xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Meltem Açıkel Sunar: Pratik Ev Ekonomisi Fikirleri

0 2.861

Yazıyı binkelam.com sunuyor aslında tabii ama aşağıda göreceğiniz bilgiler Meltem Açıkel tarafından, son zamanlarda galiba daha çok Zahide ile Yetiş Hayata programında verilen bilgiler . Ev işleri için pratik bilgiler herkese lazım oluyor, bu yüzden sitede bu konuda 1 yazı olması yetmez dedim, 1 tane daha olsun. Açıkel’in verdiği pratik ev ekonomisi fikirleri hayatınızı kolaylaştıracak. Öyleyse başlayalım hemen:

Deri kıyafetleri bozulmadan saklamak için önce hafif nemli bir bezle silin ve 10 dakika kadar kurumaya bırakın. Sonra üstüne gliserin (Veya hakiki zeytinyağı) dökülmüş yumuşak bir bezle silin. Biraz bekletin, sonra da kumaş bir elbise torbasının içine koyun.

Deri çizme ve botları sağlıklı bir şekilde saklamak için deri kıyafetlere yaptığınız gibi nemli bezle silin. Sonra kurulayıp hakiki zeytinyağına batırılmış bir tülbentle silin. Zeytinyağı deri ayakkabının çatlamaya meyilli sıkı derisinin gevşemesine yol açar.

Çizmenin tabanını da karbonatlı suyla silin. Sonra bir kartonun veya pamuklu bezin içinde saklayın. Asla naylon torbada muhafaza etmeeyin, naylon derinin nefes almasını engeller.

Kaldırdığınız yorganları açtığınız zaman mis gibi bir koku duymak için beyaz sabun kalıntılarını rendeleyip keselerin içine koyun. Ayruca biraz da lavanta yağı vb. güzel kokulu bir yağ veya kurutulmuş portakal kabuğu ekleyin. İçine böyle keseler koyduğunuz yorganlar açıldığı zaman ortalığa güzel bir koku salacak.

Gümüş ve metal eşyaları / takıları parlatmak için yumuşak bir beze sürülmüş diş macunuyla güzelce ovalayın. Nasıl pırıl pırıl olduklarına şaşıracaksınız.

Kapı kolları, pencere kolları; hiçbirini affetmeyin. Şu anda bir yandan bir videoya bakıyorum, cidden baya işe yarıyor.

Ayak bakımı yaptığım, sıklıkla duş aldığım ve çorap değiştirdiğim halde ayaklarım kokuyor diyenler; bu sorunun sebebi ayakkabılarınızın içinde terlemeden ve rutubetten dolayı bakteriler oluşması olabilir.

Bunu engellemek için karbonat kullanabilirsiniz. Karbonat rutubeti emer, kokuyu emer, mikrop kırıcı özelliği vardır. Ayakkabılarınızın içine akşamdan bol miktarda karbonat koyun, ayakkabıyı elinizde silkeleyerek karbonatın her yanına ulaşmasını sağlayın ve gece boyunca öyle bırakın. Sabahleyin silkeleyip boşalttıktan sonra iç rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Ayakkabıların içindeki bakterilerden kaynaklanan ayak kokusu için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem de şöyle: İçtiğiniz herhangi bir poşet çayın kullanılmış poşetini bir köşede kurumaya bırakın.

Kurumuş poşeti yine akşamdan ayakkabıların içine koyun. O ayakkabıyı birkaç gün boyunca kullanmayacaksanız poşet içinde kalabilir.

Ayakları sıkan ayakkabılar nasıl da sıkıntı verir, değil mi? Meltem Açıkel bu sorun için de şunu öneriyor: Bir parça gazete kağıdını elinizde dürüp bükün ve bir miktar elma sirkesi ile iyice ıslatın. Sonra da sıkın ve ayakkabının içine, burun kısmına doğru ittirerek yerleştirip 1 gece öylece bırakın.

Daha etkili bir  sonuç almak istiyorsanız bu haliyle bir naylon poşetin içine alın, poşetin ağzını kapatın ve dipfrize yerleştirin ve 1 gece bekletin. Çıkardıktan sonra donmuş olan gazete kağıdının yumuşamasını bekleyin. Sonra da ayakkabının içine nemi alması için karbonat serpin. Son olarak ayakkabıyı silkeleyip karbonatı dökün.

Açıkel’e göre ne sirke kokusundan, ne de dipfrizden çıkmış ayakkabıların yanlardan açılacağından korkmanız gerekmiyor. Ve bu dipfriz yöntemiyle sıkan ayakkabıların 1 numaraya kadar büyümesini sağlayabilirsiniz.

Sıkan ayakkabıları büyüten bir yöntem daha: Bir poşetin içine bir miktar su koyun. Sonra poşeti ayakkabının içine, ayakkabının formunu alacak şekilde yerleştirip ağzını bağlayın. Ayakkabıyı bu vaziyette bir poşetin daha içine yerleştirip dipfrize koyun.

Çıkardıktan sonra içindeki donmuş suyun eriyene kadar bekleyip poşeti içinden alın.  Yine bir parça karbonat serpip rutubetsiz bir ortamda 1 gün kadar bekletin. Bu yöntemde suyun genleşmesi ayakkabının büyümesini sağlıyor.

meltem-acikel-ev-ekonomisi

Dantel ve iğne oyalarını kolalamak için üstlerine saç spreyi sıkın, sonra da ütü bezi kullanarak ütüleyin.

Giysilerin güvelenmesini önlemek için çekmece ve dolapların içine çubuk tarçın veya sandal ağacı kabuğu koyun.

Tuvalet fırçasını dezenfekte etmek için içinde durduğu hazneye elma sirkesi – çamaşır sodası karışımı koyup bekletin.

Peynir çeşitlerini, kekleri, pastaları dağıtmadan, çok düzgün bir şekilde kesmek için bıçak yerine misina kullanın. Yeterli uzunlukta misinayının 2 ucunu 2 elinize alın ve kesmek istediğiniz şeyin tepesinden aşağısına doğru yavaşça indirin.

Tost ekmeklerinin, poşette satılan ekmeklerin son kullanma tarihi gelmeden önce küflenip bayatlamasını önlemek için ekmek dilimlerini içinde birkaç tane kesmeşeker olan bir buzdolabı poşetinin içinde muhafaza edin. Ekmekleri bu şekilde ekmek sepetinde de, buzdolabında da tutabilirsiniz. Bu yöntemde kesme şeker rutubetlenmeyi önlüyor ve ekmek daha geç bayatlıyor.

Çamaşır suyuna alternatif olarak oksijenli su kullanabilirsiniz. Meltem Açıkel size çamaşır suyu yerine kullanabileceğiniz, ayno işlevi görecek ama içeriği çok daha zararsız olan bir alternatif öneriyor; oksijenli su. Bu da şöyle oluyor; bir kabın içine 1 su bardağı oksijenli su koyup üstüne 1 litre su ve yarım limonun suyunu ekliyorsunuz. Ölçüyü orantısını bozmadan ihtiyacınıza göre değiştirebilirsiniz tabii.

Bu doğal çamaşır suyunu elde çamaşır yıkarken kullanabilir, çamaşır makinesinde beyazları yıkarken deterjan gözüne koyabilirsiniz. Bu karışımı renkli çamaşırlar için de kullanabilirsiniz.

Tencere ve tavaların altındaki yağları çıkarmak, kararmaları yok etmek, dibi tutmuş tencereleri kurtarmak için karbonat, elma veya üzüm sirkesi (Evde sirke yoksa limon da olabilir.) kullanabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yanan tencere veya tavaları hemen temizlemeye kalkmak doğru değil, önce içindeki yanığın veya kirin kabarması gerekiyor.

Yapmanız gereken şu; tencerenin dibine  (Veya alt kısmına) karbonat serpip üstüne de biraz sirke ekleyin. veya limon sıkın. Tencereyi böylece 1 gece bekletin. Sonra ilgili bölgeye biraz ılık su serpin ve parmağınızla hafifçe ovalayın. Böylece yanan kısım tencereden ayrılacak. Sonra da süngerle hafif bastırarak silin ve sorundan tamamen kurtulun.

Yanan tencereleri Türk kahvesiyle de temizleyebilirsiniz. Bu yöntem için içtiğiniz kahvenin telvesini tencerenin dibine yayıp üstüne 1 şişe maden suyu dökün. Bu şekilde 1 gece geçtikten sonra bölgeyi silin ve sonucu mutlulukla seyredin.

Sütün taşmasını önlemek için tahta bir kaşığı tencerenin tepesine yatay olarak yerleştirin.

Evdeki karıncalardan kurtulmak için doğal çözüm: Evi karınca basmasını istemiyorsanız öncelikle sağda solda kırıntı, kapağı açık kavanoz falan kalmamasına dikkat edin.

Karıncaların nereden geldiklerini tespit edin ve çıktıkları noktaya beyaz tebeşir sürün.  Pencere kenarı vb. yerlere kiraç tozu serpmek de çok etkilidir, çünkü karıncalar, nefeslerini tıkadığı için, kirecin üstünden geçmek istemezler.

Bebek pudrası da karıncaların sevmediği bir maddedir. Geliş yollarına veya girip çıktıkları yere serperek kullanabilirsiniz.

Karıncalar bütün evi sardı, ne yapmak lazım? Bir kabın içine 1 yemek kaşığı kırmızı toz biber koyun. Üstüne 1 su bardağı su ekleyin. Bu karışımı fısfıslı bir şişeye alıp dolap içlerine, fırının içine, karıncaların olduğu yere püskürtün ve 1 gece bırakın. Karıncala bu sıvıya temas etmekten hoşlanmadıkları için evinizi hemen terk edeceklerdir.

Kıyafetlerdeki ter lekelerini çıkarmak için 2 adet aspirini bir kasenin içine kırın. Üstüne biraz da oksijenli su ekleyin. Kaşığın tersiyle ezerek aspirinlerin oksijenli suyun içinde iyice erimesini sağlayın. Biraz da limon sıktıktan sonra elde ettiğiniz karışımı ter lekesinin üstüne sürüp 5 – 10 dakika bekletin. Daha sonra ter lekeli çamaşırı elde veya makinede yıkayın. Bu etkili doğal yöntem ter lekelerinden kurtulmanızı sağlayacak.

Ev işleri için 25 püf noktası konulu yazımız da ilginizi çekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.