xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Körlük (Blind 2014)

0 805

Yönetmenliğini Eskil Vogt’un yaptığı Norveç – Hollanda yapımı Körlük (Blind 2014) yazarlık yapan İngrid’in görme yetisini kaybetmesinden sonra yaşadığı olayları anlatıyor. Kör olduktan sonra seslere daha duyarlı biri haline gelen İngrid bir mimar olan eşi Morten’le birlikte taşındıkları yeni evde yeni bir hayata başlayacağını, kendini eve kapatmaktan vazgeçip dışarıdaki hayata dahil olacağını ummuştur fakat işler düşündüğü gibi gitmez. Nesneleri hatırlamak için yaptığı beyin egzersizlerine rağmen renkleri ve detayları hatırlamakta güçlük çekmektedir. Ona bu konularda yardımcı olan kocası zaman zaman işe gitmez ve haber vermeksizin evde kalıp karısının hareketlerini gözler. Öte yandan çiftin 2 komşusu vardır; eskiden öğretmen olan Ein ve anti sosyal bir kişilik olan Einar.  Ayrı bir hikayeleri olan bu 2 kişi Ingrid’in hayallerinde onun yaşamına dahil olurlar. İngrid bir yandan görmekle ilgili korkularıyla mücadele ederken diğer yandan hayalle gerçeği ayırt etmeye ve akli dengesini kaybetmemeye çalışmaktadır. Artık kendisine tanıdık gelmeyen dünyayı kurduğu hayallerle ve yazdığı yazılarla kontrol altına almaya çalışan kadın bu sırada cinsel arzularını ve meraklarını da serbest bırakır. Onun hayalleri bazen gerçek dünyada olup bitenleri de etkilemektedir ve yaşananlar sırasında hayalle gerçek arasındaki çizgi her zaman belirsizdir.

2014 yapımı Körlük ödüllü bir film ve bazı eleştirmenlere göre aldığı ödüllerin ve isminin yarattığı beklentiyi karşılamıyor. Fakat yapımı izlemekten gayet memnun olan sinemaseverler de var. İzleyiciye hikaye anlatma sanatının doğasını da hatırlatan filmin oyuncuları başarılı bir performans sergiliyorlar. Bu ne bir gerilim filmi ne de komedi filmi; fakat içinde mizah da, gerilim unsurları da bulunuyor. Bazı sahnelerde izleyici ikilemde kalıyor; zira yaşanan olayların Ingrid’in kafasında mı yoksa gerçekten mi yaşanmakta olduğu hemen anlaşılamıyor. Filmin seyirciye başlangıçta ağır bir dram izleyeceği izlenimini verdiğini fakat birkaç sahnesi bir yana Ingrid’in durumunu bu açıdan aktarmakta yetersiz kaldığını ve bittikten sonra bir etki yaratamadığını da ekleyelim. Körlük aileyle beraber izlenecek bir film değil ayrıca, zira +18 sahneler içeriyor.

1 saat 36 dakika süren dram – gerilim tarzı filmin oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Ellen Dorrit Petersen, Henrik Rafaelsen, Vera Vitali, Marius Kolbenstvedt.

Film kategorimizdeki diğer yazılara da bakmak ister misiniz? Sezon filmlerinden biri olan Labirent: Ölümcül Kaçış hakkında yazdık. Etkileyici bir yerli film de tavsiye edebiliriz size; Mommo; Kız Kardeşim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.