xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Mısır Nişastasının Pek Bilinmeyen 14 İşlevi

2 1.388

Mısır nişastasıyla kurabiye, muhallebili, puding, pasta gibi yiyecekler dışında başka neler için kullanabileceğini biliyor muydunuz? Ben bilmiyordum, az önce bambaşka bir konuyu araştırırken fark ettim ve Binkelam ziyaretçilerini de bu konuda bilgilendireyim dedim. İşte mısır nişastasının pek bilinmeyen 15 işlevi:

1. Mutfak duvarlarındaki yağ lekelerini pamuklu bir beze dökülmüş mısır nişastasıyla ovarak çıkarabilirsiniz.

2. Su ve mısır nişastasıyla hazırlanan hamur güneş yanıkları üzerinde rahatlatıcı etki yapar. Bu hamuru böcek ısırıkları için de kullanabilirsiniz.

3. Ayakkabılarınızda kötü bir koku mu var? Geceden içlerine mısır nişastası serpip o şekilde bekletin, sabahleyin etkisini gösterecektir. Bu konu da karşıma böyle çıkmıştı işte, ayak kokusu hakkında yazarken.

4. Halınıza yağ damladıysa bir miktar mısır nişastasını yağ lekesinin üstüne döküp 20 dakika bekletin, sonra da elektrik süpürgesiyle çekin; işe yarayabilir.

5. Deri kumaştan yapılmış kıyafetinizin üzerine salata sosu vb. bir şey yüzünden leke olduysa lekenin üstüne mısır nişastası döküp 1 gece öyle bırakın. Ertesi gün nişastayı kağıt havluyla alın.

6. Mısır nişastasını eski kitaplardaki küf kokusunu gidermek için de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kitapların üstüne nişastayı serpip biraz bırakmak.

7. Saçlarınız yağlı ise ve onları yıkayacak vaktiniz yoksa bir parça mısır nişastasını diplerine serpip saçlarınızı fırçayla tarayın, nişasta yağı emecektir. Dar zamanlarda görünüşü kurtarmak için güzel bir yöntem, değil mi?

8. Çocuğunuz için mısır nişastalı parmak boyası hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı? Gördüğüm kadarıyla 1’den fazla tarif var, 1 tanesini yazayım. Tarif için mısır nişastasının yanı sıra gıda boyası (Çocuğun boyayı ağzına alabileceğini düşünüyorsanız) veya toz boya da temin etmeniz lazım. 4 çay bardağı suyla 3 tatlı kaşığı mısır nişastasını ocağa alıp karıştırarak pişirin. Karışım kaynadığı zaman şeffaflaşıp pelte kıvamını alacaktır. Bu muhallebiyi kaç renk boya hazırlayacaksanız o kadar kaba paylaştırdıktan sonra boyalarla renklendirin. 1 çorba kaşığı da sıvı yağ eklerseniz renkler daha parlak olur ama boyayı dökebilecek yaştaki çocuklar söz konusu ise bunu yapmamak daha iyi olabilir.

9. Bir fincan mısır nişastasıyla birkaç damla karıştırarak kendinize vücut pudrası hazırlayabilirsiniz.

10. Cam temizliği için doğal bir tarif: 4 litre ılık su, 2 çorba kaşığı mısır nişastası ve yarım bardak sirke.

11. Mısır nişastası ve suyu karıştırarak elde ettiğiniz bulamacı temiz bir bez kullanarak gümüşlerinize uygularsanız pırıl pırıl olurlar.

12. Bebeğinizin vücudunda pişikler varsa banyo yaptırdıktan sonra bu bölgelere mısır nişastası serpin. Nişasta tahriş olmuş cildin iyileşmesini hızlandırcaktır.

13. Ev yapımı çamaşır kolası tarifi: 250 ml suyu yarım yemek kaşığı mısır nişastasıyla karıştırın.

14. Mısır nişastasını yemeklerin, çorbaların veya sosları daha kıvamlı hale getirmek veya pişirdiğiniz yumurtanın kabarmasını sağlamak için de kullanabilirsiniz..

2 Yorumlar
 1. İnci

  Ne çok farklı alanda kullanılıyormuş.Bazılarını biliyordum ama çoğunu yeni öğrendim
  Faydalı bir yazı olmuş canım.
  Sevgiler

  1. Hilal Uslu

   Bilmediğimiz öyle çok şey var ki. Makale yazmak öğrenmek açısından da faydalı oluyor insana.
   Teşekkürler ziyaretin için, yine gel.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.