xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kaşları Gürleştirmek İçin 10 Basit Ve Etkili Yöntem

0 2.014

Mükemmel şekillendirilmiş kaşlarımız olmasından hoşlanırız, çünkü bu yüzümüzü ve kişiliğimizi vurgular. Hepimiz kalın, gür kaşların ne kadar popüler olduğunun farkındayız, fakat uzun zaman önce durum farklıydı, kalem gibi incecik kaşlar tercih ediliyordu. Şimdi kalın kaşlar tekrar moda oldu; bunu televizyonda, filmlerde ve moda gösterilerinde görebilirsiniz.

Kaşlar yüzün en dikkat çeken kısımlarından biridir ve günümüzün eğilimlerine göre, ne kadar kalın olursalar o kadar güzel görünürüz. Ancak, hepimiz doğuştan gür kaşlara sahip değiliz. Bazılarımız seyrek kaşlara sahibiz ve kaşları gürleştirmek için neler yapılabileceğini bilmek istiyoruz.

Aşağıda size bu konuda yol gösterecek ipuçları bulacaksınız. Bu doğal yöntemlerin kaş kıllarınızı bir gecede çoğaltmasını beklemeyin, böyle bir şey olmayacak. Ama düzenli olarak uygularsanız süreci hızlandıracaklar.

Kaşları Gürleştiren Doğal Yöntemler

1.Hint Yağı

Bu, kaşları kalınlaştırmanın en eski ve etkili yöntemlerinden biridir. Proteinler, antioksidanlar, vitaminler ve yağ asitleri içeren Hint yağı, hem kaş kıllarının çoğalmasını, hem de her birinin kalın ve güçlü olmasını sağlar.

Uygulama:

Parmak ucunuza aldığınız birkaç damla yağla kaşlarınıza masaj yapın. Yarım saat bekledikten sonra kaşlarınızı silin. Bunun için makyaj temizleyicisi kullanabilirsiniz. Sonra da yüzünüzü ılık suyla güzelce yıkayın.

Not:

Saf Hint yağına alerjiniz varsa cildiniz tahriş olabilir, kızarabilir veya kurdeşen dökebilirsiniz. Bir kuşkunuz varsa bu yöntemi test yapmadan uygulamayın.

2.Aloe Vera

Aloe vera bitkisinin içeriğinde kıl büyümesini destekleyen “Aloenin” isimli bir bileşik bulunur. Keratine benzeyen kimyasal yapısıyla kılları besler ve elastikiyet verir.

Aloe vera, ayrıca, cilt yüzeyindeki fazla yağı emer, böylece foliküler gözeneklerin açılmasını sağlar ve kaş kıllarının büyümesini teşvik eder.

Uygulama:

Bir parça aloe vera jeliyle kaşlarınıza, jel iyice emilene kadar masaj yapın. Bunun günde birkaç kere tekrarlayabilirsiniz. Bitkinin jeli yapışkan değildir ve cilde kısa sürede nüfuz eder.

3.Hindistan Cevizi Yağı

Hem nemlendirici, hem de saç kremi işlevini gören Hindistan cevizi yağı kan dolaşımını iyileştirme özelliğiyle de bilinir. İçeriğindeki yağ asitleri saçın yapısındaki doğal proteinlerle ortak çalışarak saçların kırılmasını önler. Yine bu yağın içinde bulunan laurik asit de kıl köklerinin enfeksiyon kapmasını önleyen antimikrobiyal bir madde işlevi görür.

Hindistan cevizi yağının sağlıklı ve kalın kaşlar isteyenleri ilgilendirecek bir özelliği de E vitamini ve demir gibi besin maddeleriyle proteinler içermesidir. İsterseniz kaşlarınıza her gün uygulayabilirsiniz, fakat  haftada birkaç kere kullansanız bile fark edilir bir değişim yaratabilir.

Uygulama:

Yağı, bir parça pamuklu beze emdirerek kaşlarınıza sürün ve gece bu şekilde yatın.

4.Zeytinyağı

Zeytinyağının içeriğindeki E vitamini kılları besler, A vitamini ise vücudumuzdaki yağ bezleri tarafından salgılanan sebum üretimini teşvik ederek uzamalarına yardımcı olur. Kaşlarınıza her gün zeytinyağı sürerseniz birkaç hafta içinde bunun sonuçlarını görmeye başlarsınız.

Uygulama:

Parmak uçlarınızı kullanarak bir damla zeytinyağını kaşlarınıza yedirin. Birkaç saat sonra yüzünüzü yıkayarak kaşlarınızı yağdan arındırın.

5.Çemen Otu Tohumu

Çemenin saçların parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak, kıl köklerini uyararak yeni çıkanların büyümesine yardımcı olmak, hassas kafa derisi sorunlarının tedavisine katkı sağlamak gibi özellikleri vardır. Etkili sonuçlar almak için aşağıdaki uygulamayı haftada 2 kere yapmanız tavsiye edilir.

Uygulama:

Bir miktar çemen otunu geceden suya batırın. Böylece sabahleyin hamurumsu bir hale gelmiş olacaklar. Bu hamuru kaşlarınıza sürüp yarım saat – 45 dakika kadar bekleyin. Sonra kaşlarınızı ılık suyla yıkayın.

6.Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı B grubu vitaminleri arasında gösterilen biotin içerir. Bu vitaminin faydalarından biri de kaşların büyümesine yardımcı olmaktır.

Uygulama:

Bir yumurtanın sarısını pütürsüz hale gelene kadar çırpıp bir fırça yardımıyla kaşlarınıza sürün. Bu şekilde 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla çıkarın.

Not:

Gözeneklerin tıkanmasına ve akne oluşumuna yol açabileceğinden, yumurta sarısını fazla miktarda kullanmayın.

7.Soğan Suyu

Soğan suyu kaş kıllarının daha hızlı ve sık bir şekilde çıkmasına yardım edecek kükürt, selenyum, B ve C vitaminleri ve faydalı mineraller içerir.

Aşağıdaki uygulamayı 2 günde bir yapabilirsiniz. Çıkarmak için kullanılan seyreltilmiş limon suyu soğanın keskin kokusunun giderilmesini sağlar.

Uygulama:

Soğanı doğrayıp parçalarını karıştırıcıya atın. Sonra suyunu süzün. Kulak temizleme çubuğu kullanarak kaşlarınıza uygulayın. 1 saat sonra kaşlarınızı seyreltilmiş limon suyuyla silin.

8.Vazelin

Kaşları gürleştirmek için kullanılabilecek ürünlerden biri de vazelindir. Yoğun nemlendirici etkisiyle kaşların büyümesine ve dolgunlaşmasına yardım eder.

Aşağıdaki uygulamayı sonuç alana kadar her gece yapabilirsiniz.

Uygulama:

Vazelini kaşlarınızın üstüne sürüp öyle yatın. Sabahleyin ılık suyla yıkayıp çıkarın.

Not:

Cildiniz akneye eğilimli ise vazelin kullanmayın. Çünkü içeriğindeki yağ oranı oldukça yüksektir.

9.Süt

Sütün içeriğindeki kazein ve peynir altı suyu kaş kıllarının büyümesini teşvik eder. Sütü kaşlarınıza her gün sürebilirsiniz.

Uygulama:

Kaşlarınıza sütle ıslatılmış pamukla hafifçe masaj yapın. 15 dakika sonra yıkayabilirsiniz.

10.Limon

Limon B ve C vitaminleri, folik asit ve başka hayati besinlerden yana zengin bir meyvedir. Bu sayede kaş kıllarının büyümesini hızlandırır. Limon uygularken cildinizde biraz yanma hissedebilirsiniz, bu beklenen bir durumdur, ama cildiniz yanma duygusu fazla olduğunu ve cildinizi tahriş ettiğini fark ederseniz kullanmayın. Limon, hassas ciltler için de uygun değildir.

Uygulama:

*Kaşlarınıza bir parça limon sürüp 20 dakika bekleyin. Süre dolunca ılık suyla yüzünüzü temizleyin.

*Alternatif bir yöntem olarak çeyrek su bardağı Hindistan cevizi yağının içine limon kabukları atın. Bu karışımı 15 gün dinlenmeye bırakın. Hazır olduğu zaman, geceleri yatmadan önce pamukla kaşlarınıza uygulayın.

Not:

Bu uygulamadan sonra 2 saat kadar kaşlarınızı güneş ışığından uzak tutmanız tavsiye edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.