xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Mayonezle Saç Bakımı Denemeye Değer

0 2.213

Mayonezin kuru ve kırılgan saçları nemlendirip yumuşatma özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Ben mayonezle saç bakımı yapmak diye bir şey olduğunu biliyordum, hatta epey zaman önce bu konuda 1-2 yazı da yazmışım ama konunun fazla üstünde durmamıştım. Bugün Binkelam için yazmak fikriyle konuya tekrar bir göz attım mayonez kullanarak saç bakımı yapmanın gerçekten denemeye değer olabileceği kanısına kapıldım. Yaklaşık 3 aydır no poo yapıyorum ben, saçlarımı şampuan ve saç kremi kullanmadan (Defne sabunu ve elma sirkesi kullanarak) yıkıyorum, o konuyu da daha sonra yazacağım. Bu mayonez mevzusu da fena takıldı şimdi aklıma, denemek niyetindeyim ben. Parlak, yumuşak ve ipeksi saçlar vaat eden bu yöntemler uygulanması zor veya maliyeti yüksek şeyler de değil. Topladığım bilgilere beraberce göz atalım mı? Buyurun:

 

Öncelikle şunu belirteyim; bu iş için tam yağlı ve olabildiğince organik, birtakım baharatlar falan içermeyen bir mayonez kullanmak lazım. Ev yapımı mayonez kullanmak en iyisi olabilir aslında. Bunu tercih edenler için bir tarif vereyim.  1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı sirkeyi birbiriyle karıştırın. Ayrıca 2 çorba kaşığı kadar da  kanola yağı temin etmelisiniz. Bir yandan karışımı çırparken bir yandan da kanola yağını yavaş yavaş üstüne ekleyin. (Sızma zeytinyağı da kullanılabilir, bazı kaynaklarda öyle yazıyor.) Karışım mayonez yoğunluğuna ulaşana kadar çırpmaya devam edin. Bu bitkisel saç maskesi şu şekilde kullanılıyor:  Maskeyi saçlarınıza uygulayıp başınızı bir duş başlığıyla kapatıyor ve 1 saat bu vaziyette bekliyorsunuz. Daha sonra saçlarınızı şampuanla yıkıyorsunuz.

mayonezle saç bakımı

Hazır mayonez de kullanabilirsiniz tabii ama tekrar edeyim organik mayonez olmalı bu. Bu şartlarda ne kadar organik olabilirse artık, insanlar yemeyip içemeyip yediğimize içtiğimize hile katıyorlar. Yine de araştırmak lazım, güvenilir birkaç marka vardır belki de. Kullanacağınız mayonez oda sıcaklığında olmalı, bu yüzden kullanmadan bir süre önce buzdolabından çıkarmak lazım. Biraz ısındığı zaman içeriğindeki yağlar saçlarınıza daha kolay nüfuz edecektir.

Mayonez ile saç bakımı yapmakla ilgili olumsuz bir yazıya denk geldim, ondan da söz etmek istiyorum. Bu yazıda mayonezin ağır koktuğundan (Kendiniz hazırlar veya olabildiğince az katkılı, doğal bir ürün bulabilirseniz o kadar kokmaz gibi geliyor bana) saçlara yağlı ve karışık bir hava verebileceğinden söz ediliyor. Bir de saçları ağırlaştırabileceğine işaret edilmiş. Ben mayonezin daha çok normal ve kuru saçlar için uygun olacağını sanıyorum, yağlı saçların yağlılığını azdırabilir belki de gerçekten. Mayonezin yoğun nemlendirici özelliği olduğu ortada, bunu da dikkate almak lazım. Neticede mayonezle saç bakımı yapmaya alternatif olarak gösterilen yoğun saç kremlerinin içinde de bin bir türlü kimyasal var. Ben birçok yerde rastladım doğal bakım önerenlerle hazır kozmetiklere yönlendirenlerin birbirine laf soktuğuna, normaldir herhalde, rekabet meselesi. Karar bizim tabii, ama bizim de kafamızı fena karıştırıyorlar.

Önemli Olabilecek Not: Mayonezli maskeyi saçlarınızdan çıkarmak için ılık su kullanın, özellikle de yumurtalı bir maske hazırladıysanız. Sıcak su yumurtanın pişmesine sebep olabiliyormuş.

mayonez ile saç bakımı

Mayonezle Saç Bakımı:

Saçlar için mayonezli saç bakım maskesi tarifleri de var piyasada, direkt mayonez kullanmak da mümkün. İkincisini yapacaksanız mayonezi sürmeden önce saçlarınızı tarayıp ılık suyla ıslatın. Böylece mayonezi daha kolay yayabilirsiniz. Kullanılacak miktar saçların uzunluk ve gürlüğüne göre değişir tabii. Genel olarak yarım fincandan söz ediliyor, bundan fazla kullanmamaya çalışın, çok fazlası iyi değil. Mayonezi saçlara ve saç derisine uygularken her yana ve iyice yaymak için geniş dişli bir tarak kullanmakta fayda var. Baktınız yer yer dağılmamış mayonez kümeleri oluştu saçlarınızda, biraz sıcak suyla bunları dağıtabilirsiniz. Sonra saçlarınızı duş başlığı, poşet; öyle bir şeyle güzelce örtün ve 1 saat kadar bekleyin. Sıra yıkayıp durulamaya geldiğinde epey uğraşmak gerekebilir saçları arındırmak için. Ki evet öyleymiş, şimdi bir yerdeki yorumlara bakıyorum da, durulamayı baya titizlikle yapmak lazım.

Besleyici mayonez maskesi: Saçlarınız çok kuruysa mayoneze süt ve bal ekleyerek güçlü ve besleyici bir saç bakım maskesi elde edebilirsiniz. Bunun için yarım su bardağı katkısız mayonez ile 1’er yemek kaşığı süt ve balı karıştırın. Maskeyi saçlarınıza uygulayıp başınızı kapatarak  1 saat bekleyin.

Bukleleri yatıştıran mayonez maskesi: Saçınızın kıvırcıklığını biraz kontrol altına almak istiyorsanız bu maske sizin için. Yarım su bardağı mayoneze 1 yumurtanın akını ekleyip ikisini güzelce karıştırın. Karışımı saçlarınıza yedirip başınızı örtün ve 1 saat bekleyin. Bu aynı zaman da kuru saçlar için de gayet etkili bir maskedir.

Çok kuru ve hasar görmüş saçlar söz konusuysa tercih ettiğiniz maskeyi saçlarınızda 1 gece boyunca bekletip sabahleyin temizleyebilirsiniz. Bunu yapacak olursanız yastığınızı bir şekilde korumaya alın veya ne bileyim üstüne feda edebileceğiniz bir örtü falan yayın, aksi taktirde üstünde yağ lekeleri kalabilir.

mayonezli saç bakım maskesi

Mayonezle Saç Bakımı Yapmanın Faydaları:

Şimdik şöyle; endüstriyel mayonezlerin içine kim bilir neler katıyorlardır (İstisnalar kaideyi bozmaz) ama orijinal mayonez tarifi zeytinyağı, limon ve yumurta ile hazırlanıyor ve taze olarak tüketiliyor. Bunlar saça faydaları olan maddeler; zeytinyağı saç bakımında bir klasiktir zaten, yumurta saça faydalı proteinler içerir, limon suyu da saç derisini atık maddelerden temizler – kepeğe karşı da etkilidir ayrıca. Size yukarıda kanola yağı içeren bir mayonez tarifi verdim ama bunu sadece saçlar için kullanmakta fayda var, yemeklerde kullanmak doğru olmayabilir. Fazla araştırmadım ama kanola yağının zararları ile ilgili yazılar var, öyle görünüyor ki mutfakta kullanmak doğru değil. Yok böyle bir şey tarzı yazılar da gördüm gerçi şöyle bir bakarken, ne yiyeceğimizi şaşırdık tarzında şeyler de gördüm; hakkaten ne yiyeceğimizi şaşırdık ama, yazık bize!

Mayonezli saç maskesi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler:

1. Bir karışım hazırlıyorsanız ortaya homojen bir karışım çıkması için iyice karıştırın.

2. Maskeyi kullanmadan önce saçlarınızı epey bir ıslatın, sonra varsa fazla suyunu alın.

3. Saçlarınızı tutam tutam ayırdıktan sonra maskenin bir kısmıyla saç diplerine masaj yapın. Sonra kalanını tepeden tırnağa bütün saçınıza yayın.

4. Daha iyi sonuç almak için maskeyi sürüp başınızı kapattıktan sonra üstüne bir de sıcak suyla ıslatılmış havlu sarın. Havlunun 20 dakika beklemesi yeterli.

5. Saçları maskeden arındırma zamanı geldiğinde önce bolca ılık su kullanın. Daha sonra saçlarınızı her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Durulamayı kısa geçiştirmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.