xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Mohikanların Sonuncusu

0 1.370

The Last of the Mohicans veya dilimize çevrilmiş haliyle Mohikanların Sonuncusu ya da daha çok bilinen ismiyle Son Mohikan romantizm, macera, aksiyon ve savaş unsurlarını barındıran 1992 yapımı bir film. Michael Mann yönetmenliğindeki film 18. yüzyılda geçiyor. Yıl 1757; İngilizler ve Fransızlar Kuzey Amerika’nın kontrolünü ele geçirmek için kıyasıya çarpışmaktadır. Bir İngiliz subayı olan Albay Munro’nun kızları Cora ve Alice William Henry Kalesi’ne, babalarının yanına giderken bir Kızılderili kabilesinin saldırısına maruz kalırlar. Yerliler genç kızları koruyan askerlerin büyük kısmını öldürürken kızlar Mohikan Chingachgook tarafından yetiştirilmiş bir beyaz olan Hawkeye tarafından kurtarılırlar.

Hawkeye, Chingachgook ve onun oğlu Lucas onlara rehberlik eder ve kaleye kadar götürürler. Bu sırada Hawkeye ve Cora arasında duygusal bir yakınlaşma başlar. Ne var ki Albay Munro ailesi öldürüldükten sonra Mohikanlar tarafından büyütülen bu genç adama güvenmemektedir. Bu arada Fransızlar durmadan kaleye saldırmakta ve intikam peşinde olan Magua’nın yönettiği Huron kabilesi de ayrı bir sıkıntı yaratmaktadır.  Bu şartlar iki gencin ilişkisini daha da zorlaştırır.

Altın Küre ödülüne aday gösterilen ve ‘en iyi ses’ dalında Oscar ödülü olan Mohikanların Sonuncusu bir savaş ve aşk hikayesini vahşi Kızılderililer, yoğun ormanlar ve şelaleler eşliğinde anlatıyor. 117 dakika süren yapımın müzikleri şahane, manzaraları da öyle. Daniel Day Lewis’in hayran bırakan bir performans sergilediği yapım Michael Mann’in yönetmenlik kariyerinin en iyi örnekleri arasında sayılıyor. Teknik özellikleri, doğal güzellikleri ve kostümleriyle dikkat çeken; müziklerinin güzelliği konusunda herkesin aynı fikirde olduğu The Last of the Mohicans’da tarih, aksiyon ve romantizm başarılı bir şekilde harmanlanmış. Birçok izleyici filmi hiç sıkılmadan büyük bir keyifle izlediğini ifade ediyor. Yapımın kendi döneminin en iyi savaş filmlerinden biri olduğunu ifade edenlerin sayısı da az değil. Müzik konusunu biraz fazla tekrarladım ama film bunu hak ediyor; ‘senaryosunun bir derinliği yoktu, idare eder, beni pek sarmadı’ gibi yorumlar yapan az sayıdaki izleyicinin bile filmin müziklerine iltifat ettiği görülüyor. Yaygın kanı aşk, dostluk ve fedakarlık gibi duyguların başarılı bir biçimde yansıtıldığı Mohikanlar’ın Sonuncusu’nun arşivlik bir yapım olduğu yönünde.

James Fenimore Cooper’ın romanından uyarlanmış olan filmin oyuncu kadrosuna gelince: Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe, Russell Means, Eric Schweig, Jodhi May, Wes Studi, Edward Blatchford, Terry Kinney, Tracey Ellis ve Malcolm Storry.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.