xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Light Kola İçmeyi Bırakmak Neden Önemli

0 1.638

İster kilo vermek amacıyla, ister tadı hoşumuza gittiği için zaman zaman tükettiğimiz light kola ve benzeri light asitli içecekler aslında göründükleri kadar masum değiller. Her ne kadar kalorileri azaltılmış olsa da bu tarz içecekler kilo verme çabalarınızı baltalayabilir, daha da kötüsü aşırı tüketimde çeşitli kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskinizi arttırabilirler. Diyet ya da normal kola içmeyi bırakmak ise genel sağlığınızda ciddi iyileşmelere neden olur ve size daha sağlıklı bir beslenme düzeninin kapılarını açar. Peki kalorisi azaltılmış asitli içecekleri ve light kolayı bırakmak vücudumuzda ne gibi olumlu değişikliklere neden olur?

1.Kronik baş ağrıları ve/veya migren ağrıları azalır, konsantrasyonunuz artar.

Uzun süre boyunca her gün en az bir bardak diyet kola ya da muadili diyet gazlı içecek tüketen kişilerin sıklıkla tekrarlayan orta ölçekli baş ağrıları ve azalan odaklanma gücü ve süreleriyle karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu durumun sebebi ise bu içeceklerin üretiminde yüksek miktarlarda kullanılan yapay tatlandırıcılarda bulunan çeşitli kimyasalların beyin kimyasını değiştirmeleri, ödül mekanizmasını dengesizleştirmeleri ve sinir sisteminde bozulmalara yol açmalarıdır. Bu etkilerin her birinin sonuçta sebebi anlaşılamayan baş ağrılarına, gerginliğe ve uykusuzluğa yol açabildiği Avrupa Klinik Beslenme Dergisi’nde (European Journal of Clinical Nutrition) 2013 yılında yayınlanan bir araştırmada kanıtlanmıştır. Kalorisi azaltılmış kola tüketimini tamamen bırakmak kısa sürede bu rahatsızlıkların (eğer başka bir sebepten kaynaklanmıyorlarsa) ortadan kalkmasını sağlar.

2.Tat alma duyunuz güçlenir.

Diyet gazlı içecekleri bırakır ya da tüketimlerini büyük oranda azaltırsanız yiyeceklerin tadını daha iyi almaya başlarsınız. Çünkü bu içeceklerde yer alan tatlandırıcılar dilinizdeki tat alıcı dokuları ve beyninizin tat alma merkezini tahrip ederler. Diyet kola içmek tatlı ihtiyacını kısa bir süreliğine bastırmış gibi görünebilir, ancak aslında vücuda yoğun miktarda yapay tatlandırıcı girmesi orta vadede tatlı krizlerini tatmin etmenin aksine tetikler.

3.Tartıda daha mutlu edici sonuçlarla karşılaşırsınız.

Sonuçları Amerika merkezli Diyabet Bakımı (Diabetes Care) dergisinde yayınlanan ve tam 9 yıllık araştırmalara dayanan bir çalışma düzenli olarak diyet gazlı içecekler tüketenlerin özellikle göbek bölgelerinde aynı beslenme düzenini takip edip bu tarz içecekler tüketmeyenlere göre daha fazla yağ birikimi gerçekleştiğini ortaya koymuştur. Aynı zamanda kalorileri sıfıra yakın olsa bile gazlı içeceklerin obezite riskini %65 oranında arttırdığı da aynı çalışmada kanıtlanmıştır. Diyet kolayı bırakmak başta obezite ve yüksek kan basıncı olmak üzere pek çok rahatsızlığa yakalanma riskinizi büyük oranda azaltır.

4.Kemikleriniz güçlenir.

Asitli içecekleri bırakmak kemiklerinizi güçlendirmek ve ileri yaşlarda kemik erimesi hastalığına yakalanma riskinizi azaltmak için yapabileceğiniz en iyi şeydir. 2014 yılında yapılan bir araştırma orta yaşlı kadınlarda her gün tüketilen bir bardak light asitli içeceğin kalça kemiği zedelenmesi riskini %14 oranında arttırdığını ortaya koymuştur. Orta yaş üstü kadınlar üzerinde yapılan bir başka araştırmada ise düzenli olarak kola içen deneklerde yine kalça bölgesindeki kemiklerin mineral yoğunluklarının normalin oldukça altında olduğu tespit edilmiştir. Tüm bu sonuçlar bir araya geldiğinde light kolanın zararları arasında kemikleri güçsüzleştirmenin de olduğu açıkça görülmektedir.

5.Yemeklere olan genel yaklaşımınız değişir.

Columbia Üniversitesi Kilo Kontrolü Merkezi’nden diyetisyen Heather Bainbridge, içecek tercihini diyet ve gazlı olanlardan yana kullanan hastalarının yemek tercihlerinin kullanmayanlara göre daha sağlıksız ve dengesiz olduğunu dile getirmiştir. Bu durumun en önemli sebepleri arasında kişilerin içecekten kalori almadıkları için yüksek kalorili yemeklerin kilolarına büyük bir etkisi olmayacağını düşünmeleri ve yapay tatlandırıcı içeren içeceklerin yağlı ve şekerli yiyecek tüketimini tetiklemesi vardır. Bu içeceklerin tüketiminin azaltılması daha sağlıklı yemek seçimleri yapılmasının ve beslenme bilincinin güçlenmesinin de önünü açmaktadır.

6.Böbrekleriniz güçlenir.

Günde 2 su bardağı ya da daha fazla diyet kola içen kadınların böbrek rahatsızlıklarına yakalanma riskleri içmeyenlere göre 2 kat daha fazladır. Light kolayı bırakmak böbreklerinize deyim yerindeyse rahat bir nefes aldırır. Böbreklerimiz kolanın ve diğer tüm gazlı içeceklerin içeriğinde bulunan ve her gün yeni zararları ortaya çıkan pek çok maddeyi tanımlamakta, tıpkı bizim gibi, zorlanırlar ve bu iş için büyük bir çaba harcarlar. Bu içecekler bırakıldığında böbrekler asıl işlerine, yani vücudumuzu zararlı maddelerden arındırmaya, kan basıncını düzenlemeye ve faydalı mineralleri vücuda kazandırmaya devam edebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.