xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kremalı Kabak Tatlısı Yaptım Geçenlerde, Güzel Oldu

0 1.701

Ama tatlı için ne kadar bal kabağı aldığımı hatırlamıyorum, 3.5 TL verdiğimi hatırlıyorum sadece. Bu yüzden tarifi yazarken bal kabağının miktarını belirtmeyeceğim. Aslında diğer miktarını da vermeyeceğim, çünkü ölçülü bir şey yapmadım. Aşağıdaki tarifi kendi aldığınız miktarda bal kabağına göre uyarlamanız çok da mesele olmaz sanırım. Gayet de kolay bir tariftir bu. Beni kremalı kabak tatlısı ile tanıştıran kişi bugün hayatta olmayan eski bir komşumuzdur. Arada bir yaptığı şeylerden büze getirirdi, bir akşam da bu tatlıyla kapıya gelmişti. Rahat uyuduğunu umarım Nilgün. Arada bir yapıyorum getirdiğin tatlıdan, çok hoşuma gidiyor.

Malzemeler: Bal kabağı, toz şeker, pasta kreması, kremayı hazırlamak için süt ve dövülmüş ceviz. (Daha önce krem şanti kullanırdım ben. Fakat pasta kreması kullan diyenler haklıymış, daha hafif bir şey o, krem şantiyle çok ağır, çok yağlı oluyor.)

Şimdi, ne yaptım; soyulmuş, dilimlenmiş bal kabağını pazardan alıp eve getirdim ve dilimleri biraz daha küçültüp yayvan bir tencereye koydum. Tencereye göz kararı bir miktar toz şeker ekleyip kabakları o gece öylece bıraktım. Sabah kalktığımda şeker erimiş, tencerede biraz da su belirmişti ama daha önceki tecrübelerimden o kadarcık suyun bal kabağını yumuşacık pişirmeye yetmeyeceğini biliyordum. Yine de öylece yaktım ocağın altını. Arada bir kontrol ettim ve birkaç kere az miktarda sıcak su ekledim. Yumuşamaya başladıktan sonra tahta bir çatalla ezdim bir yandan bal kabaklarını. İyice pişince de ocağı kapattım. Sonra bal kabaklarını iyice ezdim, hiç pütür kalmamasını sağlamaya, püre haline getirmeye çalıştım. Hiç katı parça kalmamalı, tam bir püre olmalı, öyle güzel oluyor.

 

Bundan sonra yaptığım şeyler sırasıyla şöyle:

Tatlının yaklaşık yarısını Borcama yaydım.

Üstünü pasta kremasıyla örttüm.

Bolca dövülmüş ceviz serpiştirdim.

Tatlının kalanını da Borcama alıp yaydım.

Bunun üstünü de kremayla örttüm.

Dövülmüş ceviz serpiştirdim.

Borcamın kapağını kapatıp tatlıyı buzdolabına koydum. Yatılı misafirim vardı, gide gele yiyerek 2 -3 günde bitirdik tatlıyı. Baya güzel olmuştu.

kremalı kabak tatlısı

Kremalı kabak tatlısı tarifinde zevkinize göre değişiklikler yapabilirsiniz. Ceviz yerine başka bir şey kullanabilirsiniz mesela. Ben arada bir en üstüne biraz da reçel serpiştiririm değişiklik olsun diye. Sanki mecburmuşum gibi aldığım 1 paket pasta kremasının (2 paket vardı içinde) hepsini kullandım, biraz fazla kaçtı. Kremanın miktarını iyi ayarlayın. Şekerin de öyle, az şekerli isterseniz ona göre yapın.

Afiyet olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.