xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kiraz Kilo Verdirir Mi?

0 1.547

Kanı sulandıran, böbrekleri zararlı maddelerden arındıran, kabızlığa iyi gelen, idrar yollarını temizleyen, ödem giderici etkisi olan kiraz; kilo vermek isteyenlere de yardımcı oluyor. Yalnız, birkaç yerde bir kiraz diyeti tarifi gördüm, kendi hesabıma onu ne yaparım ne de tavsiye ederim çünkü bir süreliğine gün içinde çok fazla kiraz tüketilmesini gerektiriyor. Kiraz detoksu olarak da geçiyor bu söz ettiği diyetler ama insanın kafasına göre detoks yapmasını da doğru bulmuyorum, hele ki sağlık sorunları varsa. Yine de bunu yapmaya karar verirseniz 2-3 günden fazla yapmayın. Böyle tek tip beslenme ile kısa sürede çok kilo verdirmeyi vaat eden diyetlerden uzak durmak lazım, buna çok inanıyorum. Ben 3-4 kilo vermeye karar verdim ve bunun için kirazdan yardım almayı düşünüyorum ama günde 1 öğünü 1 tabak kiraz olarak almak benim niyetim. Oysa günde 1.5 kilo kiraz yemekten söz eden yazılar gördüm, bu bana çok fazla geldi. Ayrıca insanın içi bulanır, kirazdan tiksinir diye de düşündüm.

Bir de kiraz sapı çayı mevzusu var. Kiraz sapıyla mısır püskülünü karıştırarak demlerseniz daha da iyi olur. Bu çayı aç veya tok karnına içebilirsiniz. Hazırlamak için  bir miktar suyu kaynatın, 1-2 dakika dinlendirip içine 2 malzemeden de biraz atın ve demlenmesini bekleyin. Ondan sonra da için tabii. Malzemeler aktarlarda bulunuyor ama isterseniz kiraz saplarını kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bunun için aldığınız kirazların saplarını temizleyip yıkamanız ve kurutmanız gerekiyor. Bu çay vücuttaki ödemi atıyor ve metabolizmayı hızlandırıyormuş. Miktarı abartmamak lazım, günde 2-3 fincan yeterli.

Sonuç itibarıyla, kiraz kilo verdirir mi, evet; öyle görünüyor ki verdirir. Ama bunun için kendinizi kiraza veya kiraz sapı çayına boğmayın, her şeyin fazlası zarar. 3-4 günlüğüne bile olsa, paso kiraz yeyip içmenin de doğru olduğunu sanmıyorum. Kiraz tüketmeyi arttırmak ve çayını, makul miktarda olmak üzere devamlı tüketmek faydalı olabilir. Bu arada yeyip içtiklerinize de dikkat etmelisiniz tabii.

Kilo vermek istiyorsanız bazen ara öğün olarak 1 küçük kase kiraz tüketebilirsiniz, 50 kalori geliyormuş. İnsanın çok fazla kilo vermesi gerekiyorsa en doğru şey bir beslenme uzmanına başvurmak; çokça kilo vermek için büyük şeyler vaat eden şok diyetlere, detoks programlarına, zayıflama haplarına falan yönelirseniz sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Ama 5-6 kilo vermeyi istiyorsanız yazın kiraz yemek, kiraz sapı çayı içmek, bolca su tüketmek, yeşil çay içmek, şekerli ürünlerden ve fast food gıdalardan uzak durmak, daha hareketli olmak gibi yöntemlerle kendiniz de halledebilirsiniz bunu sanırım.

Kilo vermeyi başardıktan sonra kilo koruma diyeti yapmak da çok önemli. Bunu bir zayıflama diyeti gibi düşünmeyin, beslenme uzmanlarının önerisi; kiloyu koruyacak şekilde davranmanın bir yaşam tarzı haline getirilmesidir. Bu da ne demektir; diyelim kilo vermek istediniz ve verdiniz, ondan sonra da kendinizi salmayacaksınız, verdiğiniz kiloları geri almamak için dengeli beslenme ilkelerine uygun davranacaksınız. Kilo almaya eğilimli biriyseniz, kilo almak istemiyorsanız, sağlığınızı korumak istiyorsanız yine aynı şey geçerli; kilo alımına ve sağlık sorunlarına yol açabilecek şekilde beslenmekten her zaman kaçınmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.