulundukları konumda daha çok kalmak, daha fazla güven uyandırmak, genç rakiplerinin karşısında çökmüş, solgun ve yaşlı görünmemek için estetisyenlere başvuruyorlar.

Kariyer estetiği yaptıranların bu yola hayatın hangi döneminde başvurduklarına bağlı olarak 2 gruba ayrıldığı söylenebilir. Kariyerine başlamadan önce estetik yaptıranlar ki bu gruptakilerin talebi daha çok burun ve meme estetiği oluyor. Bir de zamanla etkili bir pozisyona ve belli bir yaşa gelmiş kişiler var. Onlar çoğunlukla saç ektirme, yağ aldırma, yüz gençleştirme gibi uygulamaları tercih ediyorlar.

Cildi gençleştiren, hatları güzelleştiren estetik uygulamalar yaptıran kişilerin kendilerine güveni artıyor, bu da iş hayatındaki başarılarını etkiliyor. Günümüzde öğle yemeği molasında estetik diye bir şey var biliyorsunuz; bazı ameliyatsız yüz germe uygulamaları yarım saat, 1 saat içinde gerçekleştirilebiliyor. Bu insanlar ciddi bir avantaj, böylece işlerinden uzak kalmaları, günlük hayatı aksatmaları gerekmiyor.

Bu işin abartısız ve doğal bir şekilde yapılması gerekiyor tabii. Fazla dolgun yanaklar, yapma olduğu çok belli burunlar, mimiksiz yüzler, abartılı bir şekilde kalkık kaşlar insanı iyi değil kötü gösteriyor. Estetik faciaları diye bir durum da var, estetik yaptırmayı abartanlar veya yanlış birinin eline düşenler sıkıntı verici, kötü sonuçlara maruz kalabiliyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.