xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kızıl Tepe / Crimson Peak (2015)

0 1.332

Gotik üslubun başarılı film uyarlamalarından biri olan Kızıl Tepe (Crimson Peak) 2015 ABD yapımı; dram, romantizm ve gerilim unsurları içeren bir yapım olarak sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Gotik bir atmosferde geçen tüyler ürpertici dehşet sahneleri beklemeyin, her ne kadar reklam çalışmalarında vaat edilen şey bu olsa da karşınıza bu türden bir yapım çıkmayacak. Ne çıkacak peki; gizem, gerilim ve romantizmin iç içe geçtiği, mekan ve kostüm tasarımlarıyla hayranlık uyandıran enteresan bir film çıkacak. Bilindik gerilim / korku unsurlarını sevenlere hafif gelecek olsa da ürpertici atmosferi ve etkileyici görselleriyle izlenmeye değer bir film bu. Oyunculuk yönünden de gayet başarılı olan filmin yönetmeni olan Guillermo del Toro senaryonun yazılmasına da katkı yapmış. Filmi izlemedim ama 3 başarılı oyuncunun etrafında kurulmuş olan bu gizemli hikaye ilgimi çekti yazarken, izlemek niyetindeyim.

Filmin konusu şöyle: Varlıklı bir Amerikalı işadamının, Carter Cushing’in kızı olan genç ve güzel Edith Cussing (Ki kendisi çocukken annesinin hayaleti onu Kızıl Tepe’den uzak durması için uyarmıştır.) çevresindekiler ona aşk romanları yazmasını tavsiye etse de hayalet hikayeleri yazmayı tercih etmektedir. Babasından ve onun iş arkadaşlarından bir madencilik işi için finansal destek isteyen Sir Thomas Sharpe ve kız kardeşi Lucille ile tanışmasından bir süre sonra annesinin ruhu onu tekrar ziyaret edip uyarıda bulunur. Bu arada Thomas’la aralarında babasının ve çocukluk arkadaşı Dr. Alan’ın karşı çıktığı bir yakınlık başlar. Şu anda filmin hikayesini uzun uzun ve spoiler içerecek şekilde anlatan bir kaynaktan faydalanarak yazıyorum ama çok uzatmayayım; Edith’in babası birtakım olaylardan sonra vahşice öldürülür. Bundan bir süre sonra Edith’le Thomas evlenip İngiltere’ye giderler. Sharpe’ların harap konağında kocası ve görümcesiyle birlikte yaşamaya başlayan Edith orada birtakım hayaletler muhatap olur. Konak hakkında araştırmalar yapar ve eşiyle ailesinin geçmişinde pek çok karanlık hikaye olduğunu, konağın gizemli ve derin bir kötülük barındırdığını keşfeder. Gelecekte onu bekleyen şeyler de hiç hoş değildir ama onlara girmiyoruz tabii ki.

119 dakika süren filmin oyuncuları şu isimlerden oluşuyor: Mia Wasikowska, Tom Hiddlestone, Jessica Chastain, Charlie Hunnam, Jim Beaver, Burn Gorman, Leslie Hope ve Doug Jones.

Gerilim filmlerini seviyorsanız 1948 yapımı Rope (Ölüm Kararı) ve 2001’de vizyona girmiş olan Diğerleri (The Others) da ilginizi çekebilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.