xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Limonlu Su İçmenin 7 Faydası

3 3.839

Bazı insanlar güne kahve veya çay yerine limonlu su içerek başlarlar. Limonlu suyun faydaları hakkındaki bilgilerin çoğu bilimsel araştırmalardan ziyade bireysel deneyimlere dayanır. İşte limon suyunun en çok dile getirilen faydaları:

1.Hidrasyonu Destekler

Hidrasyon, vücudun su ihtiyacının karşılanıyor olmasını ifade eden bir terimdir. Bilimsel araştırmalara göre insan vücudunun günde 2.580 gramla 3.550 gram arasında su alması gerekir. Gün içinde tüketilen yiyecek ve içeceklerden alınan su da buna dahildir. Su, hidrasyon için en ideal içecektir fakat herkes gün boyunca bardak bardak su içmekten hoşlanmaz. Limon, suyun lezzetini arttırarak, kişinin su tüketiminin artmasına yardımcı olabilir.

2.Sindirimi Kolaylaştırır

Bazı insanlar bağırsak faaliyetlerini düzenlemek için sabahları limonlu su tüketirler. Uyanınca ılık veya sıcak limon suyu içmek sindirim sisteminin harekete geçmesini teşvik edebilir.

3.İyi Bir C Vitamini Kaynağıdır

Limon gibi turunçgiller ailesinden gelen meyveler hücreleri serbest radikallerin verdiği hasarlardan koruyan en önemli antioksidan olan C vitamininden yana zengindir.

C vitamini kardiyovasküler hastalıklara yakalanma ve inme geçirme riskini azaltabilir, kan basıncını düşürebilir. Bazı araştırmalar C vitamini eksikliği olan kişilerde, özellikle de yüksek tansiyon sorunu olan obez erkeklerlerde inme riskinin daha yüksek olduğunu göstermiştir. C vitamininin bazı insanlarda soğuk algınlığını önleyebileceği, semptomları hafifletebileceği veya iyileşme sürecini kısaltabileceği yönünde görüşler de vardır ama bu konu kesin bir şekilde kanıtlanmamıştır.

Limon, yüksek oranda C vitamini içeren narenciyeler listesinin başında olmamakla beraber, iyi bir kaynaktır. Çeyrek su bardağı limon suyu 23 gram kadar C vitamini içerir. Bu miktar, günlük olarak alınması önerilen C vitamini miktarının yüzde 30’udur.

4.Kilo Kaybını Destekler

Fareler üzerinde denenen yüksek yağ içerikli bir diyet, limonda bulunan polifenol antioksidanların kilo alımını azalttığını göstermiştir.

Aynı sonuç insanlar üzerinde kanıtlanmış değildir. Limonlu suyun zayıflamaya yardımcı olduğu kesin olarak söylenemez, fakat bu yönde güçlü kanıtlar mevcuttur. Bu etkinin su tüketimindeki artıştan da kaynaklanıyor olabileceği düşünülmektedir.

5.Cilt Kalitesini İyileştirir

Limondaki C vitaminin kırışıklıkları azaltabileceği düşünülmektedir. Amerikan Beslenme Derneği’nin yayınladığı bir araştırmaya göre, yeterince C vitamini tüketen insanların ciltlerinin kuruması ve buruşması ihtimali daha düşüktür.

Suyun cildi nasıl etkilediği yolunda farklı görüşler olmakla beraber, nemini kaybeden cildin kurumaya ve kırışmaya daha eğilimli olduğu kesindir. Cildi nemlendirmek için nemlendirici sürmenin mi, yoksa daha fazla su içmenin mi daha etkili olduğu tam olarak anlaşılmamış olsa da, günde 8 bardak su içmenin cildin nemli kalmasını ve toksinlerden kurtulmasını sağladığı düşünülmektedir.

6.Böbrek Taşı Oluşumunu Engellemeye Yardımcı Olur

Limondaki sitrik asit, böbreklerde kalsiyum oksalat taşı oluşmasının engellenmesine yardımcı olabilir. Limonlu su içmek  daha fazla sitrik asit almanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda böbrek taşı oluşumunu önlemek için ihtiyaç duyduğunuz suyu da sağlar.

7.Nefesi Ferahlatır

Hiç elinizdeki güçlü bir kokudan kurtulmak için limon suyu sürdünüz mü? Limonlu suyunun yararları listelerinde yer alan maddelerden biri de kötü kokuları giderme özelliğidir. Sarımsak, soğan veya balık gibi yiyecekler yendikten sonra oluşan ağız kokularını hafifletir.

Yemeklerden sonra ve sabahları kalkınca 1 bardak limonlu su içerseniz nefesiniz tazelenir. Limonun tükürük salgısını teşvik ettiği düşünülür, ve su, ağızda bakteri üremesine ve dolayısıyla ağzın kokmasına sebep olan ağız kuruluğunu önler.

Limonlu Su Nasıl Hazırlanır?

Limonlu suyun etkilerinden faydalanmak için düzenli olarak içmeniz gerekir. Marketlerde gördüğünüz hazır limonlu sulardan tüketmek yerine her zaman taze limon kullanmalısınız.

Limonlu su hazırlamak için yarım limonun suyunu 1 su bardağı sıcak, ılık veya soğuk suya ekleyin. Organik limon ve arıtılmış su kullanırsanız limonlu suyunuz daha etkili olur.

Buz küplerinde limon suyu dondurmak da pratik bir yöntem olarak düşünülebilir. Limonlu su içmek istediğiniz zaman bir veya birkaç küpü dolaptan alıp sıcak veya soğuk suya ekleyebilirsiniz.

Limonlu su içmeyi alışkanlık haline getirebilmek için her sabah güne 1 bardak limonlu ılık suyla başlayın. Ve dolapta ya da masanın üzerinde güm boyunca içmek için içine birkaç dilim limon atılmış bir sürahi su bulundurun.

Limonlu Suyun Lezzetini Arttırmak İçin:

İçine aşağıdaki malzemelerden birini veya birkaçını katarak limonlu suyu daha leziz hale getirebilirsiniz.

*Birkaç dal nane

*Bir parça taze zencefil

*1 çay kaşığı akçaağaç şurubu

*1 çay kaşığı ham bal

*Bir tutam tarçın

*Salatalık, portakal veya limon dilimleri

Limonlu Suyun Yan Etkileri

İçine limon eklenmiş su genellikle güvenlidir, ancak bazı potansiyel yan etkiler de mevcuttur. Limonun içeriğindeki sitrik asidin bazı faydaları vardır ama aynı zamanda diş minesini aşındırabilir. Limonlu suyu pipetle içmek ve daha sonra ağzı çalkalamak bu riski azaltır.

Limonlu suyun mide yanması üzerindeki etkileri kişiden kişiye değişebilir. Limonun içeriğindeki sitrik asit bazı insanlarda mide ekşimesine yol açar. Limon sindirim sistemine karıştığında alkali hale gelerek bazı kişilerin de midesini  rahatlatır. Buna deneme / yanılma yoluyla karar vermek gerekir.

Limonlu su içmek tuvalete gitme sıklığını arttırabilir. Limon gibi doğal kaynaklardan gelen C vitaminin idrar söktürücü etki yaptığını gösteren kanıtlar yoktur. Düzenli olarak içilen limonlu suyun idrara çıkma sıklığını arttırması muhtemelen su tüketiminin artmasıyla ilgilidir.

Sonuç Olarak

Limonlu suyun sağlığa faydaları olduğunu gösteren araştırmalar mevcuttur. Ancak, kesin sonuçlara varabilmek için daha çok çalışma yapılması gerekmektedir. Suya limon eklemek lezzetini arttırarak su içme alışkanlığı kazanmanızı kolaylaştırabilir. Limonlu sıcak su içmek insanı rahatlatır. Limonlu soğuk su da ferahlatır ve enerji verir.

Limonlu su, ne şekilde tüketilirse tüketilsin, insanın kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

3 Yorumlar
 1. Deryaninsporgunlugu

  Harika bir yazi. Ben de cok severek iciyorum 😊

 2. Deriasworld

  Cok güzel bilgiler. Tesekkürler 😊

  1. Hilal Uslu

   Ben teşekkür ederim ziyaretin için. = )

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.