xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Likit Eyeliner Sürmenin Püf Noktaları

4 3.219

Eyelinerlar günümüzde hem günlük olarak, hem de özel etkinlikler ya da partiler için yapılan göz makyajının ayrılmaz birer parçası olarak görülüyorlar. En basit haliyle göz kapağının üstüne kusursuz bir çizgi çizme ve bu çizginin sonuna dışarı doğru uzayan bir kuyruk ekleme olarak özetlenebilecek eyeliner sürme işlemi özellikle yazımızın konusu olan likit eyeliner söz konusu olduğunda oldukça karmaşık bir hal alabiliyor.

Yazımızda sizler için likit, yani sıvı halde bulunan eyeliner sürmenin püf noktaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

1. Makyaja başlamadan önce eyeliner şişenizi iyice çalkalayın. Şişeyi çalkalamak eyelinerın şişe içerisinde eşit biçimde dağılmasını sağlayacak ve fırçanın üstünde birikmesini engelleyecektir.

Yine de fırçayı çıkardığınızda üzerinde gereğinden fazla ürün olduğunu düşünüyorsanız onu şişenin kenarlarına ya da temiz, kuru bir beze sürerek temizleyebilirsiniz.

2. Göz kapağınızın ortasından başlayarak sonuna doğru kalın olmayan bir çizgi çekin. Ardından bu çizgiyi yine ortadan başlayarak göz kapağınızın göz pınarıyla birleştiği noktaya kadar uzatın.

Eğer çizgiyi taşıracağınızdan ya da elinizin titreyeceğinden korkuyorsanız göz kapağınızın üstüne önce siyah göz kalemiyle bir çizgi çekip bunun üzerinden de geçebilirsiniz.

3. Eyeliner sürmenin incelikleri arasında en önemlisi; ikinci adımda bahsettiğimiz ana çizginin kusursuz olmasıdır. Bunun için çizgiyi çektikten sonra kirpiklerinizin üstünde kalan bölgeyi küçük dokunuşlarla, fırçayı eyelinera mümkün olduğunca az batırarak doldurmalısınız.

İşlemin sonunda hala küçük boşluklar mevcutsa endişelenmeyin, bunlar büyük ihtimalle rimelinizi sürdükten sonra ortadan kalkacaklardır. Eğer bu aşamada hata yaparsanız bir kulak çubuğunun ucuna bir parça makyaj temizleyici alın, fazlasını alın ve çizginin taşan kısmını makyajınızın geri kalanına zarar vermeden silin.

4. Eyelinerınıza kusursuz bir kuyruk eklemek için göz kapağınızın sonunda bıraktığınız çizginin ucundan yukarı doğru kısa bir çizgi daha eklemeniz yeterli olacaktır. Kuyruk çekme işleminin eyeliner sürmenin püf noktaları arasında yer almasının sebebi ise genellikle iki taraftaki kuyrukların eşit olmamasıdır.

Eğer böyle bir endişeniz varsa kuyruk oluşturmak için bir kartvizitin kenarından faydalanabilir ya da çizginin sınırı olmasını istediğiniz noktaya küçük bir parça şeffaf bant yapıştırıp işiniz bittiğinde bunu çıkarabilirsiniz.

Bu yöntem hem kusursuz ve eşit kuyruklar çizmenizi kolaylaştıracak, hem de eyelinerınızın dağılıp bulaşmasını engelleyecektir.

Eğer eliniz eyeliner sürmeye alışık değilse işe öncelikle tek bir çizgiden oluşan basit kuyruklar çizerek başlayın. Biraz uzmanlaştığınızda bu kuyrukları kalınlaştırarak, göz kapağınızın üzerine çizdiğiniz çizgiyle üstten birleştirip içlerini doldurarak ya da bitiş yerlerine küçük figürler çizerek daha çarpıcı hale getirebilirsiniz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir:

Maskara sürmenin püf noktaları

Gözleri iri gösteren makyaj teknikleri

4 Yorumlar
 1. Kader

  Bu konuda çok zorlanan birisi olarak likit eyeliner sürmenin püf noktaları çok işime yarayacak. El alışkanlığım olmadığı için ayna karşısında epey vakit harcıyorum.

  1. Hilal Uslu

   Dilerim gerçekten işinize yarar. Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. En kısa zamanda iade-i ziyaret yapmayı yazdım aklıma. Yaşasın blog kardeşliği! =)

 2. Bahar Gödekmerdan

  Güzel bir yazı olmuş gerçekten, faydalı!

  1. Hilal Uslu

   Teşekkür ederiz Bahar Hanım, yine bekleriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.