xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kusursuz Bir Cilt İçin 10 İpucu

0 1.703

Hepimiz sağlıklı, ışıltılı, pürüzsüz, kusursuz bir cilt hayal ediyoruz ama bu amaca ulaşmak için gerekenleri düzenli bir şekilde yapma alışkanlığı kazanmakta zorluk çekebiliyoruz. Aşağıdaki bakım ve güzellik ipuçları listesinin size neleri eksik veya yanlış yaptığınız konusunda fikir vereceğini ve bu alandaki bilgi dağarcığınıza birkaç faydalı bilgi daha ekleyeceğini umuyorum.

1. Yüzünüze Dokunmayın

Ellerinizi sıklıkla yüzünüze götürmekten kaçının. Bu alışkanlık bakterilerin yayılmasına ve sivilce oluşumuna sebep olacağı gibi lekelere, kırışıklıklara da yol açabilir.

2. Cildinizi Hem İçten, Hem Dıştan Nemlendirin

Hidrasyon, yani sıvı desteği cilt güzelliği için çok önemli. Nemlendirici özellikli kozmetik ürünleri kullanın ve günde en az 8 bardak su için. Su eksikliği ciltte daha az ışıktı ve daha fazla sarkma demektir.

3. Vitamin İçeren Cilt Bakım Ürünleri Kullanın

Dengeli beslenme cilt için önemlidir ama cildinize vitamin vermenin başka yolları da var. İçeriğinde cildi besleyen maddeler olan serumlar ve kremler kullanın – C vitamini serumu gibi.

Bu tip ürünler cildinize güneş ışınlarının verdiği hasarın onarılmasına da yardımcı olabilir. Bunları kullanmak için en doğru zaman cilt temizliği yaptıktan sonrasıdır. Temizlenmiş cilt ürünü daha iyi emer.

4.Klorofil Tüketin

Sabah ilk iş olarak bir fincan kahve içenlerden misiniz? Bu seçenek size cazip gelebilir ama kusursuz bir cilt istiyorsanız daha sağlıklı bir sıvıyı tercih etmenizde fayda var. Cildinizi aydınlatmak, nemlendirmek ve oksijen almasını sağlamak için sabahları yeşil sebzelerin suyu için. Bunu alışkanlık haline getirirseniz kısa bir süre cildinizin durumunda sizi memnun edecek farklılıklar oluşur. Piyasada klorofil takviyeleri de bulunuyor ama taze sebze suyu içmek daha avantajlı.

Klorofil tüketmek selülitlere karşı da etkilidir. Zira klorofil lenfatik sistemi uyarır ve şişkinliklerin giderilmesine yardım eder.

5. Cilt Bakım Rutininizi Sadeleştirin

Piyasaya sıklıkla insanda deneme isteği uyandıran yeni, süslü, orijinal kozmetik ürünleri çıkar. Bunları denemek eğlenceli olabilir ve bazen de iyi sonuç verirler. Fakat genellikle ortaya çıktıkları gibi hızla raflardan kaybolurlar. Dolaplarınızı bir sürü ürünle doldurmaya gerek yok aslında. Muhtemelen bunların bir kısmını bitene kadar kullanmayacak ve bir süre sonra kullanım ömürleri dolduğu için atmak isteyeceksiniz. Temel cilt bakımı için evinizde işe yaradığını bildiğiniz bir temizleyici ve nemlendirici bulundurmak yeterlidir.

6. Cilt Tipinize Uygun Bir Temizleyici Kullanın

Cildiniz yağlı ve akneye eğilimli ise salisilik asit içeren veya benzoil peroksit içeren temizleyiciler işinize yarar. Glikolik asit içeren nemlendiriciler ve nemlendirici temizleme sütleri kuru ve olgun ciltler için uygundur. Cildinizde kahverengi lekeler, yer yer koyu renkli bölgeler varsa AHA içeren temizleme ürünlerini deneyebilirsiniz.

 

7. Doğrudan Isıya Maruz Kalmamaya Dikkat Edin

Sadece güneş ışınlarına dikkat etmek yeterli değil, ısıtıcılara ve şöminelere fazla yakın durmak da cilde zarar verebiliyor. Enflamasyondan ve cildinizin kolajen yapısının bozulmasından kaçınmak için bu gibi ısı yayan cihazlara 3 metreden fazla yaklaşmayın.

 

8. Makyaj Fırçalarınızı Düzenli Olarak Temizleyin

Makyaj fırçalarının üstünde biriken kalıntılar enfeksiyona ve gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Kapatıcı ve fondöten sürmek için kullandığınız fırçaları haftada bir, göz çevresinde kullandıklarınızı 15 günde bir ve diğer fırçaları da ayda bir kere temizleyin.

Makyaj fırçalarını temizlemek için avucunuzun içine hafif bir şampuandan bir damla koyun. Fırçanın kıllarını ılık suyla ıslattıktan sonra şampuanı fırçaya dağıtmak için avucunuza kıllarla masaj yapın. Fırçanın metal kısmının veya kılların tutunduğu tabanın ıslanmamasına dikkat edin. Bu, tutkalın yumuşamasına ve kılların düşmesine sebep olabilir. Sonra şampuanı durulayın ve bir havluyla fırçanın kıllarını sıkarak fazla suyu alın. Ardından fırçanın kuruması için kılları tezgahın kenarından sarkacak şekilde yan yatırın.

9. Güneşten Korunmak Sadece Güneş Kremi Kullanmakla Olmaz

Güneş ışınlarına korunmadan maruz kalmak yaşlanma belirtilerine önemli derecede katkı yapar. Bu yüzden düzenli olarak güneş koruyucu kullanma alışkanlığı edinmek gerekir. Ama güneş ışınlarından korunmak için yapmanız gereken tek şey bu değil. Ayrıca güneş gözlüğü ve geniş kenarlı şapka da kullanmalısınız. Sürekli makyaj yapıyorsanız en azından yaz aylarında SPF içeren makyaj malzemeleri kullanmanız da faydalı olur.

10. Uyku Önemli!

Günde 7 – 8 saat uyumanın en ideali olduğu söyleniyor. Ne kadar uyuduğunuzu bilemeyiz ama 6 saatin altına düşmeyin. Ayrıca ipek kumaştan dikilmiş yastık kılıflarını tercih edin. İpek kumaş cildin nemini korumasına yardım eder ve kırışıklıkları önler. Ayrıca saçların dolaşmasının ve uçlarının kırılmasını engellemeye de yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.