xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Mezoterapi Hakkında Merak Ettikleriniz

0 1.468

Dünya genelinde kullanılan estetik amaçlı bir tıbbi uygulama olan mezoterapi selülit tedavisinden saç dökülmesi sorununa, cilt çatlakları probleminden varislerin iyileştirilmesine kadar birçok konuda işe yarıyor. Kelime anlamı ‘Orta deri tedavisi’ olan bu yöntem hakkında bilgiler toplayıp ziyaretçilerimize sunayım dedim. Sitede bu konuda 1 tane bile yazı olmadığını tespit edince kararım iyice pekişti.

İlk olarak 1952’de Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmış olan bu enjeksiyonla güzelleştirme – iyileştirme – zayıflatma yöntemi hakkında verdiğim bilgilerin bu konuyla ilgili merakınızı gidereceğini umut ediyorum.

Sağlık sorunu olmayan herkes mezoterapi yaptırmayı düşünebilir. Uygulamanın sakıncalı olduğu durumlar da var, yazıda bunlar hakkında da bilgiler bulacaksınız.

Mezoterapi Nedir

Mezoterapi; bazı sağlık ve estetik sorunlarının giderilmesi amacıyla problemli bölgeye birtakım solüsyonlar enjekte edilmesidir. Kullanılan solüsyonun içeriği tedavinin amacına göre değişir.

Bu işlem incecik ve çok kısa iğne uçlarıyla yapılır sözü edilecek bir ağrı, acı veya başka rahatsızlık vermez. Fakat herkesin ağrı eşiği aynı değildir, bu yüzden uygulama bölgesine lokal anestezik spreyler uygulanarak rahatsız olma ihtimali sıfıra indirilebilir.

mezoterapi nedir

Mezoterapi hangi sorunlar için kullanılır

Estetik alanında:

* Saç dökülmesi

* Vücut çatlakları

* Selülit tedavisi

* Yara izi tedavisi

* Yüz gençleştirme

Sağlık alanında:

* Varisler ve varis ülserleri

* Migren

* Romatoloji (Bağışıklık sisteminin yetersizliğinden kaynaklanan romatizmal iltihabi rahatsızlıklar ve diğer kas – iskelet sistemi sorunlarıyla ilgilenen tıp dalı)

* Spor hekimliği

cilt mezoterapisi

Cilt Mezoterapisi (Mezolifting) Nedir

Güvenli ve doğal bir cildi soymayan kozmetik prosedür alternatifi olan cilt mezoterapisi veya diğer adıyla mezolifting vitaminler, hyalüronik asit ve antioksidan maddelerin cildin alt tabakalarına enjeksiyon yapılarak aktarılması anlamına gelir. Bildiğiniz gibi, kullandığımız güzellik ürünleri cildin daha çok üstteki, görünen kısmını iyileştirir. Cilt mezoterapisinde ise anti aging ürünlerin daha alt tabakalara ulaşması sağlanır. Böylece kolajen ve elastin üretimi artar, cilt daha elastik ve parlak bir hal alır. Yarım saat kadar süren seansların sonucunda (Ki genelde 1’er ay arayla 2 – 3 seans, 3 – 6 arayla da idame seansları önerilir) yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerdeki yaşlanma belirtileri daha az göze batar hale gelir. Tedaviden sonra hemen günlük yaşamınıza dönebilirsiniz, fakat bir süre güneşten korunma konusunda titiz davranmanız gerekir.

saç mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir

Öncelikle saç mezoterapisinin size neyi sağlayamayacağını söyleyeyim; bu yöntem dökülen saçlarınızın tekrar çıkmasını sağlamaz. Androgenetik alopesi sorununa çözüm getirmez, bu durum bir noktayı geçtikten sonra araştırılması gereken yöntem saç ekimi uygulamasıdır. Ki bu konuda da ciddi bir araştırma yapmadan, işlem için uygun olup olmadığınızı araştırmadan karar vermemek gerekir. Bu yöntemin saç çıkarması bir tek durumda mümkün olabilir; kafa derinizde ölmemiş, aktif saç hücreleri olması durumunda. Ayırca, erkek tipi saç dökülmesi sorununun ileri boyutlara varmasını geciktirebilir.

Saç mezoterapisi, saç derisine özel bir kokteyl uygulanması işlemidir. Böylece saç kökleri güçlenir ve kafa derisindeki kan dolaşımı hızlanır. Bu da saçların güçlenmesini sağlar ve dökülmeyi azaltır veya ortadan kaldırır. Saç mezoterapisinin amacı mevcut saçları korumak, saç kalitesini arttırmak, saçları daha canlı ve parlak hale getirmektir.

Uygulamanın hem saçlar konusunda uzman, hem de saç mezoterapisi konusunda bilgili ve tecrübeli olan bir dermatolog tarafından yapılması gerekir. İşlemin esası saç derisine enjeksiyon yapmaktır ve bunu bütün doktorlar yapabilir. Ama enjekte edilecek kokteylin içinde nelerin, ne oranda bulunması gerektiği; uygulamanın ne sıklıkla yapılacağı gibi detaylar mezoterapi konusunda deneyimli olan dermatologların alanına girer.

Uygulama haftada 1 veya 2 kere yapılan 10 – 30 dakikalık seanslar halinde gerçekleştiriliyor. Genellikle 10 seans tedavi yapılıyor fakat duruma göre bu sayı 20’ye kadar çıkabiliyor. Kişi saç dökülmesinden muzdarip değilse, amaç daha canlı ve güzel görünen saçlara sahip olmaksa, bir nevi yoğun saç bakımı yapılacaksa daha uzun aralıklarla yapılan 3 ila 5 seans da yeterli olabiliyor.

mesotherapy treatment

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

Büyük oranda bir kadın sorunu olan ve kadınların da çok büyük bir kısmında görülen selülit özellikle uyluklarda, kalça ve karın bölgelerindeki derinin düzensiz, çukurlu bir hal almasıdır. Bu noktada ‘Selülit nasıl oluşur?’ konusunda da bilgi verelim; bu sevimsiz şeyler cilt altındaki yağ dokusunun yerinde durmayıp cilt yüzeyine doğru çıkması, çıkık bir hal alması sonucunda oluşur. Yüzeye çıkan yağ kümeciklerinin arasında kalan kan damarları sıkışır, bu bölgede dolaşım bozulur ve ekstradan doku artıkları meydana gelir. Selülitlerden kurtulmak için bu bölgeye sorunu çözecek nitelikte (Örneğin yağları parçalayacak) ilaçlar enjekte edilir. Amaç olmamaları gereken bir yerde beliren doku artıklarını parçalamak, bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak ve yağ hücrelerini küçültmektir.

Mezoterapi etkin ve güçlü bir tedavi biçimi olmakla beraber selülit sorunu mucizeler yaratmasını beklememek gerekir. Genetik yapınız, cilt tipiniz ve yapınız, spor yapan biri olup olmadığınız, sağlıklı beslenip beslenmediğiniz…bunlar tedavinin başarı oranını etkiler. Tedavi, farklı evrelerdeki selülitler için farklı karışımlarla olmak üzere her türlü selülitlere uygulanabiliyor. Selülitler ne derece yoğun ve kabarıksa, ne derece ilerlemişse ona göre solüsyonlar kullanılıyor.

Seans aralıkları ve kaç seans uygulama yapılması gerektiği (Ve dolayısıyla mezoterapi fiyatları) de kişinin durumuna göre değişiyor. 5 -6 seanstan sonra sonuçlar görünmeye başlıyor ve seans sayısı duruma göre 10 – 15’e çıkabiliyor. Bunlar ortalama rakamlar, size en doğru rakamı dermatoloğunuz verecektir tabii.

Mezoterapi İle Bölgesel Zayıflama

Mezoterapi ile bölgesel zayıflama sağlamak mümkün olabiliyor. Bunun için, incelmesi hedeflenen bölgeye, tıpkı selülit tedavisinde olduğu gibi, ince iğneler aracılığıyla yağ yakıcı ilaçlar gönderiliyor. Bu ilaçlar yağ hücrelerini parçalıyor ve uygulama bölgesinin çevresindeki kan akımını hızlandırıyorlar. Sonuçta, parçalanan yağ hücreleri dolaşım sistemine katılıp vücuttan atılıyorlar.

mezoterapi ile kırışıklık tedavisi

Kimlere Mezoterapi Yapılamaz

Kalp yetmezliği sorunu olanlar

Böbrek hastaları

Antikoagülan (Kanın pıhtılaşmasını önlemeye yönelik) tedavi görenler

Diyabet hastaları

İğnesiz Mezoterapi Nedir

Bir sebeple mezoterapi yapmak istiyorsunuz ama enjeksiyon yaptırma fikri size şirin gelmiyor, bu durumda iğnesiz mezoterapi yaptırma yoluna gidebilirsiniz. Bu uygulamada da prensip aynı, sorunlu bölgeye sorunu giderecek karışımlar ulaştırılıyor. Fakat ilaçlar gidecekleri tabakaya iğnelerle değil, elektrik akımı yardımıyla iletiliyorlar. Bu da şöyle oluyor; elektrik akımıyla ciltteki gözeneklerin açılması sağlanıyor ve jel bir maddenin içine koyulmuş olan ilaç molekülleri bu açılmış gözeneklerden cilde giriyorlar. Uygulama cihazı ciltten çekilince gözenekler yine normal hallerine dönüyorlar. Bu yöntem her seviyedeki selülitler, saç dökülmesi, yüz gençleştirme, sarkmış ve gevşemiş deriyi toparlama amaçlarıyla uygulanabiliyor.

Mezoterapi İle Liposuction Arasındaki Farklar

Liposuction cerrahi bir girişimdir ve estetik cerrahinin ilgi alanına girer.

Liposuction (Liposakşın okunur) vücudun belli yerlerinde birikmiş artmış yağ dokularının vakumlu bir pompaya bağlanmış olan kanüller aracılığıyla emilerek alınmasıdır. Liposuction bir şekillendirme ameliyatı olarak nitelendirilebilir, mezoterapi ise bir ameliyat, bir cerrahi girişim değildir. Yukarıda açıkladığım gibi, vücudun, belli bir fayda sağlanması hedeflenen bölgesine, o faydayı sağlayacak solüsyonlarla enjeksiyon yapılmasıdır.

Liposuction bir ameliyat olduğundan, sorunu 1 kerede ortadan kaldırır. Daha sonra pansuman, bakım vb. şeyler söz konusu olabilir ama uygulama 1 kere yapılır. Mezoterapide ise seans sayıları 3 – 5’den 15 – 20’ye kadar değişebilir.

Sonuçta bu 2 yöntem birbirlerinden tamamen farklı yöntemlerdir ama bazı durumlarda daha mükemmel sonuçlar almak amacıyla kombine olarak kullanılabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.