xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kitsch Dekorasyon Fikirleri

0 1.200

Kitsch kelimesi esas olarak rüküş, gösterişli gibi anlamlarda kullanılan, kısaca çok da iyi anlama gelmeyen Almanca kökenli bir kelimedir. Ancak canlılığın, renkliliğin ve biraz da rastgeleliğin revaçta olduğu günümüzde hem dekorasyonda, hem de modada bu akımın yükselmeye başladığı bir gerçek. Genellikle farklı renklerin, desenlerin ve malzemelerin bir arada kullanıldığı, çeşit çeşit tarzın bir arada bulunduğu dekorasyonlar kitsch dekorasyon olarak nitelendirilirler.

Kitsch dekorasyonun ülkemizdeki yansıması olarak derleme denilen ev ya da oda düzenlemelerini örnek gösterebiliriz. Üstelik kitsch denilen bir dekorasyon örneğinin ucuz parçalardan oluşuyor olması da şart değil. Farklı dönemlere ait eksantrik antika eşyaların yer aldığı bir dekorasyon da pekala bu kategoriye dahil edilebilir. Burada önemli olan nokta; eğer bu dekorasyon tarzını uygulamak istiyorsanız oldukça yeni bir şey deniyor olduğunuzu bilmeniz ve rastgele seçimler yapmak yerine mümkün olduğu kadar çok yerden fikir almanızdır.

Her ne kadar ortaya karışık bir yapı gibi görünse de kitsch dekorasyonun da belirleyici ve ayrılmaz parçaları elbette bulunmaktadır. Bunlardan ilki alabildiğine göz alıcı ve gösterişli mobilya ve aksesuarlar olarak sayılabilir. Özellikle her renk ve desenden kitsch aksesuarlar evinde kitsch havasını tamamen yerleştirmektense ufak bir başlangıç yapmayı isteyenler için ideal parçalardır.

Aynı odanın içinde çeşitli dönemlere, zevklere ve tarzlara ait birbirinden farklı mobilyalar bulunması da kitsch tarzı dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. Bu durumun en basit örneklerinden biri alabildiğine modern mobilyalarla döşenmiş bir odada aksesuar olarak eskitilmiş veya antika aksesuarlar kullanılmasıdır.

Yapısı gereği kitsch dekorasyon için belirli bir renk veya desen kalıbından bahsetmek imkansızdır. Bu durumun dekorasyonun karakteristik özelliklerinden birini oluşturduğunu söylemek de elbette ki mümkün. Örneğin krem rengi bir oturma takımının üzerine uyumu gözetmeden çeşitli desen, renk ve dokularda yastıklar yerleştirmek kitsch dekorasyona giriş için oldukça uygun bir adımdır.

Gösteriş kitsch dekorasyonun olmazsa olmaz bir niteliğidir. Sade, kendini göstermeyen, cılız mobilya veya aksesuarlara bu tarz dekorasyonda yer yoktur. Bunun yerine daha gösterişli, daha renkli ve şıklıktan çok konforu ön plana alan parçalar kullanılması yaygındır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.