xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kuru Saçları Nemlendirmenin 10 Denenmiş Yolu

0 1.172

Kuru saçlar donuk, cansız görünümleriyle nasıl da sıkarlar insanın saçını. Fakat bu çözümsüz bir sorun değildir, yeter ki siz kendinizi özenli ve devamlı bir saç bakımı yapmaya hazırlayın. Birçoğumuz bu gibi sorunları çözmek için denediğimiz çözümlerden memnun kalsak bile bir süre sonra ve genellikle üşengeçlik yüzünden işin peşini bırakırız. Oysa alınan yüz güldürücü sonuçların devamlılığını sağlamak için üşenmekten, ‘Zamanım yok’ falan demekten kaçınmamız gerekiyor. Diyelim ki haftada 1 kere belli bir saç bakım maskesi uygulamak gerekiyor, nelere zaman ayırdığınızı bir düşünün, saçlarınızın daha güzel ve sağlıklı olmasını sağlayacak bir bakım yöntemine ayıracak 1-2 saati mutlaka ayırabilirsiniz sanıyorum. Neyse, ben size kuru saçları nemlendirmek için 10 denenmiş yöntem önereyim de, uygulamazsanız yine siz bilirsiniz.

 

1. Basit bir avokado maskesi sayesinde saçlarınızın nasıl toparlanacağını bilemezsiniz, maskeyi 1-2 kere uygulayıp sonra bırakmamanız şartıyla tabii. Yapmanız gereken sadece olgun bir avokadoyu püre haline getirip 1 adet yumurtayla karıştırmak ve karışımı en az 20 dakika saçlarınızda bekletmek. Bu maskeyi haftada 1 kere düzenli olarak uygulayanlar yıpranmış saçlar üzerinde gerçekten etkili olduğunu söylüyorlar.

2. Yarım su bardağı zeytinyağını bir parça ısıtın ve parmak uçlarınızı bu yağa batırıp saç derinize masaj yapın. Yağın bir kısmını da köklere ve uçlara yedirdikten sonra başınızı kapatıp 45 dakika bekleyin. Son olarak saçlarınızı özenle yıkayın. Zeytinyağı zayıflamış saç köklerini güçlendirir, saçların daha yumuşak ve parlak olmasını sağlar. Bu uygulamayı haftada 1 kere yapmak yeterlidir ama aşırı yıpranmış saçlar için bir süreliğine haftada 2 kere de yapabilirsiniz.

kuru saçlar için

3. İşte kuru ve hasar görmüş saçlar için etkili bir nemlendirici maske: 3 yumurtanın akını 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile güzelce karıştırın. Maskeyi saçlarınıza iyice yedirin. 1-1.5 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayıp maskeden arındırın.

4. Yıpranmış saçlar üzerinde etkili olan kolay bir uygulama daha geliyor: Az miktarda şampuanı bir yumurtayla karıştırın. Karışımı saçlarınızda 5 dakika beklettikten sonra saçlarınızı iyice durulayıp yıkayın.

5.  Kuru saçları nemlendirmek ve pürüzsüz, sağlıklı görünmelerini sağlamak için kullanabileceğiniz ürünlerden biri de sandal ağacı yağı. Kısa sürede iyi bir görünüm sağlamak istediğiniz zaman saç uçlarına zeytinyağı veya jojoba yağıyla karıştırılmış birkaç damla sandal ağacı yağıyla masaj yapabilirsiniz.

6. Saçlarınızın daha da kurumasını istemiyorsanız onları devamlı olarak bağlamayın, arada bir mutlaka salık bırakın. Bağladığınız zaman da geriye doğru sert, sıkı hareketlerle çekiştirmekten ve çok sıkı bağlamaktan kaçının. Ayrıca saçınızda tokayla uyumayın.

kuru saçları nemlendirmek

7. Mutlaka yeterli miktarda Omega 3 tüketin. Vücudumuz tarafından üretilmediği için dışarıdan alınması gereken bu yağ asidi saçlı derideki kan dolaşımını düzenler ve saçların güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca saç dökülmesi sorunu üzerinde de etkilidir.

8. Saçlarınızı yumuşak hareketlerle şampuanlayın ve durulamak için soğuk su kullanın. Ama çok soğuk değil, soğuğa yakın ılık su daha iyi olur. Yıkama işi bitince fazla suyu hafifçe sıkın ve yumuşak bir havluyla kurulayın. Aceleci ve hoyrat hareketlerden kaçının, bu saçlarınızı zedeler.

9. Düzleştirme, boya, saç şekillendirici ürünler; bunlardan mümkün olduğu kadar uzak durun.

10. Kuru ve cansız saçlarınıza doğal bir parlaklık vermek istiyorsanız son durulama için 1 litre taze demlenmiş, ılık ve şekersiz çay kullanın. Sarışınsanız bunu papatya çayı ile yapın. Siyah çay esmerler, koyu renk saçlı kadınlar için iyidir, onların saçlarının daha parlak ve saç renginin daha canlı olmasını sağlar. Sarışınlarda ise saç rengini koyulaştırabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.