xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kişiye Özel Diyet Neden Daha Mantıklı?

0 1.300

Bir yandan “Nedir bu kilolardan çektiğim?” diye hayıflanıp bir yandan da yakın çevrenizde yaşanan veya Haberlerde verilen zayıflama hikayelerine tanık oluyorsanız ne tür programlar uygulandığını merak ediyorsunuzdur. Başkalarının işine yaradığı iddia edilen bir diyet size de kilo verdirir mi acaba? Birlikte çalıştığınız mesai arkadaşınızın süratle kilo vermesine yol açan programı uygulasanız siz de aynı sonucu alır mısınız?

Bunun cevabı hayır; aynı diyet her bireyde aynı sonucu vermez ve zaten herkes için uygun da olamaz. İnsanların günlük rutinleri, fiziksel özellikleri, sağlık durumları birbirinden farklıdır. Sizinle aynı yerde, aynı koşullarda çalışan ve hatta aynı ağırlıktaki arkadaşınıza kilo verdiren bir diyet programı dahi sizde aynı sonucu vermeyebilir. Yaşlarınız yakın mı? İkiniz de sağlıklı mısınız yoksa birinizin bir sağlık sorunu var mı? Biriniz diğerinizden genel olarak daha hareketli misiniz? Bunların hepsi önemlidir ve en sağlıklı kilo verme yöntemlerinden biri olan kişiye özel diyetlerde her biri dikkate alınır.

Ağırlıkları farklı olan, birbirinden farklı şartlarda ve ortamlarda çalışan,  farklı lezzet anlayışlarına sahip kişilerin aynı diyeti uygulaması size mantıklı görünüyor mu? Bir de diyeti uygulayacak kişinin cinsiyeti, yaşı, genel sağlık durumu, yaşam biçimi, ağırlığı ve alışkanlıklarına göre hazırlanan bir kişiye özel diyet programı üzerinde düşünün. Sizce bu hem uygulanabilirlik, hem de sonuçlar açısından daha verimli bir program olmaz mı?

Kişiye özel diyetlerde ilgili kişinin lezzet alışkanlıklarının da büyük önemi vardır. Böyle bir program sizi çok sevdiğiniz tatlardan tamamen mahrum etmez ve hiç sevmediğiniz şeyleri yemek zorunda bırakmaz. Diyet kısıtlayıcı bir şeydir neticede ve bu yönüyle pek sevimli değildir. Bir de kişisel zevke çok ters düşen unsurlar içerirse iyice sevimsiz olur.

Farklı kilolara sahip kişilere de aynı diyet programı uygulanamaz. 80 kilo ağırlığındaki bir kişiyle 110 kilo ağırlığındaki bir kişinin günlük kalori ihtiyacı arasında önemli farklar vardır. Hipertansiyonu ya da diyabeti olan kişilerle böyle bir sorunu olmayan kişilerin aynı diyet programını uygulamasında, takdir edersiniz ki, hiçbir mantık yoktur. Diyet, kişinin sağlık konumundan alışkanlıklarına kadar tüm yapısına uygun olmalıdır. Profesyonel bir beslenme listesi hazırlanırken kişinin uyku düzeni, uyuma süresi bile dikkate alınır.

Unutmayın ki diyet yapmak günü yarı aç – yarı tok bir şekilde geçirmek  veya kendine eziyet etmek değildir. Kendinize özgü şartlarınız var, diyetiniz de size özgü olmalıdır . Sağlıklı bir şekilde kilo verip forma girmek ve güzel bir görünüme kavuşmak kişiye özel diyet ile mümkün olur. İstediğiniz 1 beden küçülmek, yani 5 – 6 kilo vermekse beslenme düzeninizde diyetisyenler tarafından önerilen tarzda değişiklikler yaparak, düzenli egzersiz yapmaya başlayarak sorunu kendiniz de çözebilirsiniz. Ciddi miktardaki fazla kilolardan kurtulmanın en sağlıklı yolu ise uzman bir diyetisyenin kişisel özelliklerinize göre hazırladığı beslenme programını uygulamaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.