xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Memoirs of a Geisha (Bir Geyşanın Anıları) 2005

0 1.453

Memoirs of a Geisha (Bir Geyşanın Anıları) filminde en beğendiğim sahnelerden biri Sayuri’nin dans sahnesi oldu. (Snow Dance – Kar Dansı) Geyşa mahallesinin atmosferi de güzel canlandırılmış. Beyaz dizi ayarında, hafif bir film, hikayesinin bir özelliği yok ama özenle hazırlanmış, iyi anlatılmış bir hikaye izliyorsunuz.

Dram ve romantizm unsurlarını içeren uzun bir film bu, 2 saat 20 dakika sürüyor. Ben sıkılmadan seyrettim. Kostümler, manzaralar, oyunculuklar, müzikler; hepsi güzeldi. 32 dile çevrilmiş ve bestseller listesine girmiş olan kitabını yıllar önce okumuştum galiba. Öyle ise de unutmuşum, alıp bir daha okuycam.

Konusu şöyle: 9 yaşındaki Chiyo, ablasıyla beraber bir geyşa evine satılır. Fakat iki kardeş farklı yerlerde, farklı şartlarda yaşamak zorunda kalırlar. Bir süre sonra beraberce kaçmayı denerler, ancak başarılı olamazlar.

Hizmetçi olarak çalışmaya başlayan Chiyo, bir gün sokakta hayatı boyunca aşık olacağı adamla tanışır. Yaşı ondan çok büyük olan Başkan Ken Iwamura’dır bu adam. Bundan sonra, onun dünyasına girebilmek için geyşa olmaya karar verir.

Chiyo, uzun ve eziyetli bir süreçten sonra, güzelliği, zarafeti ve becerileriyle herkesin hayranlığını kazanan bir geyşaya dönüşür. İsmi de artık Sayuri olmuştur. Yıllarca hizmet ettikten, hor görüldükten, eğitim aldıktan, kaldığı evin güzel ve popüler geyşası Hatsumomo’dan kötülükler gördükten, bir zamanlar arkadaşı olan Pumpkin’in rakibi haline geldikten sonra, sonunda hedefe ulaşmıştır.

2. Dünya Savaşının patlaması, Sayuri’nin parlak bir şekilde başlayan geyşalık kariyerinin daha ileriye gitmesini engeller. Savaştan sonra, kendisine hayran olan ve Başkanın da hayatını borçlu olduğu iş adamı Nobu’nun ricası üzerine, Amerikalı bir albayı etkilemeye çalışmayı kabul eder. Başkan, Nobu, Pumpkin ve kendisine geyşalık dersleri vermiş olan Mameha’nın da dahil olduğu bir gezi sırasında yaşanan olaylar, hayatının seyrini bir kere daha değiştirecektir.

Memoirs of a Geisha (Bir Geyşanın Anıları) filminde Sauri’yi Zhang Ziyi canlandırıyor, hem de süper bir performansla. Sauri’nin çocukluğunu, yani Chiyo’yu canlandıran oyuncu ise Suzuka Ohgo. Başkan rolünde Ken Watanabe oynuyor. Gong Li, ünlü geyşa Hatsumomo rolünde güzelliğiyle de, oyunculuğuyla da insanı hayran bırakıyor. Kadrodaki diğer isimler de şunlar: Samantha Futerman, Koji Yakusho, Michelle Yeoh, Kaori Momoi, Zoe Weizenbaum ve Youki Kudoh.

Film için yapılan yorumlardan birinin başlığı “Uzakdoğunun Külkedisi” ki bence gayet yerinde bir başlık bu.

Bir başka izleyici “O dans eder, şarkı söyler, ne istersen yapar, seni eğlendirir. Geri kalanı gölgedir. Geri kalanı sırdır.” başlıklı yorumunda şöyle diyor: “Doğal olarak, filmin esas çekici yönü, geyşaların gerçek doğasına göz atmasıdır. Bir geyşa nasıl bir zarafet örneği haline gelir ve kendi sınıfının zirvesine çıkar, nasıl bir eğlendirme ustası olur, öğretildiği gibi, bedenini değil de becerilerini satmayı nasıl başarır; bunları izliyoruz. Öte yandan, filme baktığınızda geyşanın nihai hedefi gösterişli bir dansçı olarak ilk sunumunu yapmak ve ardından bekaretini satmaktır. Kendisi için iyi bir para ödenmesinden gurur duyar üstelik.”

Memoirs of a Geisha için “Güzel film” diyen bir seyirci, sözlerine şöyle devam etmiş: “Okuduğum karışık eleştirilerden sonra, bu filmi izleyeceğimden emin değildim. Ancak, izlemeye karar verdiğim için memnunum. Bu, şimdiye kadar gördüğüm filmler arasında, görsellik açısından en çarpıcı ve etkileyici olanlarından biri. Aradaki büyük yaş farkından biraz rahatsız olmakla beraber, filmin merkezindeki aşk hikayesini kesinlikle sevdim.

Zhang Ziyi, Sayuri’yi çok iyi canlandırmış. Ken Watanabe’nin hayranıyım, onu bu filmde görmek güzeldi, ilişki çok inanılırdı ve ikisinin de harika olduğunu düşündüm. Aslında, filmin bütün oyuncuları başarılıydılar. Hikayeyi ve onun bu kadar duygusal, güçlü bir masal olması için harika bir fon sağlayan bütün setleri sevdim. Bu iyi bir film, izlemenizi tavsiye ederim.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.