xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Maskara Sürmenin Püf Noktaları

0 1.959

İyi bir göz makyajı yapmak istiyorsanız rimel veya maskara olarak anılan yağlı ve boyalı makyaj malzemesini doğru kullanmanız gerekir.  İşlevi kirpiklerin daha uzun, daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlamak olan maskara göz makyajının etkisini arttırır, bakışların daha etkili olmasını sağlar. Maskara seçerken de dikkatli olmalısınız fakat maskara sürmenin püf noktaları hakkında bilgi edinmezseniz ürün ne kadar kaliteli olursa olsun makyajınız güzel olmaz.

Maskara sürmeden önce kirpiklerinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun. Ayrıca kirpikleri önce fırçalayıp sonra da hafifçe pudralamakta fayda var. Maskaranın topaklanması sık yaşanan bir sorundur ve bunu önlemek için yapılacak şeylerden biri ürünü doğal, dağınık kirpiklere değil düzgünleştirilmiş kirpiklere uygulamaktır.

Kirpiklerin topaklanmasını önlemek için ayrıca maskaranın kurumasını beklemek gerekir. Kirpik kıvırıcı kullanacaksanız maskaradan önce uygulamalısınız.

İyi bir makyaj için vazgeçilmez bir malzeme olan maskarayı tabakalar halinde sürmelisiniz. 2 ince tabaka tek 1 kalın tabakadan daha iyi sonuç verir. 2 kattan fazlası topaklanma riskini arttırır, bunu yaparsanız da çok özenli olmalısınız. Fırçaya fazla miktarda alırsanız kontrol etmekte zorlanırsınız.

Maskara sürerken az miktarda ürünü bir gözünüzde kullanın, biraz bekleyip diğer gözünüze geçin. Siz bunu yaparken ilk uygulamanızda kullandığınız maskara da iyice kurumuş olur. Ürünü alırken fırçayı pompalamayın, bu tüpün içine hava girmesine ve rimelin çabuk kurumasına yol açar. Bunun yerine fırçayı tüpüne soktuktan sonra sağa sola çevirin. Çıkardıktan sonra üstünde fazla miktarda ürün olduğunu fark ederseniz fazlasını noktalar halinde tüpün içine bırakın.

Üst kirpiklere maskara sürerken başınızı arkaya kaydırarak ileriye doğru bakın ve ürünü kirpik diplerinden uçlarına doğru uygulayın. Fırçayı kirpik diplerine çok bastırmayın, hafifçe dokundurun. Sonra sağlı sollu hareketler yaparak uçlara doğru çekin.

Alt kirpiklere maskara uygularken yukarıya doğru bakın. Hafif, doğal bir makyaj yapmak istiyorsanız alt kirpiklere maskara uygulamayın veya çok az miktarda sürün. Alt kirpik diplerinin altına kağıt mendil yerleştirerek rimelin sağa sola bulaşmasını önleyebilirsiniz. Cildinize ürün bulaşırsa önce lekenin kurumasını bekleyin, sonra bir kulak temizleme çubuğuyla üstüne dokunun.

Rimel kullanırken gözlerinizin durumunu da dikkate almalısınız. Gözleriniz birbirine uzaksa göz pınarlarınıza doğru yoğun miktarda rimel sürün. Birbirine yakın gözlere sahipseniz ürünü kirpiklerin orta ve dış kısımlarında daha yoğun uygulayın. Dış kenarları aşağıya doğru hafif düşük gözleriniz varsa rimeli kirpiklerin orta kısmında yoğunlaştırıp dış kısmında hafif tutun.

Sürdüğünüz rimelin baya uzun süre dayanmasını, uzun saatler boyunca tazeleme ihtiyacı duymamayı istiyorsanız veya yağışlı bir günde dışarıda zaman geçirecekseniz suya dayanıklı rimel kullanmanız iyi olur. Bu tip rimeller kirpikleri kurutabileceğinden bu gibi gereklilikler dışında kullanmak pek tavsiye edilmez. Kullanacağınız zaman da nemlendirici özelliği de olanları tercih etmelisiniz.

Suya dayanıklı maskara çeşitlerini çıkarmak diğerlerine göre daha zordur, özel bir temizleyici kullanmak gerekir. Bu kategoride kullanabileceğiniz ürünlerden biri Oriflame 5 in 1 Wonder Lash Waterproof Mascara olabilir. Kirpikleri yüzde 40 daha uzun hale getiren ürünün formülünde bakım yapan ve nemlendiren bir kompleks de bulunuyor. Güneşli, sıcak günlerde maskara kullanmayı abartmamak gerektiğini de hatırlatalım.

 

Maskarayla rimel arasındaki fark konusunda da göz attım böyle bir yazı yazmışken. Anladığım kadarıyla, aralarında ufak bir fark olmakla beraber,  bu 2 sözcüğü aynı şey için kullanmamızda bir terslik yok. Rimel maskaraya göre daha likit bir yapıya sahip, maskaranın kirpik kalınlaştırıcı etkisi biraz daha fazla olabilir. Birkaç kaynağa baktım ama başka bir farktan söz edildiğini görmedim.

Maskaranın kullanım ömrü pek çok kaynakta 3 ay olarak geçiyor. Bu sürenin sonunda maskara kurumaya başlıyor ve ziyan olmasın diye içine yağ vb. ekleyerek sulandırılması tavsiye edilmiyor. Bu gözlerinize zarar verebilir, yanmaya ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Maskara Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Cilt bakımı ve makyaj için kullandığınız malzemelerde çok ucuza kaçmayın. Bütçenizi çok aşan ürünlere para yatırmayın ama kaliteli markaların ürünlerini kullanın. Ürünün çok fazla kimyasal içermemesine dikkat edin. Maskara fırçası amaca uygun olmalı. Kirpiklerinize şekil verememek gibi bir derdiniz varsa kıvrık fırçalı olanlarını tercih etmelisiniz. Düz fırçalar ise kirpikleri uzatmaya yarar.

Kısa kirpikler için uzunluk veren rimelleri tercih edin. Kirpikleriniz seyrekse fırçanın kıllarının sık olmasına dikkat edin. Siyah maskara daha etkileyici bakışlar elde etmenize yol açar ve daha çok tercih edilir ama fazlası sarışınlarda ve açık renk gözlerde fazla sahte bir görünüme yol açabilir.

Saçlarınız sarı veya kızılsa açık kahve ya da samur tonlarında bir rimel daha iyi duracaktır. Siyah kullanmayı tercih ederseniz çok kalın, çok koyu bir şekilde sürmemeye çalışın. Saç rengi açık kahve – siyah arası renklerde olanlarsa siyah ve siyah – kahve tonlarındaki rimelleri rahatça kullanabilirler.

Göz rengine göre maskara seçimi ise şu şekilde olmalı: Gözleriniz kahverengiyse rimelinizin rengi siyah veya kahverengi olsun. Lacivert maskara da kahverengi göze yakışır. Mavi veya yeşil gözlere sahipseniz koyu – açık kahve tonlarındaki maskaralar sizin için idealdir. Mor ve mürdüm tonlarıyla göz renginizi vurgulamayı da deneyebilirsiniz.

Farklı rimelleri bir arada uygulayabilirsiniz; örneğin önce uzatıcı, sonra da dolgunlaştırıcı rimel uygulayabilirsiniz. Ayrıca piyasada 2 – 3 farklı etki yapan maskara çeşitleri de bulabilirsiniz. Örneğin Oriflame Eyes Wide Open Maskara fırçasının siyah kısmıyla orta ve dış kirpiklerde etkileyici bir kıvrım yaratırken koni şeklindeki pembe renkli uç kısmıyla iç ve alt kirpiklerin kıvrılıp yukarıya doğru kalkmasını sağlıyor.

Oriflame The One Double Effect Maskara ise ince başlığıyla uzatıcı, kalın başlığıyla dolgunlaştırıcı etki yapıyor.

Hafif bir formülü olan, dağılma ve topaklanma karşıtı bir maskara istiyorsanız aradığınız ürün Oriflame The One Featherlight Maskara olabilir. Yastık fırçasıyla kirpikleri tek tek ayıran bu maskara hayal ettiğiniz uzun ve belirgin kirpiklere kavuşmanızı sağlıyor.

Lens kullanıyorsanız anti alerjik maskaraları tercih edin. Gözlük kullanıyorsanız kirpikleri fazla uzatan maskaralardan uzak durun, kirpikleriniz gözlüğün camlarına değip sizi rahatsız edebilir.

Son olarak; asla makyajla uyumayın. Rimel, far, göz kalemi, ruj, fondöten; makyaj amacıyla ne sürdüyseniz hepsini itinayla, hoyrat hareketler yapmadan cildinizden çıkarın.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir:

Gözleri iri gösteren makyaj teknikleri 

Ev yapımı göz çevresi maskeleri 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.