xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Mide Küçültme Ameliyatı Kimler İçin Doğru Seçenektir?

0 1.286

Yazıma başlamadan önce faydalanmak için seçtiğim kaynaklara epeyce bir göz attım ve cerrahi obezite yöntemlerinin kilo vermek için düşünülmesi gereken en son alternatif olduğu kanısına vardım. Bunu ben söylemiyorum tabii, doktorlar söylüyor.

Tüp mide ameliyatı veya başka yöntemlerle uygulanan mide küçültme ameliyatı basit ve risksiz bir ameliyat değildir, bu yüzden buna karar vermeden önce iyi bir araştırma yapmak ve doktoru / kliniği titizlikle seçmek gerekiyor.

Öncelikle, anesteziyle başlayan bütün ameliyatlarda ölüm riski vardır. Sonra; obezite tedavisi için yapılan hiçbir cerrahi müdahale bütünüyle risksiz değildir, isterse gerçekten basit bir uygulama olsun.

Ve son olarak; vücut kitle indeksi çok yüksek olan bir kişiye yapılan bütün cerrahi müdahalelerde şu veya bu oranda bir tehlike vardır.

Birçok doktor mide küçültme ameliyatlarının  morbid obezite sorunundan muzdarip olan, yani vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan kişilere uygulanması gerektiğini ifade ediyorlar. Aynı zamanda kişinin en az 3 yıldır bu durumda olması, anesteziye engel bir durumu ve kronik bağımlılık sorunu olmaması gerekiyor. İndeksin 40’ın üzerinde olması ileri derecede ve ille de ameliyat gerektiren bir sorun olarak kabul ediliyor.

Obezitenin 1. aşamasında iseniz, yani vücut kitle indeksiniz 35’in üstündeyse ve hipertansiyon, kalp damar hastalıkları, diyabet gibi ciddi sağlık sorunlarınız yoksa yine bu ameliyat için uygun bir aday olabilirsiniz. Vücut kitle indeksi 35’in altında olan kişilere ise  mide küçültme ameliyatı tavsiye edilmiyor gördüğüm kadarıyla.

Uygun yaş aralığı olarak 18 – 65 ve 20 – 60 olmak üzere 2 alternatif gördüm, bazı özel durumlarda bu sınırlar genişletilebiliyor.

Vücut kitle indeksi nedir, ona değinelim biraz da: Vücut ağırlığınızı boy uzunluğunuzun karesine böldüğünüz zaman ortaya çıkan rakam sizin vücut kitle indeksinizdir. Ben şimdi benimkini hesapladım mesela. 57 kiloyum, 1.62 ile 1.62’yi çarparak boyumun karesini buldum, 2.6244; 57’yi bu rakama böldüm, 21.7 çıkıyor. Bir sitede hesaplattım bu rakamları, ideal kilom 54 imiş, 3 kilo fazlam var yani (Aynı fikirdeyim), kilom normal kabul ediliyormuş ve bu ağırlığı korumaya dikkat etmemde fayda varmış. Herkes kolayca hesaplayabilir bunu, arada bir yapmak da iyi olur herhalde.

Şimdi size bir zayıflama ameliyatı için uygun bir aday olabileceğinizi gösteren bazı rakamları vermek istiyorum. Ama unutmayın, tek kriter bu değil. Yaş grubu ve sağlık durumu itibarıyla da uygun olmanız ve sadece aşırı miktarda kilo aldığınız için şişmanlamış olmanız (Hormonal hastalıklar veya başka sebeplerden dolayı da aşırı kilo alıyor olabilirsiniz, bu durumda farklı bir yaklaşım önerilebilir.) gerekiyor.

Ayrıca öncelikle tıbbi gözetim altında olmak üzere sağlıklı diyet programları uygulamış, önerilen şekilde egzersizler yapmış olmalısınız ve bunlar size fayda sağlamamış olmalı. Bunu birçok yerde gördüm; vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olup da mide küçültme ameliyatı için direkt olarak uygun bir aday sayılmanız durumu bir yana, öncelikle cerrahi olmayan yöntemlerle zayıflamaya çalışmanız tavsiye ediliyor.

2 numaralı uygun adaylar vücut kitle indeksi 35 – 40 arasında olup da obezite ile ilişkili sağlık sorunları olan ve ameliyata mani bir durumu olmayan kişiler. Bunların dışında kalanların tüp mide ameliyatı, mideye kelepçe taktırma vb. alternatifleri en son çare olarak düşünmeleri tavsiye ediliyor.

Boyunuz soldaki gibi, kilonuz sağdaki rakamın üstündeyse midenizi küçülttürmeyi düşünmek için en az 1 tane sebebiniz var demektir:

1.50 ……………………… 79

1.55 ……………………… 84

1.60 ……………………… 90

1.65 ……………………… 95

1.70 ……………………… 102

1.75 ……………………… 107

1.80 ……………………… 114

Zayıflama ameliyatları hangi durumlarda doğru seçenek değildir?

Aşağıdaki durumlar söz konusu ise kişi mide küçültme ameliyatları ve benzer zayıflatma amaçlı cerrahi girişimler için uygun bir aday değil demektir:

* Fazla kilolu veya 1. derecede obez olarak nitelendirilen kişiler; yani vücut kitle indeksi 35’den düşük olanlar

* Anestezi yapılması uygun olmayanlar

* Zihinsel olarak kendisine ne yapılacağını anlamayacak derecede sorunlu olanlar

* Tedavi gerektiren bir psikiyatrik sorunu olan kişiler

* İlaç, madde, alkol bağımlıları

* Tamamen hareketsiz haldeki hastalar

* Sosyal açıdan yalnız olan, ev ortamında destek verecek kimsesi olmayanlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.