xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kozmetik Ürün Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

0 985

Başlıkta biraz ültimatom havası olduğunun farkındayım ama konu gerçekten önemli, kozmetik ürün seçerken rastgele ve bilinçsiz davranmak bazen kısa sürede, bazen de orta veya uzun vadede hayal kırıklığına uğramanıza yol açabilir.

Saçlarınıza veya cildinize zarar vermek istemiyorsanız krem, pudra, losyon, yağ, makyaj malzemesi, şampuan, saç kremi, saç şekillendirici ürün, sabun, duş jeli, diş macunu gibi kozmetik ürünler arasından seçim yaparken bilinçli davranmanızdır. Peki, kendimizi bebeklere yönelik ürünlerde bile hile yapabilen bu vicdansız piyasadan korumak için neler yapabiliriz. Şunları mesela:

1. İçeriğinde hiç kimyasal kullanmayan tamamen doğal ürün diye bir şey olduğunu sanmıyorum ben artık. Ama en azından formülünde çok fazla toksik madde olmayan ürünleri araştırıp onlardan alabilirsiniz. Özellikle, fazlasıyla zararlı olduğu söylenen bazı maddeler var; bunları öğrenmek gerekiyor. Paraben mesela, kozmetiklerin raf ömrünü uzatmak için kullanılan bu kimyasalı barındıran ürünler uzun vadeli kullanımda zarar verebilir.

2. Bol müşterisi olan, sirkülasyonu yüksek yerlerden alışveriş yapın. Böyle yerlerde ürünler daha çabuk tükendiğinden rafların son kullanma tarihi dolmuş ürünlerle dolu olması ihtimali düşük olur.

3. Organik kozmetik ürünler kullanın. Bunlar tamamen masum değildir ama nispeten daha az kimyasal madde içerirler.

4. Kokulu ürünler almayın. O ürünlerin bilmem ne meyvesi veya çiçeği gibi kokması için içine ekstra katkı maddeleri ekleniyor. Bende öyle bir krem var mesela, almışım, kullanıp bitiricem ama bir daha öyle bir şey almak niyetinde değilim. Meyve kokulu bir krem bu ve koku için içine fazladan bir şeyler katılmış olduğu aklıma yatıyor.

5. Sodyum lauryl sülfat / SLS /  sodyum laureth sülfat, bunlar aynı maddenin farklı isimleri ve kozmetik ürün seçerken bu maddeyi içermemesine dikkat etmekte fayda var. Bu Hindistan cevizi kaynaklı ucuz kimyasal bolca köpük yarattığı için makyaj malzemelerinden temizlik malzemelerine kadar pek çok üründe kullanılıyor. İnternetten bir araştırsanız görürsünüz, fazla kullanıldığında ciddi zararlar verebilirmiş.

6. En iyi sonuçları almak ve anlamsız bir tüketim / kullanım yapmamak adına, yaşınıza uygun ürünleri tercih edin. Gençlerin bol katkılı, ağır kozmetikleri kullanmalarına gerek yok. Gençlerin ihtiyaçlarına yönelik hafif ürünlerse ileri yaşlarda yetersiz olacaktır.

7. Başkalarının verdiği referanslara çok itibar etmeyin, tavsiye edilen ürün sizin aynı şekilde işinize yaramayabilir veya zarar verebilir. Siz kendi cilt tipinize, yaşınıza, ihtiyaçlarınıza ve sorunlarınıza göre seçim yapın.

8. Bunu yapma imkanı varsa alacağınız ürünü test edin. Cildiniz hassassa bu özellikle önemlidir.

9. Paketinde içerik ve firma bilgilerin yazılı olduğu ürünleri kullanın. Bu bir sorun çıktığından muhatap bulmanız açısından da önemlidir.

10. Gebe iseniz, emziriyorsanız, bir deri hastalığınız varsa kozmetik seçerken çok değil, çok çok dikkatli olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.