xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

0 5.705

Tüylerin istenmeyen bölgelerde, koyu renkli ya da kalın olarak çıkmaları ve kısa sürede uzamaları hem kadınlar, hem de erkekler açısından can sıkıcı olabilir. Pek çoğumuz kollarımızdaki, bacaklarımızdaki ya da vücudumuzun diğer bölgelerindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak adına azımsanamayacak ölçüde zaman, emek ve/veya para harcarız. Tıraş, ağda, tüy dökücü krem e hatta elektroliz gibi yöntemler genellikle zaman alıcı, acı verici veya pahalı olabilir. İşte bu noktada lazer epilasyon yıllardır aynı sorunlarla boğuşmakta olan bünyeye ilaç gibi gelebilir.

Lazer epilasyon uygulaması özellikle son 20 yılda tüm dünyada popüler ve sıklıkla tercih edilir hale geldi. Vücudun yüz, çene, kollar, bikini bölgesi, sırt gibi hemen her kısmına uygulanabilen bu etkili epilasyon yöntemi günümüzde istenmeyen tüylerinden en az riskle, en kısa zamanda ve kalıcı olarak kurtulmak isteyenler tarafından büyük rağbet görüyor.

Lazer epilasyonla belli bir bölgedeki ya da vücudun genelindeki tüylerle kıl köklerinden oldukça kısa sürede kurtulmak mümkün, ancak yanlış ellerde veya yanlış biçimde uygulandığında lazer epilasyonun yan etkileri ve çeşitli sağlık riskleri de ortaya çıkabiliyor. Gözden kaçırılmaması gereken bu risklerin arasında en önemlileri cilt yanması ve duruma göre kalıcı olabilen, tedavisi zor yara izleri. Bu nedenle lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin buldukları ilk uygun fiyatlı güzellik merkezinin kapısından içeri dalmadan önce pek çok seçeneği gözden geçirmeleri, detaylı bir araştırma yaparak lazer epilasyonun avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi edinmeleri şart.

Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Çalışır?

Lazer epilasyon tedavisi yaydığı ışık enerjisini derinin alt tabakalarına göndererek kıl köklerini yakan bir lazer cihazı kullanılarak uygulanır. Pek çok cilt ve tüy tipi üzerinde etkili olan tedavi sonucunda üzerinde uygulama yapılan kıl kökleri oldukça uzun bir süre ya da sonsuza kadar tüy üretemez hale gelir.

Lazer tedavisi pek çok alanda olduğu gibi konu istenmeyen tüylerden kurtulmak olduğunda da tercih edilebilecek en güvenilir ve düşük riskli yöntemlerden biridir. Uygulama sonucunda ciltte genellikle gözle fark edilebilir bir iz ya da leke kalmaz. En hızlı ve başarılı sonuçlar açık ten renginde ve koyu renkli tüyler üzerinde görülür. Gri, siyah, açık kızıl, çok açık kahverengi ve sarı tüylerde lazer epilasyonun etkileri arzu edilen düzeyde olmayabilir. Lazer epilasyondan kalıcı sonuçlar almak için tedaviye birkaç seans devam edilmesi, nadir de olsa tedavinin uzun aralıklarla yenilenmesi gerekebilir.

Cilt yüzeyi kıl köklerine nazaran daha hızlı soğuduğundan lazer epilasyonun yan etkileri, elbette doğru uygulama söz konusu olduğunda, son derece azdır. Her seans sonrasında cilde yan etki oluşma riskini iyice azaltmak için soğutucu etkili bir krem, jel vb. uygulanır.

Kol altında ya da yüzde lazer epilasyon uygulaması genellikle 15 dakika kadar sürer. Bu süre vücudun daha geniş yüzeyli bölgelerinde bir saati geçebilir.

Lazer Epilasyonun Olası Yan Etkileri

Ortaya çıkma ihtimalleri düşük olmakla birlikte lazerle epilasyon yaptırmanın bazı yan etkilerinin olabileceğini söylemiştik. Bunlardan en önemlileri;

1. Lazer epilasyonun tüyleri etkili biçimde ortadan kaldırabilmesi için uygulama sırasında yüksek dereceli ısı enerjisinden yararlanılır. Bu enerji kimi cilt tiplerinde yanık oluşumuna neden olabilir. Bu tarz yanıklar, koyu ciltler lazer enerjisini daha kolay emdiğinden, daha çok koyu tende görülür. Çoğu durumda yanıklar orta derecelidir ve tedavileri mümkündür, ancak çok nadir olmakla birlikte ağır yanıklar da rapor edilmiştir.

2. Lazer epilasyon kimi durumlarda hedef bölgelerde hiperpigmentasyon (cilt tonunda koyulaşma) ya da hipopigmentasyon (cilt tonunun açılması) oluşumuna neden olabilir.

3. Lazer ışınları çıplak gözle bakıldığında ciddi biçimde zarar verebilir. Bu nedenle uygulama sırasında hem uygulamayı yapan kişinin, hem de lazer yaptıranın mutlaka koruyucu gözlük takması gerekir.

4. Lazer epilasyon seansları sırasında ve sonrasında hafif ve orta dereceli, fazla uzun sürmeyen kaşıntıların görülmesi normaldir.

5. Lazer epilasyon yaptıranlar genellikle seanstan sonraki birkaç gün boyunca uygulama yapılan bölgede fark edilir bir kızarıklık gözlemlediklerini belirtmişlerdir. Bunun yanı sıra uygulama sonrası hedeflenen kıl köklerinin çevresinde küçük şişlikler oluşabilir.

6. Uygulamanın yan etkileri arasında en yaygın olanı uygulama bölgesinde hissedilen acı, karıncalanma ya da uyuşmadır. Bu etkiler çok uzun sürmedikleri ya da dayanılmaz hale gelmedikleri sürece normal kabul edilirler.

7. Lazer ışınlarının uygulandığı bölge ya da bölgelerin üzerinde/etrafında yara kabuğuna benzer kabuklanmalar görülebilir. Vakaların çoğunda bu kabuklanmalar tedaviden sonraki ilk birkaç gün içinde ortaya çıkar ve kısa sürede kendiliklerinden kaybolur.

8. Lazer epilasyonun riskleri arasında cilt morarması da bulunur, ancak bu işlemin en nadir görülen yan etkilerinden biridir.

9. Yöntemin en az rastlanan ancak en kritik yan etkilerinden biri de uygulama sonrası ilgili bölgenin enfeksiyon kapmasıdır. Bu açıdan lazer epilasyonu hijyenik bir ortamda yaptırmak ve epilasyon uygulanan alanın temizliğine özen göstermek son derece önemlidir.

Lazer Epilasyon Konusunda Önemli Bilgiler

Lazer epilasyon üç aşamalı bir işlemdir. Bu aşamalar temizleme, tıraş etme ve taramadır. Tarama aşamasında ilgili uzman kıl köklerinin bitirilmesi hedeflenen bölgeye uygun bir cihazla lazer uygulaması yapar.

– Seansların süresi, sıklığı ve sayısı uygulama yapılan bölgeye, cilt tonuna, tüy tipine ve tüylerin uzama hızına göre değişiklik gösterir. Tüylerin kalıcı olarak ortadan kalkması için genellikle 6-8 seans düzenli uygulama yapılması gerekir.

Lazer epilasyonun başarısı başlıca iki faktöre; cilt tipine ve tüy rengine bağlıdır. Sonuçlar kişiden kişiye değişmekle birlikte uygulama sonucu tüylerin %40 ila %80’i yok olur.

Lazer epilasyonun etkileri yalnızca uzamaya devam eden kıl kökleri üzerinde görülür. Bu nedenle seanslar arka arkaya uygulanamaz, kıl köklerinin yeniden aktif ve uygulama yapılabilir hale gelmeleri için bir süre beklenir.

– Uygulama yapılan alanın büyüklüğüne ve tüylerin uzama hızına göre lazer seansları arasında üç ila sekiz haftalık bekleme süreleri olması önerilir. Genelde yüz ve boyun bölgesi için kollara ve bacaklara nazaran daha sık aralıklı seanslar ayarlanır.

– İşlem gören bölgedeki tüylerin tamamen dökülmesi iki ila üç hafta kadar sürebilir. Dört hafta da kimi cilt tipleri için normal kabul edilen bir süredir.

Lazer Epilasyonun Başlıca Çeşitleri

1. Ruby Lazer: Oldukça açık renkli tenlerde etkilidir ve çok sık tercih edilmez.

2. YAG Lazer: En yaygın lazer epilasyon çeşitleri arasındadır. Koyu – çok koyu renkli tenler üzerinde etkilidir.

IPL: En sık tercih edilen lazer epilasyon yöntemi ve cihazının adıdır. Açık ve orta açık tenli kişilerde kullanıma uygundur.

Lazer Epilasyonun Avantajları

1. Lazer epilasyonu diğer epilasyon yöntemlerinden ayıran en önemli özellik kıl köklerini tamamen işlemez hale getirmesidir. Lazerle yakılan kıllar ve kıl kökleri çeşitli sebeplerle yeniden ortaya çıkabilirler, ancak bu durum bile diğer yöntemlere nazaran çok daha uzun süre sonra gerçekleşir ve yeniden çıkan tüyler zayıf ve başa çıkılması kolay nitelikte olur. Lazer epilasyon yaptıranlar arasında büyük bir çoğunluk istenmeyen tüylerinden başarılı biçimde kurtulur.

2. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir.

3. Lazer epilasyonun avantajları arasında kullanıcıları en çok cezbeden bu yöntemin ağdaya, cımbıza, elektrolize ve çeşitli yollarla tüy yolmaya nazaran çok daha acısız oluşudur. Uygulama sırasında ve sonrasında hafif bir acı hissedilmesi mümkün olsa da bu his kısa sürede ortadan kalkar ve uzman tavsiyesi doğrultusunda çeşitli anestezik kremler kullanılarak dindirilebilir.

4. Uygulama son derece hızlıdır, geniş bölgelerde bile genellikle bir saatten uzun sürmez.

5. Lazerin yan etkileri son derece nadir ortaya çıkarlar ve çoğunlukla kalıcı değillerdir. Uygun bir merkezde, tecrübeli bir uzmanla çalışmak yan etki oluşma ihtimalini daha da azaltır.

Lazer Epilasyonun Dezavantajları

1. Lazer epilasyonun en büyük dezavantajı fiyatıdır. Uygulamadan yüksek verim alınabilmesi için hijyen kurallarına uygun güvenilir bir merkezde bir hekimle ya da sertifikalı güzellik uzmanıyla çalışmak gerekir. Bu tarz merkezlerdeki lazer epilasyon fiyatları sıradan merkezlere göre daha yüksek olabilmekle birlikte en başarılı lazer epilasyon buralarda uygulanır.

2. Lazer epilasyonun etkileri yalnızca belli cilt tonları ve tüy tipleri üzerinde tam anlamıyla görülebilir. Uygulama kızıl, sarı ve gri tüyleri etkilemez. Çok koyu ten renginde ancak belli bir oranda başarı elde edilebilir. Çok açık ten rengine ve oldukça koyu renkli kişilerde bile tüylerin %100 ortadan kalkmasının, yani ömür boyunca bir daha asla uzamamalarının garantisi verilemez.

3. Kimi lazer epilasyon türleri yalnızca ince tüyler üzerinde etkilidir.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Lazer epilasyondan önce uygulama yapılacak bölgenin dört ila altı hafta boyunca güneşten korunması şarttır. Bunun için ilgili bölgede kullanabileceğiniz yüksek güneş koruma faktörlü (SPF) bir ürün kullanmanız gerekir. Bu koruma işlemine seanslar sürerken de devam edilmelidir. Bu sebeple örneğin yüz, boyun, bacaklar ve kollar gibi yazın güneşe daha çok maruz kalan bölgelerde lazer epilasyonun kışın ya da en azından bahar aylarında yapılması daha doğrudur.

2. Tedaviden önceki dört ila altı hafta boyunca hedef bölgeye tüy rengini açıcı madde sürülmemeli, bölgedeki tüyler yolunmamalı ve ağda yapılmamalıdır.

3. Eğer uçuk geçmişiniz varsa lazer epilasyon yaptırmadan önce antiviral tedavi için bir uzmana danışmanızda fayda olacaktır.

4. Eğer cildi ışığa ve ısıya duyarlı hale getiren ilaçlar ya da bitkisel takviyeler kullanılıyorsa bunların alımının lazer epilasyondan (her seanstan) en az 24 saat önce durdurulması gerekir.

5. Kimi durumlarda tedaviden üç ila sekiz gün önce tüyleri tıraş etmenin bırakılması tavsiye edilir. Ayrıntılı bilgi için size epilasyon uygulayacak olan uzmana danışabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Lazer epilasyon seansının hemen veya kısa süre sonrasında ciltte kızarma ve şişmeler oluşması normaldir. Bunların büyük çoğunluğu oluşumlarını izleyen 2 ila 4 saat içinde kendiliklerinden kaybolurlar. Kızarıklık ve kabarma sorununun en aza indirilmesi için seanstan sonraki 2 gün boyunca epilasyon yapılan bölgeye yoğun nemlendirici içerikli bir aloe vera jeli ya da kremi uygulanması uzman tarafından tavsiye edilebilir. Koyu tenlerde bu sürenin biraz daha uzun tutulması gerekir.

2. Eğer lazer epilasyon sonrası ilgili bölge 24 saatten uzun bir süre boyunca vücudun diğer bölgelerine göre belirgin biçimde daha sıcak kaldıysa bölgeye buz uygulanabilir.

3. Lazer epilasyondan sonra tüyleri yakılan bölgeyi ve çevresini kaşımaktan ya da oluşan kabukları yolmaktan kaçınmanız gerekir. Bunun yanı sıra bölgeye uzman tavsiyesi dışında herhangi bir kozmetik ürün (krem, jel, makyaj malzemesi vb.) değdirilmemelidir.

4. Lazer epilasyon tedavisi boyunca ve tedavi bitiminden sonra en az iki günlüğüne saunaya ve jakuziye girmekten, aşırı su buharına maruz kalmaktan, güneşlenmekten ve yoğun egzersizden uzak durulmalıdır. Ayrıca banyo sırasında epilasyon uygulanan bölgeyi keseyle ya da lifle bastırarak yıkamamak gerekir.

Lazer Epilasyon Ücretleri

Lazer epilasyonun fiyatı pek çok farklı faktöre göre değişiklik gösterebilir. Bunların başlıcaları;

1. Uygulama bölgesi: Uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü lazer epilasyon fiyatları açısından son derece belirleyicidir. Vücudun geniş bölgelerine yapılacak uygulama ufak alanlarda yapılacak epilasyona oranla daha pahalı olacaktır.

2. Seans sayısı: Lazer epilasyon yaptırmadan önce uzmanınıza mutlaka seans ücretlerini ve kaç seans tedaviye ihtiyacınız olduğunu sormalısınız. Lazer epilasyon fiyatı gereken seans sayısı arttıkça katlanır. Kimi merkezler belli bir seans sayısından sonra tüyler bitmemişse tedaviyi ek ücret istemeden tamamlayabilir veya toplu ödemelerde belli oranlarda indirim yapabilirler. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi lazer epilasyon söz konusu olduğunda aşırı ucuz seçeneklerden her zaman kaçınmak gerekir.

3. Tüy yapısı: Tüylerin yoğunluğu, kalınlığı, uzunluğu ve uzama süreleri lazer tedavisinin ücretini etkiler.

4. Merkeze özel şartlar: Tam donanımlı, tıbbi şartların sağlandığı, hijyenik bir merkezde işinde tecrübeli ve uzman kişilerce gerçekleştirilecek lazer epilasyon uygulaması herhangi bir apartman katındaki güzellik merkezinde yaptırılacak olana göre elbette daha pahalıdır. Bütçeniz kısıtlı olsa dahi gerekli şartları sağlayan seçenekler arasından sağlıklı ve güvenilir bir tercih yapmanızı, gerekiyorsa lazer epilasyonu bir süre ertelemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Unutmayın ki sağlığınız her türlü estetik sebepten daha önemli ve değerlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.