xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kaşmir Yününü Özel Yapan 12 Özellik

0 1.923

Kaşmir yünü veya kaşmir dünyanın en lüks ve pahalı doğal kumaşlarından biridir.

Kaşmirden yapılmış ürünler, spesifik ve kullanışlı olmalarından dolayı çok aranan malzemelerdir. Dünyanın dört bir yanındaki mağazalarda veya internet sitelerinde yüzde 100 kaşmir ürünler bulmak mümkündür.

Bu ürünlerin en çok dikkat çeken yönleri güzel görünümleri ve yüksek fiyatlarıdır.

Kaşmir neden bu kadar pahalı?” sorusunun cevabı basittir. Kaşmir, özeldir. Gerçekten, birçok açıdan özel bir liftir.

İşte kaşmiri bu kadar özel kılan gerçekler:

Kaşmir Yünü Hakkındaki Gerçekler

1. İsmini Hindistan – Pakistan – Çin sınırlarındaki dağlık bir bölge olan Keşmir’de yaşayan bir keçiden almıştır. Kaşmir keçisi bugün dünyanın birçok farklı ülkesinde yetiştirilmektedir.

2. Kaşmirin üretim süreci de özeldir. Yünü sağlayan özel keçilerin alttaki tüylerinin taranmasıyla elde edilir. Bunun sonucunda ortaya çıkan, mükemmel yalıtım özelliğine sahip ince bir kumaştır. Bu yumuşak ve yoğun malzeme sadece birkaç milimetre kalınlığındadır ama kullananı eksi 40 derecede bile sıcak tutabilir.

3. Kaşmirden üretilen kıyafetler yıllarca kullanıldıktan sonra bile orijinal şekillerini korurlar. Esnemez ve solmazlar. İyi bakmaya özen gösterirseniz tabii ki.

4. Ortalama büyüklükte kaşmir bir kazak için 3 ila 5 keçinin yününe ihtiyaç duyulur.

5. Kaşmir 3 renkte elde edilir: Gri, beyaz ve kahverengi. Ancak, diğer yün türleri kadar iyi boyanabilen bir malzeme olduğundan piyasada renk renk kaşmir ürünler görebilirsiniz.

6. Kaşmir yünü kazak, palto, ceket, eldiven, eşarp, blazer, çorap gibi 10’dan fazla üründe kullanılır.

7. Her kaşmir keçisi yılda 115 – 170 gram kadar kaşmir yünü üretir. Kaşmirin pahalı olmasının sebeplerinden biri budur.

8. Kaşmir yününü işleyen ve giyim eşyalarına dönüştüren en popüler ve ünlü fabrikalar Avrupa’da, daha çok İtalya ve İskoçya’dadır. Kaşmir kıyafetler üreten en eski fabrika İskoçya’nın Elgin şehrindedir ve 1797 yılında kurulmuştur.

9. Kaşmir genelde 2 katlı ipliğe dokunur. Bu, farklı hava koşullarına ve başka etkenlere karşı dayanıklı, daha uzun ömürlü bir yün elde edilmesini sağlar. Aynı zamanda, 2 iplik içerdiğinden ve dolayısıyla daha fazla emek gerektirdiğinden dolayı daha yüksek fiyat anlamına gelir.

10. Kaşmir çok yumuşak bir yün türüdür. Kalınlığı 14 mikrondan başlar ve 19 mikrona kadar çıkar. Kaşmir lifi, insan saçından 6 kat daha incedir.

11. Kaşmirden üretilmiş kıyafetlerinize özel bir bakım uygulamanız gerekmez. Ancak, makineye atmaktan kaçınmanız, elde yıkamanız tavsiye edilir.

12. Kaşmir, Roma İmparatorluğunda soylular tarafından kullanılan bir malzemeydi. 18. yüzyıldan itibaren Avrupa’daki kraliyet aileleri ve aristokratlar arasında popüler olmaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.