xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kuru Ciltlere İyi Gelen Doğal Yağlar

0 1.245

Cilt kuruluğu gerçekten can sıkıcı bir durumdur, olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olur. Çaresine gelince; sağlıklı beslenmek ve bolca su içmenin yanı sıra üşenmeden, düzenli olarak ve doğru ürünlerle cilt bakımı yapmak gerekiyor. Cildinizi güneşten korumaya da çok dikkat etmelisiniz tabii. Kuru ciltler için uygun olan doğal yağlar cildinizin donuk görünmesini engeller, nemi daha uzun süre muhafaza etmesini sağlar, pullanma sorununu ortadan kaldırır. Aşağıda daha genç ve daha iyi görünmenizi sağlayacak bazı doğal yağların listesini ve özelliklerini bulacaksınız.

 

Yalnız, doğal yağları kullanmadan önce bu konuda küçük bir araştırma yapmakta fayda var. Örneğin uçucu yağların direkt kullanılması doğru değil, bunları sabit yağlarla seyreltmek gerekiyor. Cildinizin doğal yağlardan fayda görmesi için kaliteli yağlar almalı ve bunları bilinçli bir şekilde kullanmalısınız.

Tatlı Badem Yağı

Birçok derde deva olan bu doğal nemlendirici içerdiği bol miktardaki E vitamini sayesinde cildi nemlendirip gerginleştiriyor, ince kırışıklıkların daha belirsiz hale gelmesini sağlıyor. Tatlı badem yağı pek çok işe yarayan bir ürün; örneğin makyaj temizliği için kullanılıyor, kirpikleri uzatmak konusunda işe yarıyor, elleri ve tırnakları besleyip nemlendiriyor, dudakları nemlendiriyor. Komple bir nemlendirici kısacası.

Badem yağı ile hazırlanan bir güzellik maskesi tarifi vereyim size: Yarım avokadoyu ezin ve 1’er tatlı kaşığı bal ve tatlı badem yağıyla karıştırın. Bu karışımı yüzünüzde 15 – 20 dakika bekletin, sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Cildinizi beslemek, ince çizgilerin görünümünü hafifletmek için şu karışımla yüz masajı yapın, faydası olacaktır: 2 çay kaşığı badem yağını ısıtın, ısıtırken içine 2 damla da E vitamini yağı ekleyin. Böylece badem yağının nemlendirici özelliği daha da yoğun hale gelecek. Sonra bu karışımla yüzünüze 10 – 15 dakika boyunca masaj yapın. Son olarak cildinizi yumuşak bir havluyla ve nazik hareketlerle silin.

Jojoba Yağı

Jojoba yağını özellikle kendinizi bronzlaşmak amacıyla güneşe bıraktığınız günlerde kullanmayı deneyin, güneşten dolayı kurumaya yüz tutan cildinize çok iyi gelecektir. Avucunuza birkaç damla jojoba yağı dökün ve cildinize hafif, nazik hareketlerle yedirin mesela. Veya jojoba yağını yasemin yağı, gül yağı gibi esansiyel yağlarla karıştırın. Nemlendirici özelliği yüksek olan bu yağ kırışıklıklara karşı mücadelede etkili bir üründür. Yıpranmış, kurumuş cildi besler ve daha canlı görünmesini sağlar. Cilde kolayca nüfuz eden bu yağ, iltihap giderici özelliği olduğundan dolayı sivilce tedavisi için yardımcı ürün olarak da kullanılabilir. Yağlı bir his vermeyen jojoba yağını el ve ayaklarınızdaki çatlakları onarmak amacıyla ve ayrıca vücut yağı olarak da kullanabilirsiniz.

Avokado Yağı

Avokado yağı cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olan ve iltihap gideren vitaminler içerir. Bu yağı direkt olarak kullanabilirsiniz ama cildiniz hassassa tatlı badem yağı vb. bir yağla inceltmeniz tavsiye edilir. Cildi daha esnek ve yumuşak hale getiren avokado yağını düzenli olarak kullanırsanız bir süre sonra cilt kuruluğu sorununun azaldığını fark edersiniz.

Avokado yağıyla zeytin yağını karıştırarak kendinize günlük kullanabileceğiniz etkili bir doğal nemlendirici hazırlayabilirsiniz. 1 – 2 damla yasemin veya lavanta yağı bu karışımın daha güzel kokmasını sağlar.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Yumuşak ve hafif bir doğal yağ olan kayısı çekirdeği yağını kullanmak için en uygun zaman gece yatacağınız saatler, bu yağı sürüp de güneşe çıkarsanız cildinizde cilt lekeleri oluşabilir. Göz ve dudak çevresi için de kullanılabilen kayısı çekirdeği yağı 30’lu yaşlarda cilt bakımı rutininiz için önemli bir ürün; bu yaşlarda belirmeye başlayan kırışıklar kayısı çekirdeği yağıyla hafifletilebiliyor. Cildiniz kuruysa cildi yağlı bir görünüm oluşturmadan nemlendiren bu yağa bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.