Koç Erkeği – Kova Kadını Aşk Uyumu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koç erkeği – Kova kadını ilişkisinde iki taraf da bağımsız ve sosyal insanlardır. Genelde birbirlerini anlar ve iyi anlaşırlar. Tanıştıklarında erkek esprileriyle kadının ilgisini çeker, kadın da yaratıcı zekasıyla konuşmayı devam ettirir.

Bu beraberliğin en güçlü uyumluluk noktaları şunlardır:

* İkisi arasında gelişen samimiyet ve dostluk

* Erkeğin tutkusu

* Kadının kararlılığı

* İyi iletişim

* Karşılıklı anlayış

*Birlikte olma / kalma kolaylığı

Koç burcu erkeği – Kova burcu kadını kombinasyonu genellikle romantik bir beraberlikten çok yakın arkadaşlıkla sonuçlanır. Önce iyi arkadaş, sonra sevgili de olabilirler. Duygularını ve düşüncelerini açıkça konuşurlar, bu da bağlantılarını güçlendirir ve iyi dost olmalarına yol açar. İkisi de bağımsızlığına düşkün kişilerdir, buna rağmen ve isterlerse gayet iyi geçinip güzel bir ilişki de kurabilirler. Uzun süreli, romantik bir ilişki yürütseler veya evlenseler bile beraberliklerinde güçlü bir dostluk unsuru her zaman mevcuttur.

Koç burcu erkeği kendine güvenen, istediği şeylerin peşinden giden, doğrudan bir adamdır. Bazen gürültücü ve agresif olabilir. Sıklıkla kendisini bir şovenist gibi gösterecek tarzda konuşur ve hiper – erkeksi olmaya eğilimlidir. Bu yüzden insanlar onun aşırı muhafazakar olduğunu düşünür veya zekasını hafife alabileceklerini zannedebilirler.

Oysa aslında fikirleri nadiren göründüğü kadar aşırıdır. O daha çok, bir tartışmayı alevlendirmek için aşırı şeyler söylemeye meyilli biridir. Plan yapmak ve strateji kurmak için gereken sabra sahip değildir, ama genellikle göründüğünden çok daha akıllıdır.

Bu adam bir ilişki içerisindeyken inisiyatif almayı ve sorumlu olmayı tercih eder. Ancak, fazla çekingen veya uysal bir hayat arkadaşı istemez. Hatta böyle biri onun en kötü taraflarını ortaya çıkarabilir. Kendi güçlü kişiliğiyle eşleşebilecek, saygı duyabileceği bir kadınla ilişki kurmayı ister.

Kova burcu kadını çelişkilerle dolu biridir. Son derecede ilerici veya ultra muhafazakar ya da büyük olasılıkla böyle 2 farklı ucun garip bir karışımı olabilir. Zeki bir kadındır. Başkalarının söylediği şeyleri samimi bir ilgiyle dinler ama bunun sonucunda herhangi bir şey hakkındaki fikrini değiştirdiği nadiren görülür.

İlginç ve eğlenceli bir partneri olmasını ister. Kendisini zihinsel olarak uyarmayan bir erkeğe karşı çekim hissetmez. Evlenmeye çok hevesli değildir. İyi bir eş ve anne olamayacak bir kadın değildir, fakat hayatının geri kalanı boyunca kendisini hayal kırıklığına uğratabilecek birine katlanmak istemez.

Baskı altına alınacak, istemediği şeyleri yapmaya zorlanabilecek bir kadın değildir.

Koç erkeği – Kova kadını ilişkisinde yaşanabilecek en önemli sorun erkeğin sahiplenme biçimidir. Onun zaman zaman fazla kontrolcü olması bağımsız Kova kızını rahatsız eder. Onun bağımsız yapısı da ilgi görmeyi ve takdir edilmeyi seven erkeğin kırılgan egosunu zedeler. Bir süre için aralarında bir güç mücadelesi olabilir.

Bu ikili arasında çok fazla kavga olmaz. Kova burcu kadını, karşısındaki kişiyle aynı fikirde olmasa bile sakin ve rahat bir şekilde konuşan ve tartışan biridir. Koç burcu erkeği ise öfkesi çabuk yükselen ve aynı çabuklukla da durulan bir adamdır. Ancak, yukarıda da belirttiğimiz gibi, belli bir durumda aralarında gerçek bir savaş çıkabilir: Erkeğin kadını kontrol etmeye, üstünde hakimiyet kurmaya çalışması halinde.

Uyumlu ve dostça tavrına rağmen Kova, Zodyak burçlar kuşağının en inatçı işaretidir. Kova kızı herhangi bir şeye ancak sabır ve diplomasiyle, zaman içinde ikna edilebilir. Ancak, Koç erkeğinde böyle bir sabır veya diplomasi becerisi yoktur.

Büyük kararlar alınacağı zaman her ikisinin de çok fazla taviz vermesi gerekir. Kadın haklı olduğundan çok emindir, erkekse baskındır ve liderlik etmek ister.

Kova kadını partneriyle istikrarlı bir ilişkisi olmasını ister. Koç erkeği ise istikrarsız davranışlarıyla tanınır. Bu durum da sorun yaşamalarına yol açabilir.

Sonuç olarak, bazı ayarlamalar yaparlarsa beraberlikleri genel olarak iyi sonuç verir. Samimi, uyumlu ve güzel bir ilişkileri olur. Erkeğin tutkulu, kadının meraklı kişiliği canlı ve keyifli bir cinsellik yaşamalarını sağlar. Birbirlerini çok iyi anlamalarının ilişkilerinin uzun ömürlü olmasına büyük katkısı olur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Koç Erkeği – Kova Kadını Aşk Uyumu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni yazılardan haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Bin Kelam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin