xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kocaelispor 3. Lig’de!

0 1.789

Sevdanın ligi olur mu…

 

Kocaelispor taraftarının bu sezon ülkemiz futbol kamuoyuna verdiği en anlamlı ayrıntılardan biri bu sorunun yanıtı oldu. Bir zamanlar Süper Lig’de dört büyükler başta olmak üzere tüm kulüplere kök söktüren, Türkiye Kupası’nı müzesine götürme başarısını sergileyen, Avrupa Kupaları’nda ülkemizi temsil eden takım/kulüp yıllar içinde önlenemez bir düşüş sonrası kendisini Bölgesel Amatör Lig’de buldu. Kocaelispor taraftarının takımına bu süreçte gösterdiği destek ve ilgi, sevdanın liginin olmayacağının en net örnekleri arasında yer edindi. Şimdi Kocaelispor 3. Lig’de ve bunun üzerine söylenecek çok söz, anlatılacak çok hikaye var. İşte benim düşüncelerim:

Yerelden Ulusala

Kocaelispor taraftarı şahsında bir kentin insanının takımına gösterdiği bu ilgi takım iki sezon aradan sonra 3’ncü Lig’e yükseldiğinde, profesyonel liglere geri döndüğünde ulusal basının kerli ferli örneklerinin bu terfiyi geniş geniş işlemesini tetikledi. Ülkemizdeki profesyonel futbol liglerinde Süper Lig’in herhangi bir numaralandırmaya tabi tutulmamasından ötürü dördüncü sırada yer alan profesyonel lig konumundaki 3’ncü Lig’e Kocaelispor’un yükselmesi iş bu sebepten ötürü yerel gündemi aşmış, ulusallaşmıştır. Ülkemizde farklı örnekleri de yaşanmıştır ama bugünkü konumuz, Kocaelispor.

Bal Değil, Zehir

Kocaelispor’un toplam iki sezon yer aldığı Bölgesel Amatör Lig kısa adıyla BAL, tabiri caizse zehir gibi bir lig. Kendine has statüsü ile kendi grubunu ilk sırada bitiren bir takımın dahi 3’ncü Lig’e yükselememesi durumunda kendi ilinin en üst amatör ligine küme düşebildiği, dünyada ikinci bir örneğinin olduğuna ihtimal verilmeyen Türk usulü bir lig. O bakımdan böylesi bir ligden 3’ncü Lig’e yükselebilmek mazisinde Türkiye Kupası olan bir takım için dahi sıradan değil önemli bir başarıdır. Bu başarıda en önemli etkenlerden biri teknik direktör tercihidir ve hayli enteresan bir hikayesi vardır:

2 Farklı Büyükçekmece

2014-2015 sezonunda BAL 11’nci Grup’ta mücadele eden Kocaelispor sezonun dördüncü haftasında İstanbul’da Tuncay Soyak’ın çalıştırdığı Büyükçekmece Belediyespor’a konuk olur ve sahadan 5-1 galip ayrılır. Bu maçı yorumlayan spor otoriterleri Kocaelispor’un başarılı futbolundan ziyade Büyükçekmece Belediyespor’un kötü futbolunun farkı arttırdığına kanaat getirir. Sezonun ikinci devresinde iki takım bu sefer İzmit İsmetpaşa Stadı’nda karşılaşır ve Büyükçekmece Belediyespor’un bu seferki teknik direktörü Ergun Ortakcı’dır. Maçı Kocaelispor 1-0 kazanır ancak galibiyeti kaçıran taraf Büyükçekmece Belediyespor’dur. İsmetpaşa Stadı’nın konuk ekipler için olağanüstü atmosferine karşın ev sahibinden çok daha iyi bir futbol sergilemiştir.

kocaelispor 3. ligde

Ve Ergun Ortakcı Kocaelispor’da

2014-2015 sezonuna Murat Doğansoy ile başlayan, üçüncü hafta takımın başına Kayhan Kaya Çubuklu’yu getiren Kocaelispor o sezonun sondan ikinci haftasında şampiyonluk yarışına havlu atınca Çubuklu ile de yollarını ayırdı ve yeni sezon için teknik direktör arayışına yöneldi. Yeni sezon öncesi teklif önemli bir kariyere sahip olan Ergun Ortakcı’ya gitti. Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, Ortakcı’ya o teklifi geçmişteki başarılı kariyerinden ötürü götürmedi. Sezonun ilk devresinde konuk oldukları Büyükçekmece Belediyespor ile sezonun ikinci devresinde evlerinde ağırladıkları Büyükçekmece Belediyespor’un arasındaki klas farkı Yavuz’u cezbetti. Taraflar bir süre görüştükten sonra imzalar atıldı.

13 Maçlık Müthiş Seri

Bahri Yavuz ne kadar isabetli bir tercihte bulunduğunu sezon içinde tüm herkese kanıtladı. 2015-2016 futbol sezonunun ilk beş maçını üç galibiyet, iki mağlubiyet ile geride bırakan Kocaelispor ardından müthiş bir seriye imza attı. 13 maç üst üste kazanırken bu seri Kocaelispor tarihinin en uzun soluklu yeni galibiyet serisi olarak kayıtlara girdi. Yeşil siyahlılar sezonun bitimine beş hafta kala grubunu birinci sırada tamamlamayı garantiledi ama BAL’ın o kendisine has statüsünden ötürü henüz “şampiyon” değildi. Şampiyonluğun pratikteki karşılığı bir üst lige terfi idi ancak statü 12 gruplu ligden 12 lideri değil eleme maçları üzerinden 9’unu 3’ncü Lig’e yükselttiği için Kocaelispor, BAL 11’nci Grup lideri Sultangazispor’u 2-0 mağlup ettikten sonra 3’ncü Lig’e yükseldi, o galibiyet ile birlikte gerçek anlamda şampiyonluk unvanını edindi.

2 Lig Arasındaki Uçurum

Bu başarıda bir diğer ayrıntı yine BAL’ın azizlikleri üzerinedir. Türkiye’de toplam dört adet olan profesyonel futbol liglerinin arasında birer boy fark vardır. Her lig kendine has özelliklere sahiptir ama Süper Lig ile 1’nci Lig veya 1’nci Lig ile 2’nci Lig arasındaki farklılık “uçurum” tanımlaması ile ifade edilmez. 3’ncü Lig ile bir alt basamağındaki BAL arasındaki fark ise “uçurum” gibidir çünkü biri profesyonel, diğeri amatör ligdir. İşte bu sebepten ötürü Kocaelispor, 3’ncü Lig’den BAL’a düştüğü ilk sezon çok yabancısı olduğu ligde, sudan çıkmış balık konumundadır. O sezonun henüz üçüncü haftasında teknik direktör değişikliğine giderek ülkemiz futbol tarihinde belki de bir imza atan Kocaelispor tüm acemiliklerine karşın yarışı sondan ikinci haftaya kadar sürdürmüş ancak yarışı o ligde kendisinden daha tecrübeli olan Tekirdağspor’a karşı kaybetmiştir.  Bu sezon içinde edinilen tecrübenin de yansımaları ile Kocaelispor 3’ncü Lig’de yeniden yerini edinmiştir.

Sorunun Yanıtı Hodri Meydan Taraftar Grubundan

Bir de yönetimiyle, taraftarıyla henüz üç beş sezon önce Türkiye’nin en kallavi statlarında, deplasmanlarında boy gösteren Kocaelispor, Bölgesel Amatör Lig’de mahalle aralarındaki semt sahalarında deplasman yaparken cefanın kralını şüphe yok ki Hodri Meydan diye bilinen taraftar grubu çekiyor ama hiçbir ortam ve koşulda takımını yalnız bırakmıyordu. İşte bu sebepten ötürü bu yorumun ilk cümlesindeki sorunun yanıtı, yorumun son cümlesidir.

…sevdanın ligi olmaz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.