xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Lavanta Yağı İle Yapılabilecek 16 Şey

0 2.644

Esansiyel yağlar kategorisinde olan lavanta yağının solunduğu taktirde beyindeki mutluluk hormonunun seviyesini arttırdığını ve sakinleştirici etki yaptığını biliyor muydunuz? Ya antiseptik etkisiyle ciltteki kızarıklıklara ve sivilcelere karşı kullanılabileceğini? Uykusuzluk sorunu için faydalı olabileceğini duymuş muydunuz peki? Ben lavanta yağının faydaları listesinin bu kadar uzun olduğunu bilmezdim, konuyu yazmak için kaynak ararken fark ettim. Haydi beraberce öğrenelim madem; işte lavanta yağı ile yapılabilecek 16 şey:

1. Baş ağrısı için: Alnınıza ve ensenize lavanta yağıyla masaj yapın, farkı fark edeceksiniz.

2. Çatlak dudaklar için: Kurumuş, çatlamış dudaklarınızı lavanta yağıyla nemlendirebilirsiniz.

3. Cildi beyazlatmak için / Siyah noktalara karşı: Aşağıdaki malzemeleri karıştırarak ağda kıvamında bir maske elde edin. Bu maskeyi yüzünüzün göz çevresi ve dudaklar dışında her yerine sürün. 10 – 15 dakika kadar sonra bir yanma hissi geldiğinde ılık suyla maskeyi çıkarın. Ardından nemlendirici sürün.

2 damla lavanta yağı

2 – 3 yemek kaşığı taze fasulye unu

1 yumurtanın beyazı

4. Pürüzsüz eller için: Devamlı olarak kullandığınız el kremine 2 -3 damla lavanta yağı karıştırın.

5. Regl ağrıları için: Karnınızın alt kısmına lavanta yağı ile masaj yapın.

6. Sivilceler için lavanta yağı: Aşağıdaki yağları karıştırıp temiz bir şişeye koyun. Sabahları ve akşamları yüzünüzü yıkadıktan sonra şişeyi çalkalayın ve karışımın 1 – 2 damlasını sivilceli bölgelere sürün.

10 ml lavanta yağı

10 ml çay ağacı yağı

30 ml jojoba yağı

lavanta yağı kullanım alanları

7. Egzama için: Egzama sorununuz varsa kaşıntı sorununuz da vardır. Su dolu bir şişeye birkaç damla lavanta yağı karıştırın ve bu lavanta yağlı suyu pamukla egzamalı bölgelere sürün.

8. Adale tutulması için: Tutulan bölgeye yavaş yavaş lavanta yağı sürün üstünü sıcak havluyla kapatın. 10 – 15 dakikayı, havlu soğudukça kurutma makinesiyle tekrar ısıtarak bu şekilde geçirin.

9. Kırışıklıklar için lavanta yağı: 1 yumurtanın akını çırpın ve üstüne 3 damla lavanta yağı ekleyin. Karışımı yüzünüze sürüp 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla çıkarın.

Günlük olarak kullanılan kreme 1 – 2 damla lavanta yağı eklemek de cilde iyi gelir.

10. Kuru ciltler için: 2’şer damla lavanta yağı, kantaron yağı ve gül yağını karıştırın. Bu karışımı 1 ay boyunca her gece yatmadan önce yüzünüze sürerseniz cildiniz fark edilir derecede güzelleşecektir.

11. Burun kanaması için: Üstüne birkaç damla lavanta yağı dökülmüş bir bezi buza sarıp burnunuzun üstüne tutun.

12. Uykusuzluk için: Birkaç damla lavanta yağıyla ıslattığınız bir parça pamuğu küçük bir havluya sarıp yastığınızın altına koyun.

13. Böceklere karşı lavanta yağı: Böcekleri, sivrisinekleri uzaklaştırmak için küçük bir kaseye içine birkaç damla lavanta yağı eklenmiş su koyup bir köşeye bırakın.

14. Mide bulantısı için: Kulakların arkasına veya göbeğin alt kısmına biraz lavanta yağı uygulamak mide bulantısını azaltır.

15. Yaralar ve kesikler için: Antiseptik bir yağ olan lavanta yağı yaraların, çiziklerin iyileşmesini hızlandırır; mikropları öldürür.

16. Kepekli saçlar için: Saçlarınızı yıkadığınız suya birkaç damla lavanta yağı ekleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.