xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Mükemmel Bir Baby Shower Partisi Nasıl Hazırlanır?

0 2.565

Yeni bir bebeğin dünyaya gelecek oluşunu kutlamanın eğlenceli bir yolu olan baby shower partisi çoğu zaman anne adayının yakın bir kadın arkadaşı veya aile üyelerinden bir kadın tarafından organize edilip hazırlanır. Baby shower ne demek diye soracak olursanız, “Bebek için hediye sağanağı” veya “hediye yağmuru” gibi düşünülebilir. Amaç esas itibarıyla bebeğin eksiklerinin tamamlanmasıdır. Anne adayı bu eksiklerin listesini hazırlayıp organizasyonu üstlenen kişiye verir. Hediyeler için bebek ürünleri satan bir mağazaya kayıt da oluyor galiba. Organizastör de partiye katılacak olan davetlilere bunları iletir. Bu kısa açıklamadan sonra asıl konuya geçeyim ben; mükemmel bir baby shower partisi veya ülkemizde kullanılan bir deyişle karnı burnunda partisi nasıl hazırlanır?

1. Bir Plan Yapın

1.1 Parti mekanına karar verin. Yapmanız gereken ilk şey partinin nerede verileceğini belirlemek. Dekoru planlamak için önce ne kadar alanınız olduğunu bilmeniz gerekiyor. Baby shower partileri sıklıkla anne – baba adayının evinde yapılır. Özellikle ağır bir hamilelik söz konusuysa böylesi daha rahat olur. Bu durumda ev sahipleriyle fikirlerinizi paylaşmalısınız tabii, hele ki çılgın planlarınız varsa. Ama genelde bu şekilde dekorasyon için daha özgür olursunuz. Öte yandan bir restoran veya kafe ile anlaşma yoluna da gidebilirsiniz. Kararınız bu olursa mekanın yöneticisiyle yapacağınız düzenlemeleri görüşmeniz gerekir.

1.2 Bir tema seçin. Bu fikrinize odaklanmanıza ve iyi düşünülmüş, profesyonel görünen bir dekorasyon oluşturmanıza yardımcı olur. Bu konuda tercih size kalıyor. Vintage tarzı bir dekor hazırlayabilir, ortama orman veya bar havası (Bu barda alkollü içecekler ve mezeler değil doğal meyve suları, kurabiyeler falan olacak tabii) verebilir, bir çocuk filmini çağrıştıran bir ortam yaratabilirsiniz. Fakat çok uğraşmanızı gerektiren bir baby shower teması hazırlamak zorunlu değil, bunun yerine belli birkaç rengin uyumuyla şık ve eğlenceli bir dekor oluşturma yoluna da gidebilirsiniz. Bir sonraki maddede bu fikirler ilgili daha çok detay bulabilirsiniz.

1.3 Bir renk şeması planlayın. Masa örtüleri ve peçeteler, çiçek, mum, balon, dekoratif aksesuarlar gibi detayların belli bir renk şemasına uygun şekilde planlanması da bir baby shower partisi için gayet güzel ve uygun bir fikirdir. Doğacak bebeğin cinsiyeti belliyse parti mekanını mavi veya pembe ağırlıklı olarak düzenleyebilirsiniz. Fakat bu geleneksel yaklaşım her anne babanın hoşuna gitmeyecektir, kararınızı ona göre vermeniz lazım. Bebeğin cinsiyeti belli değilse veya anne / baba adayı pespembe ya da masmavi bir görünüme sıcak bakmıyorsa farklı renkleri tercih etmelisiniz; sarı veya yeşil mesela. Açık havada bir bahçe partisi verilecekse veya parti sade bir restoranda yapılacaksa beyazı da düşünebilirsiniz. Beklenen bebeğin odası hazırsa partinin renkleri odanın renkleri gibi de olabilir.

baby shower partisi

1.4 Baby shower oyunları hakkında araştırma yapın. Bu bebek öncesi partilerinde çorap eşleştirme, oyuncak bir bebeğin altını bağlama, anne adayının çantasına koyulmuş eşyaları tahmin etme, bebek hayvanların isimlerini bulma, ebeveynlerin isimleriyle bebek isimleri üretme, bebek tulumunu boyayıp desenlendirme, soru – cevap ve süper anne oyunları gibi oyunlar oynanıyor. Bu konuda araştırma yapın ve size en caip gelen birkaç oyunu seçip hazırlıklarını yapın.

1.5 Bütçenizi planlayın. Yiyecek – içecekler, balonlar, çiçekler, oyunlar, parti teması, dekor masrafları, bir mekanla anlaşacaksanız mekana ödenecek para; her şeyi hesapladığınızdan emin olun. Alışverişleri nereden yapacağınıza karar vermeden önce parti malzemesi tedarik eden mağazaların fiyatlarını karşılaştırın. Bazı dekor malzemelerini ellerinizle hazırlayıp hazırlayamayacağınızı düşünün. Belki  birkaç bebek patiği ve bir bebek battaniyesi örebilir, anne – baba adayının bebeklik fotoğraflarından bir fotoğraf kolajı hazırlayabilir ya da başka şeyler yaapbilirsiniz. Nelerden tasarruf yapabileceğinizi de hesaba katın; mumluk, sofra takımı, bir İngiliz çay partisi teması için gereken nostaljik bir çay seti gibi şeyleri temin edebileceğiniz tanıdıklarınız olabilir, evinizden bazı şeyleri kullanabiirsiniz. Bütçeniz çok geniş olmasa da dikkatli ve yaratıcı davranarak güzel bir baby shower partisi ortamız hazırlayabilirsiniz.

1.6 Parti hazırlıkları için kendinize zaman tanıyın. Bütün bu planlama ve hazırlıklar zaman alacaktır, bu yüzden, günler öncesinden orrganize olmaya başlamalısınız. Her şeyi son dakikaya bırakırsanız gerginleşirsiniz ve parti hayal ettiğiniz kadar güzel olmaz. Dikkatsiz ve düzensiz davranırsanız planladığınızdan daha fazla para harcarsınız.  Alışverişi son dakikalara bırakırsanız istediğiniz şeyleri bulmakta zorluk çekebilirsiniz, bu da planlarınızın alt üst olmasına yol açabilir.

Partinin yapılacağı gün de yeterince zamanınız olmalı. Parti mekanına partinin başlama saatinden önce gitmelisiniz. Anne adayının evinde ev sahipliği yapacaksanız onun başlangıç için evin dışında veya başka bir odada olmasını sağlamalısınız. Ev sahibinin evin temizliğinden yana strese girmemesi için partiden önce banyo vb. yerleri temizlemek veya temizletmek de gerekebilir.

karnı burnunda partisi

2. Parti Mekanının Dekorasyonu

2.1 Dışarıdan başlayın. Parti mekanının çevresini / dışını da süslemeyi düşünün. Bunun için fenerler, balonlar kullanabilir; partiye dair bir afiş ve tabela hazırlatabilirsiniz. (X’in baby shower partisine hoşgeldiniz / buradan gidilir vb.) Renkli balonlar partinin temasıyla, renkleriyle ilişkili olursa iyi olur.

2.2 Ziyaretçi defterini ve hediye masasını kapının yanına yerleştirin. Ziyaretçi defteri baby shower partilerinin önemli bir unsurudur. Konuklar bu deftere iyi dileklerini, kendi anne – babalık tecrübelerini yazabilir, bebek bakımı hakkında ipuçları verebilirler. Bir mağazadan özellikle bu iş için hazırlanmış bir defter de alabilirsiniz, şirin görünümlü herhangi bir defter de olabilir. Bu defteri, yanında kalemlerle birlikte, kapının hemen içerisine koyduğunuz küçük bir masanın üstüne yerleştirin. Konukların ne olduğunu kolayca anlaması için sayfaları açık bir şekilde yerleştirin veya üstüne dikkat çekici bir not iliştirin. Bu masanın üstüne güzel bir örtü yayın ve yüzen mumlar, çiçeklerle dolu bir vazo, birkaç oyuncak veya partinin temasına uygun herhangi bir şeyle süsleyin.

Ayrıca misafirlerin mekana girer girmez üstüne hediyelerini koyacakları daha büyük bir masaya da ihtiyacınız olacak. Bu masayı da, hediyeler için yeterli alan kalmasına dikkat ederek güzel bir şekilde süsleyin. Alternatif olarak hediyeler ödünç alınmış veya hediye olarak gelmiş bir bebek arabasına da koyulabilir.

2.3 Duvarları ve tavanı süsleyin. Bunun için flamalar, duvara asılan süsler, sevimli askılar kullanabilirsiniz. Parti malzemesi satan mağazaların çoğunda temalı baby shower flamaları bulunur. Elinizden böyle işler geliyorsa flamaları renkli, desenli kumaşlar kullanarak kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Mekanın bir noktasından diğerine uzanan bir çamaşır ipi asıp üstüne eski moda bebek kıyafetleri, patikler, önlükler asabilirsiniz.

Bir başka alternatif de tavandan sallanan süsler kullanmaktır. Bunlar bebek figürleri, çiçekler, oyuncaklar, oyuncak biberon vb. şeyler olabilir.

Duvarları parti temasıyla veya renkleriyle uyumlu posterler, flamalar, fotoğraflar, afişlerle süsleyebilirsiniz.

Duvarlara tüller asmak da güzel bir etki yaratır.

baby shower

2.4 Yemek masasının dekorun odak noktası olmasını sağlayın. İkramlıkların yer aldığı masa bir baby shower partisinin en önemli parçasıdır, bu yüzden iyi görünmesi için büyük özen göstermelisiniz. Masa bütün konukların rahatça oturacağı kadar büyük olmalı. Güzel bir masa örtüsü kullanın. Üstüne zıt renkte bir runner da yerleştirebilirsiniz. Masanın üstüne konfetiler serpiştirin. Kekleri ve tatlıları masaya açık büfe tarzında yerleştirin. Bu iş için katmanlı kek standlarını kullanabilirsiniz. Cupcake’lerle dolu bir cupcake standı parti için mükemmel bir masa orta süsü olur.

Masayı süslemek için çiçekler ve mumlar da kullanabilirsiniz. Partide sıcak yemekler yenecekse tuz, baharat vb. şeyleri biberonlara koymak hoş olabilir. Kolay kullanım için biberonların üstünü uygun bir şekilde kesebilirsiniz.

Yeterince çatal – bıçak – kaşık ve peçete olduğundan ve çatal kaşığın temiz ve parlak olduğundan emin olun.

Gerekirse merkez masanın çevresine daha küçük masalar veya sehpalar da serpiştirebilirsiniz. Parti restoran vb. bir mekanda olacaksa zaten masalar olacak, onları, mekanın yöneticiyle de görüşerek parti planınıza göre yerleştirebilirsiniz.

2.5 Anne adayının sandalyesi özel olmalı. Yakında doğum yapacak olan anne adayı bu partinin onur konuğudur. Onu masanın merkezine yerleştirin ve rahat olmasını sağlayın. Büyük, rahat bir koltuk veya sandalye temin edin ve onu yastıklarla destekleyin. Mümkünse hareketli, ayak koyacak yeri olan bir modeli tercih edin. Anne adayı, özellikle ağır bir gebelik geçiriyorsa bundan çok memnun olacaktır. Sandalyesini süslemeyi de unutmayın. Mesela ayaklarına şerit veya flamalar bağlayabilir, kol dayama yerlerine balon asabilirsiniz. Arkasına bir bebek örtüsü koymak da güzel olur.

Baby shower dekorasyonu için sıklıkla kullanılan objelerden biri de açık bir şemsiye veya şemsiyelerdir. Baby shower bebek için hediye yağmuru veya sağanağı anlamına geldiğinden şemsiyelerin kenarından yağmur görüntüsü verecek flamalar veya şeritler asılması güzel olur. Bunun için 1 – 2 şemsiye de kullanabilirsiniz, daha fazla da olabilir.

baby shower nasıl hazırlanır

3. Son Dokunuşlar

3.1 Atmosfere ses ve koku ekleyin. Görsel efektlere müzik ve koku da eklerseniz atmosfer daha mükemmel olur. Böyle bir parti için en iyisi yumuşak ve yatıştırıcı müziklerdir. Partinin temasna uygun müzikler de tercih edebilirsiniz. Ayrıca internette baby shower müzik CD’leri bulunabiliyor. Yöresel müzikler de bir tercih olabilir. Her koşulda müziğin tarzını ve sesini her açıdan daha hassas halde olan anne adayını rahatsız etmeyecek şekilde ayarlamak gerekir.

Parti ortamının güzel kokması için kokulu mumlar, yağ bazlı difüzörler veya tütsüler kullanabilirsiniz. Bu hafif, kimseyi rahatsız etmeyecek bir koku olmalı tabii. Parti temasına uygun olması da sağlanabilir.

3.2 Konuklar için sevimli parti hediyeleri hazırlayın. Küçük hatıra eşyaları konuklara teşekkür etmek ve partiden bir hatıra bırakmak açısından güzel olur. Bu hediyeler için ayıracağınız bütçeyi davetlilerin sayısına göre düşünmelisiniz. Baby shower hatırası niteliğindeki bu hediyeleri hazır alabileceğiniz gibi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Örneğin cam kavanozlara renkli folyo kağıtlarına sarılmış çikolatalar koyup kavanozun etrafına renkli bir şerit sarabilir ve üstünde davetlinin adının yazılı olduğu bir etiket yapıştırabilirsiniz. Kavanozlara renkli banyo tuzları, kurutulmuş çiçekler veya size hoş gelen başka şeyler de koyulabilir. Alternatif bir fikir de üstüne not yazılmış sabunlar vermektir.

3.3 Dekorasyonda oyuncaklar ve bebek aksesuarları kullanın. Bebek odaklı bir parti için oyuncaklar (Tren setleri, bebekler, arabalar, hayvanlar, alfabe oyuncakları vb.), çıngıraklar, biberonlar, bebek önlükleri, diş kaşıyıcılar kullanmak güzel bir fikirdir. Bunlar ortamı sevimli gösterdikleri gibi doğacak bebek için kullanılırlar da.

3.4 Tek kullanımlık kameralar kullanın. Tek kullanımlık kameralar ve fotoğraf makineleri her türlü organizasyonlarda işe yarıyor. Bir baby shower partisinin organizatörü olarak oyunlar düzenlemekle, hediyelerle, yiyecek – içeceklerin yeterliliği ve herkese ulaşması gibi şeylerle uğraşmak durumunda kalacaksınız. Bu yüzden fotoğraf ve video çekimleriyle uğraşmak için pek zamanınız olmayacak. Stratejik noktalara asılan kameralar ve konukların kullanıp bırakabileceği tek kullanımlık fotoğraf makineleri işinizi kolaylaştırabilir.

3.5 Bebek bezi pastası ve / veya bebek çorabı buketi hazırlamayı unutmayın. Çoğu karnı burnunda partisi için kullanılan bebek bezi pastası hemen tamamen bebek bezlerinden yapılmış olan katmanlı bir başyapıttır. Bu pastayı yiyemezsiniz tabii ama kullandığınız malzemeler dünyaya gelecek olan bebeğin çok işine yarayacaktır. Bebek bezi kekleri piyasada satılıyor ama bir sürü bezle dekoratif şeritler, kurdeleler, oyuncaklar kullanarak bu pastayı kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Bebek çorabı buketi ise bebek çoraplarına gül biçimi vererek hazırlanıyor. Çorapları telden saplara takarak dekoratif bir sepete, kutuya veya vazoya yerleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.