xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Microblading: Yarı Kalıcı Kaş Nakışı

0 902

İlk defa dünkü tarihle genç bir kadın arkadaşımdan duydum ben microblading kelimesini ve yazmak için hemen bir kenara kaydettim. Arkadaşın kaşları zaten pek gür değildi ve doğum yaptıktan sonra dökülerek biraz daha seyrelmiş, o da yarı kalıcı kaş nakışı olarak da bilinen bu uygulamayı yaptırmaya karar vermiş – yaptırmış da. Henüz 1 hafta 10 gün kadar olmuş ve şimdilik durumundan memnun kendisi.

 

Microblading nedir, ne işe yarar; bunları anlatarak gireyim konuya. Microblading veya 3D kıl tekniği herhangi bir makine kullanmadan, elle yapılan bir kaş şekillendirme uygulamasıdır. Kaşlarının görünümünden memnun olmayan herkesin yaptırabileceği bu uygulamada pigmentler çok ince bir bıçakla üst deriye yedirilir. Bu işlemden sonraki 1 – 2 hafta boyunca yeni kaşlar çok koyu bir görünümdedir. Bu süre bittiğinde istenen renk ortaya çıkar. Uygulamayı işinin ehli olan birine yaptırırsanız sonuç dolgun ve doğal görünümlü kaşlar olacaktır.

Microblading nasıl yapılır?

Ölçüm yapılarak kaşlarınıza verilecek olan şekil belirlenir.

Uygulama alanına uyuşturucu krem sürülür.

Üst deriye kıl görünümlü, incecik çizikler halinde oluklar açılır ve pigment boya bu oluklara yerleştirilir.

Bütün bunlar 2 saat kadar bir zaman alır.

İlk uygulamadan 1 ay sonra kontrole gidersiniz ve bu sırada kaşlarınızın üzerinden bir kere daha geçilir. Bu sefer için ücret ödemezsiniz.

Microblading sonrasında 3 gün boyunca kaşlara hiç su değdirmemek gerekir. Genel olarak tavsiye edilen şey 15 gün süreyle güneşten korunmak, havuza ve denize girmemektir. Uygulama bölgesinde oluşan şişlik ve kızarıklık 1 saat kadar sonra ortadan kalkar. Uygulamayı yapan uzman size kaşlarınızı nemli tutacak pomat ve kremler önerecektir.

Cilt altında dağılma yapmayan, cilt altı döküntülerine yol açmayan bir kaş biçimlendirme uygulaması olan microblading sırasında kullanılan boya maddeleri zaman içinde hücrelerin içinde parçalanıp yok olurlar. Bu süreç, dolayısıyla yeni görünümün kalıcılık süresi 1 ila 2 yıl arasında değişir.

Binkelam.com olarak şunu tavsiye ederiz; böyle bir uygulamayı kaliteli boya ve ekipmanlar kullanıldığından, hijyeninden emin olduğunuz bir yerde ve uzman ellere yaptırın. Aksi taktirde, kaşlarınızın hayal ettiğiniz gibi olmaması bir yana, enfeksiyon bile kapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.