Kova Burcu Kişisinin 21 Özelliği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elementi: Hava

Özelliği: Sabit

Tarih aralığı: 20 Ocak – 18 Şubat

Yönetici gezegeni: Uranüs

En uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Yay, Terazi

1.Berbat Bir Yalancıdır

Kova, yetenekli insanların burcudur ama ikna edici bir şekilde, rahatlıkla yalan söylemek Kovaların yeteneklerinden biri değildir. Gerçeği söyleyememek durumunda kaldıklarında hiçbir şey dememeyi tercih ederler.

2.Oldukça Duygusal Olabilir, Fakat Bunu Her Zaman Belli Etmez

Kova burcu insanı zaman zaman yoğun bir duygusallık içinde olabilir, ancak genellikle bunu belli etmekten kaçınır.

Duyguları yoğunlaştığı zaman, olayları kendi yöntemleriyle halletmek için kendini dünyadan soyutlayabilir.

Bu durumda olduğunda, birinin ona meraklı bir şekilde sorular sormasına, böyle bir şeyi istemediği halde tavsiyeler vermesine sinirlenebilir. Bazen, meselesini kendi içinde halletmesi için onu rahat bırakmak gerekir.

3.Çok İyi Bir Dinleyicidir Ve İşe Yarayan Tavsiyeler Verir

Arkadaşlarını sıkıntılı veya üzgün görmekten nefret eder. Konuşacak birine ihtiyaç duyduklarında, her zaman onların yanındadır.

Sadece harika bir dinleyici olmakla kalmaz, bilgece ve faydalı önerilerde de bulunur.

4.Son Derecede Bağımsız Bir Kişiliğe Sahiptir Ve Kendine Güvenmeyi Tercih Eder

Kova kişisi işlerini başkalarının yardımı, katkısı olmadan kendi başına halletmeyi ister. Kendine güvenen bir insandır. Bağımsızlık dürtüsü bazen en çok ihtiyaç duyduğu zamanlarda bile yardım istemekte güçlük çekmesine yol açabilir.

5.Müzik Dinlemeye Düşkündür

Kovaların çoğu müziğin hayatı güzelleştiren şeylerden biri olduğunu düşünürler. Araba sürerken müzik dinlemeyi, sevdikleri tarzda şarkıların yayınlandığı mekanlarda zaman geçirmeyi severler.

6.Çabuk Öğrenir, Bilgiyi Bir Sünger Gibi Emer

Yaşadığı sürece yeni şeyler öğrenmekten zevk alacak bir insandır. Yeni fikirleri ve kavramları hızlı bir şekilde öğrenir. Birçok ilgi alanı vardır. Yeni fikirleri ve düşünceleri birer av gibi düşünürseniz, Kova insanı da her zaman onların peşinde gezen bir avcıdır.

7.Güçlü Fikirleri Vardır Ve Onları Cesaretle Dile Getirir

Kova, başkalarını dinlemeye her zaman açıktır. Bunun yanı sıra kendine özgü güçlü görüşleri de vardır ve fikirlerini, ideallerini inançlarını rahatça dile getiren ve savunan bir insandır.

8.Şişkin Egolu Ve Hükmetmeye Eğilimli İnsanlardan Uzak Durur

Her zaman kendini ön planda tutan biri iseniz ve kendisinin söylediklerini gerçekten dinlemiyorsanız Kova kişisini etkileyemezsiniz. Başkalarına hükmetmeyi, buyruklar vermeyi seven zorba tabiatlı insanlardan da hoşlanmaz. Şov yapan insanlar onu iter.

9.Herkesin İç Dünyasına Girmesine İzin Vermez

Yakın arkadaşları konusunda oldukça seçici davranır. Birçok kişiyle rahatça arkadaş olabilir ve çevresi kalabalıktır. Ama iç dünyasına girmesine izin verdiği kişiler sayılıdır.

10.Büyük Hayaller Kurar. Ve Onları Gerçeğe Dönüştürebilir

Kova kişisi bir plan yapmak için gereken zekaya ve hayal gücüne sahip olduğu gibi, yaptığı planı hayata geçirmek için gereken azim ve sabra da sahiptir. Büyük hayalleri vardır ve bu yetenekleri sayesinde onları gerçekleştirebilir.

11.Çok İğneleyici Olabilir

Kova burcunda doğanlar acımasıza iğneleyici olmanın kitabını yazabilirler. Bu özellik onlarda o kadar doğal bir biçimde vardır ki, çoğu zaman ne kadar iğneleyici olduklarını fark etmezler bile.

En yakınları ve onların sivri mizah anlayışlarını anlayabilenler, Kova kişisi etraflarında iken kahkahalara boğulurlar.

12.İnsanları Şaşırtabilecek Sinirli Bir Yönü Vardır

Bir Kova insanının bam teline basmak genelde zordur. Ama bir şekilde bunu başaranların kaçacak delik aramaları tavsiye edilir.

Sorunları genellikle içlerinde tutarlar, ta ki sinirden patlayacak hale gelene kadar. Bu noktaya geldiklerinde ciddi biçimde köpürürler.

13.Bağımsız Düşünen, Açık Fikirli Bir İnsandır

Kova, olaylar ve insanlar hakkında başkalarının söylediklerine göre karar veren bir insan değildir. Kendi tespitini yapıp kendi bağımsız kararını vermeyi tercih eder. Açık fikirlidir. Yeni durumlar ve yeni insanlarla karşı karşıya geldiğinde, dışarıdan görünene bakarak karar vermek yerine gözlem yapar ve ona göre karar verir.

14.Zaman Zaman Garip Davranabilir

Kova kişisi bazen şaşırtıcı, tuhaf davranışlar sergileyebilir. Öyle ki bazı kişiler onun başka bir dünyadan gelip gelmediğini düşünürler. Fakat yakın arkadaşları onun bu eksantrik tarafından hoşlanır. Çünkü o, her zaman normal, kurallara uygun bir şekilde davranan insanlara göre daha renkli ve eğlenceli biridir.

15.Geçmişte Yaptığı Hataları Tekrarlamaz

Herkes hata yapabilir, değil mi? Bazı insanlar aynı hatayı tekrar tekrar yaparlar. Bazıları ise, yaptıkları hatalardan ders alır ve aynı şeyi bir kere daha yapmazlar. Kova insanları ikinci gruba dahildirler. Herkes gibi onlar da aptalca veya yanlış bir şey yapabilirler tabii. Ama belli bir hatayı sadece bir kere yaparlar. Onlar, yanlışlarından ders çıkarabilen insanlardır.

16.Farklı Fikirler Ve Çözümler Üretme Yeteneğine Sahiptir

Kova, alışılmışın dışında fikirler ve çözümler bulmak konusunda son derecede yeteneklidir. Kimsenin aklına gelmeyecek şeyler onun aklına gelebilir.

Sınırları zorlayan bir düşünme tarzı vardır. Bir çözüm ararken, genellikle, olaya çok geniş bir açıdan bakarak, mümkün olabilecek şeylerden de fazlasını düşünür.

17.Rutinlerden Sıkılan, Öngörülemeyen Davranışları Olan Bir İnsandır

Öngörülemezlik, Kova insanlarının çoğunda görülen bir özelliktir. Hayatı bir serüven gibi yaşamayı severler. Rutinlerden, her gün aynı şeyleri yapıp durmaktan nefret ederler.

İçten gelen, doğal, kendiliğinden davranışları yüzünden oldukça eğlenceli insanlardır. Arkadaşlarının onların etrafında olmaktan hoşlanmasının sebebi de budur. Bir Kovanın yanında sıkılmazsınız.

18.Düşünceleri Ve Hayatı Üzerinde Baskı Kurmaya Çalışan İnsanlardan Hiç Hoşlanmaz

Düşüncelerini veya davranışlarını değiştirmesi için baskı yaparsanız, Kova insanının asi tarafının ortaya çıkmasına yol açarsınız. Bağımsızlığına son derecede düşkündür. Hayatını kontrol etmeye, düşüncelerini ısrarla yönlendirmeye çalışan insanlardan mümkün olduğu kadar uzaklaşır.

19.İnsanları Affetmeye Ve İkinci Bir Şans Tanımaya Eğilimlidir, Ama…

İçgüdüsel olarak, kendisine karşı hata yapan insanların bile iyi taraflarını görmeye çalışır. Kızgınlığın negatif enerjisine tutunmak yerine affetmeyi ve bir şans daha vermeyi tercih eder. Ancak, bu eğilimi, bazen hak etmeyen insanlara da hoşgörü göstermesine sebep olabilir.

20.Yanlış Anlaşılmak Sıklıkla Yaşadığı Bir Durumdur

Kova burcunda dünyaya gelen insanların çoğu başkalarının kendilerini anlamadığı veya yanlış anladığı duygusunu sıklıkla yaşarlar. İnsanları umursadıklarını alışılmışın dışında, farklı biçimlerde gösterirler. Bunun için kendilerine özgü yöntemleri vardır. Bu yüzden bazen gerçekten yanlış anlaşılabilirler.

21. Olaylar Üzerinde Gereğinden Fazla Düşünmeye Eğilimlidir

Kova burcu kişisinin olumsuz sayılabilecek özelliklerinden biri her şeyi çok fazla düşünmesi, çok fazla deşmesidir. Bu yüzden, bir sözü veya bir olayı içinde çok fazla düşünüp gereksiz anlam yükleyebilir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir:

Yay Burcu Kişisinin 21 Özelliği

Aslan Burcu Kişisinin 21 Özelliği

Başak Burcu Kişisinin 21 Özelliği

Balık Burcu Kişisinin 21 Özelliği

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kova Burcu Kişisinin 21 Özelliği

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni yazılardan haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Bin Kelam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin